Skocz do zawartości
Kret

Pytanie ws. lokalizacji akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :welcome:

Planuję założenie pierwszej solniczki i chciałbym się skonsultować. Ze względu na rozmiary i specyfikę mieszkania (poddasze = skosy) trudno dobrze wybrać dla niego miejsce ale rozrysowałem sobie propozycję.

Waham się pomiędzy 60x40x40 (96 l.) lub 80x40x40 (128 l.) niestety bez sumpa. W tym wypadku "większe" nie musi oznaczać "lepsze".

Zdaję sobie sprawę z wad tego ustawienia:

- blisko skosu (wilgoć i dojście serwisowe - mniejsze akwa mogę odsunąć kilka cm od ściany)

- brak sumpa (dedykowana komoda pod akwa i tak w najbliższym czasie nie wchodzi w grę)

- TELEWIZOR - to jest właściwie podstawowa sprawa o którą chciałem zapytać. :) Czy nie będzie to stresować zwierzaków? Niestety nie pozbędę się stąd pudła, bo ściągnę Gniew Żony. :p

Będę wdzięczny za opinie i porady.

Pozdrawiam

post-23513-0-59303800-1424716519_thumb.png

post-23513-0-87927800-1424716531_thumb.png

Edytowane przez Kret (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym to 80x40. Od strony ściany zrobisz panel taki 11-15cm. Zmieści się tam pompa obiegowa i jakiś odpieniacz.

U mnie tv jest od akwarium jakieś 40 cm ale stoi pod kontem i rybki mogą oglądać tv ale tego nie robią więc zgaduję ze wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez sensu ustawienie

Bo lampe będziesz musiał wieszać pod skosem. Poza tym od lampy będzie poświata na telewizorze.

A jak zrobisz większą koronę to znowu "napaćkasz"

Jeśli faktycznie nie ma gdzie dać akwarium - to albo odpuść całkowicie,

albo znajdź miejsce na tv.

Dwóch telewizorów obok siebie nie widziałem... :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsce rzeczywiście mało wygodne - dojście, wilgoć. Teoretycznie lepiej byłoby 80 i panel z prawej aby mieć więcej akwa ale z drugiej strony nie będziesz wstanie nic tam zrobić. Nie wiem czy nie lepiej coś z wewnętrznym odpieniaczem np. jakiś Tunze lub Hydor lub Skimz SH1 i zrobić 65/70 cm aby mieć trochę miejsca po bokach i wtedy lampa 3x24W w T5 lub jakiś led nie wielki oczywiście w koronie schowane ze względu na TV

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a moja rada :

podłącz laptopa do TV i odpal wygaszacz ekranu z rafą ..

serio - szkoda roboty i zwierzaków - max pół roku i sie rozmyślisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziąkuję za odzew.

Entuzjazm trochę osłabł, ale nie zamierzam się poddawać. :) Podobnie jak większość początkujących chcę rozpocząć od mniejszego zbiornika zanim rozpocznę poważne przemeblowanie w mieszkaniu. Być może muszę jeszcze niżej zejść z litrażem i rozmiarami. Nie kupiłem jeszcze sprzętu więc mam kilka tygodni / miesięcy na przemyślenie rozmiaru i lokalizacji zarówno akwarium jak TV. :)

Dodam tylko, że planowałem:

- odpieniacz wewnętrzny (Hydor lub Tunze 900x), Panel rozpatrywałem przy wariancie 80 cm, przy 60 cm kaskadę.

- lampę LED (chińczyk ?) na dorobionych nóżkach (nie linkach) i koronę - mam min. 15 cm miejsca od górnej krawędzi akwa do skosu, a przy długości 60 cm mogę jeszcze manewrować.

Dzięki wszystkim, dobrze to jeszcze przemyślę.

PS: Wieszanie TV na ścianie NAD zbiornikiem chyba teżnie będzie dobrym pomysłem (opary)? Czy ktoś ma tutaj doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Wieszanie TV na ścianie NAD zbiornikiem chyba teżnie będzie dobrym pomysłem (opary)? Czy ktoś ma tutaj doświadczenia?

u mnie wisi plazma nad akwarium już ponad 9 miesięcy i jest OK


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie praktycznie 15 cm od akwa wisi tv i też jest git. Przyktyta korona i żadnej poświaty nie ma, a i zwierzakom nic do tego gdy w nocy ogladam tv ;)


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korony nie zasłaniam bo lampa stanowi dach :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.