Skocz do zawartości
Sebastiann2

Lampa T5 6x39W a wielkość szkła

Rekomendowane odpowiedzi

wielkość zbiornika tak naprawdę nie ma absolutnie znaczenia do lampy jaka posiadasz. Istotne jest tylko na jakiej powierzchni i na jakiej wysokości będą odpowiednie korale. Możesz wykorzystać tą lampę do planowanego zbiornika tylko musisz liczyć się z tym, że sobie w całości nie obsadzisz sps-ami. Skoro wcale tego nie chcesz to po co wymieniać lampę i na koszty się narażać przy zmianie i utrzymaniu?

Większość tutaj osób planując lampę do zbiornika bierze do ręki kalkulator i przelicza W/l a to bzdura kompletna.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam świetłówki Giesemana ale wyczytałem że Ati coral plus i blue plus są dobre a z giesemana nie do końca jestem zadowolony dlatego pytanie czy zmienić na Ati blue plus bo giesemanna mam actinic i lagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marekgolen ile ich masz? i w jakiej lampie?

reszta jest jak @Stani pisał - można wsadzić i 4x39 do zbiornika 120x70x60 tylko po co ?? jak sie okaże że będzie na środku jedyne miejsce - nie duże na których mogą rosnąć SPS - a taki był zamiar, też - jeśli ktoś chce mieć FO i tylko kilka korali to wszystko się da...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampę Ati 6x39 i chcem dobrać dobre świetlówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam T5 54W nad 120 cm i widze, ze boki sa znacznie ciemniejsze.

Z takim wzrokiem to pewnie najlepszym grzybiarzem w okolicy jesteś, jak świetlówka ma 115cm a twoje akwarium 5cm więcej co daje 2,5 cm na bok ale odejmując szkło jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie boki są też trochę ciemniejsze ale na razie nie będę zmieniał lampy ale w przyszłości na pewno zmienię na 8x39 bo lampa 54w ma długość 125cm a ja baniak mam 120cm i lampa będzie wystawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampę Ati 6x39 i chcem dobrać dobre świetlówki

np. tak:

ATI Blue Plus

ATI Aquablue Special

ATI Blue Plus

ATI Purple

ATI Aquablue Special

ATI Blue plus

jak chcesz taniej zamiast ATI Blue plus daj Narwe blue

proszem ;)

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej ATi

blue plus

coral plus

blue plus

aqua blue special

blue plus

blue plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. tak:

ATI Blue Plus

ATI Aquablue Special

ATI Blue Plus

ATI Purple

ATI Aquablue Special

ATI Blue plus

jak chcesz taniej zamiast ATI Blue plus daj Narwe blue

proszem ;)

Przy tych dwóch special będzie dość biało. Ja zamiast jednej (lub dwóch) special dałbym coral plus ale to oczywiście rzecz gustu.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej ATi

blue plus

coral plus

blue plus

aqua blue special

blue plus

blue plus

zamiast blue plus jednej daj actinice na pierwszy kanał. AquaBlue Special to maks jedna dla tego układu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam i jestem zadowolony, wcześniej miałem jedną aktynicę ale na 6 sztuk wg to szkoda na nią miejsca.

zamiast blue plus jednej daj actinice na pierwszy kanał. AquaBlue Special to maks jedna dla tego układu

Ja tak mam i jestem zadowolony, wcześniej miałem jedną aktynicę ale na 6 sztuk wg to szkoda na nią miejsca.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie określenia ilości watów na litr to mam taki przykład: zbiornik niecałe 250 litrów jak sądzicie ile tu świeci światła? podpowiem, że to LED

post-6608-0-41071300-1457541977_thumb.jpg

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na ledach ale nie wiele - jakby było za dużo to euphylie by "spłonęły" :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Zbiornik 90x60x55 ok 300l 8x39w dla LPSów czy 6x39 i doświetlić ledami blue/red/UV dla kolorków?


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 60 głębokości to 8x39 ale nie zmieścisz ich w 90 - proponuję 100 cm jesli to nowy a jeśli już działający to zobacz czy nie będzie wystawać lampa poza bo są różne


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie Kroczek, że niewiele, ale jak zobaczysz to wszystkie LPS-y pięknie napompowane i w doskonałej kondycji a nad tym 250 litrowym zbiornikiem wisi tylko 18W !!!

Uważam, że większość zbiorników z mieszana obsada miekko lps-ową jest znacznie prześwietlona. Oczywiście zbiorniki sps-owe to inna bajka, ale też przez większość przesadzona.

Zbiornik, który pokazałem można zobaczyć w Aqua Medicu


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej myślę i główkuję ale powoli już sam mam dosyć ciągłych kombinacji. Większość osób z jakimi rozmawiałem są zdania za mocniejszą lampą. Z drugiej strony mocniejszą zawsze w razie potrzeby można skręcić a mniejszą lampę jedynie sprzedać i kupić większą.

Już nie kombinuję i dziękuję również Wam za pomoc.

Baniak będzie 120x70x60 komin zewnętrzny + lampa 8x54W. Niedługo założę nowy temat w odpowiednim dziale jak baniak powstaje :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z takim wzrokiem to pewnie najlepszym grzybiarzem w okolicy jesteś, jak świetlówka ma 115cm a twoje akwarium 5cm więcej co daje 2,5 cm na bok ale odejmując szkło jeszcze mniej. "

Adam;

musisz sobie wyobrazic wykres natezenia swiatla w akwarium, jaki tu kiedys przedstawil Przemek: na srodku zbiornika jest "gora" swiatla i im bardziej w bok, tym ciemniej. Jak skrocisz swietlowki, to te ciemne boki zaczna sie wczesniej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę, tyle że napisałeś "Napisałeś boki znacznie ciemniejsze."

U mnie jak widziałeś to jest 110cm dł szkło na 39w(85cm) wydaje się przy krótka ale optycznie jest ok, tyle że nie jestem jakimś wielkim fanem sps. Jeśli chodzi o wykresy i te sprawy to odbiegając od tego bo nie wspominałeś o tym. Teraz wiem co masz na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.