Skocz do zawartości
Sekuł

Przegrody w panelu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie zamówienia szkła o wymiarach 60x50x50 z czego 15cm przewiduję na panel i zwracam się z prośbą o pomoc w dopracowaniu projektu by wszystko dobrze działało...

Zanurzenie odpieniacza AM EVO 500 ma wynieści 23-24 cm i tu mam największy problem by w komoże zaplanować stały poziom wody o tej wysokości.

Proszę o cenne sugestie i pozdrawiam.

Panel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz postawiłbym na czymś w stylu pudełka lub nóżek.

Na odpieniacz zmniejsz komorę a powiększ na media.

Jak zwęzisz o 15 cm akwarium wyjdzie strasznie płytkie i nie będzie jak ułożyć skały.

Ja bym zostawił taki wymiar jak jest a dołożył do tego panel lub sump.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem jaki masz z tym problem. Jak chcesz mieć taki poziom to zrób przegrodę na 23cm, tą pod pytajnikiem. Z tym, że w takim układzie jeśli w komorze z pompą obniży Ci się poziom wody, to w tej z mediami również opadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś odpieniacza to radzę zakup tunze 9004 mam taki w komorze o wymiarach 15x12 cm przegroda zaczyna się u mnie 7cm od górnej krawędzi akwarium co oznacza że górna krawędź odpieniacza jest równo ze szklem akwarium

Zanurzenie ok 24 cm od krawędzi przegrody, reszta to wolna przestrzeń pod odpieniaczem

Edytowane przez cygan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za udzielone odpowiedzi.

Zastanawiam się nad tym Tunze 9004 dzięki niemu mógłbym dużo więcej zmnijszyć te komore i powiększyć na media...

Czy ktoś jeszcze uważa by ten odpieniacz był lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega k_bad napisał jak chcesz panel to zrób minimalny wymiar 60x60x50 i wtedy zrób panel o szerokości 12 cm znajdziesz odpieniacz który tam zmieścisz Tunze 9004, AM Turboflotor 500, hydor 250. Poza tym jak dla mnie za dużo komór zrób maksymalnie 3: jedna na pompę, jedna na media i jedna na odpieniacz. A najlepiej przy wyborze jednego z tych 3 odpieniaczy to zrób 2 komory w panelu oddzielone podwójną szybą pierwsza od samego dołu 4 cm niżej od góry i druga zaczynająca się 3 cm powyżej dna. Będzie wygodniej cokolwiek zrobić, poprzestawiać dołożyć media itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9004 według mnie najlepszy z tych co wymieniłeś.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety możliwości poszerzenia akwarium jak i dania sumpa nie mam a rzeczywiście z panelem zrobi się dość ciasno... Zastanawiam się nad pomysłem rezygnacji z panelu i zakupem zestawu Tunze Reefpack 250 z w/w odpieniaczem który polecacie + w razie potrzeby wydajną kaskadę na dodatkowe media...

Nie patrząc na kwestie wizualne zyskam dużo miejsca na skałę... Zbiornik będzie lekko obciążony. Czy to wypali w 150l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.