Skocz do zawartości
Darekn12

dzisiaj startuje!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Barty tylko pytanie: jak dlugo byla taka temperatura? Bo jesli tylko incydentalnie tj. przez 1-2 dni to jest to dziwne bo na rafie notuje sie czasami i 33 stopnie na niewielkich glebokosciach.

Generalnie temperatury do 30 stopni sa bezpieczne, w tej chwili na Filipinach jest 29-30 temperatura wody wiec w akwarium tez nie powinien to byc problem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem, zawsze sprawdza?em palcem i by?o ok, ale jak pad?a pierwsza ricordea i zaczyna?a pada? blastomuusa wsadzi?em termometr i by?o 31:/ byc mo?e ?e by?o to 2-3 dni nawet. SPS'om ta temp nie przeszkadza?a ale widze ze ricordeom temp 30' nie s?u?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co to jest?

1297-co to.jpg

fotka nr 2

1297-a to.jpg.jpg

fotka nr 3

1297-i to.jpg.jpg


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki alex jak tylko wroce z pracy czyli 21:30 postaram sie zrobic...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blażej jesli to to co myslisz i piszesz to to normalne czy cos zlego sie dzieje w akwa?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie zaczyna mi sie wydawac z epojawiaja sie glony brunatne badz cyjano?czy to normalne?a moze okrzemki cos takiego brazowego i jest powoli na skale i malutko na ialym pcv na dnie.co z tym zrobic skala ma tydzien w mmmoim baniaku.poczekac az samo przejdzie czy jakies kroki poczync?

dzieki i pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchaj skałki silną pompką, pewnie wyleci z niej pełno syfu. A glonami i innymi badziewiami w tak młodym baniaku to się nie przejmuj. To normalne, każda zaraza przychodzi i odchodzi, jak parametry się poprawią. A parametry się poprawia, jak skała pozbędzie się padłych szczątków organicznych - to może trochę potrwać. Po za tym, nic zrobić raczej nie możesz.

No możesz jednak poszukac ekipy czyszczącej, czyli krabów pustelników, slimaków Turbo, krewetek, wężowidła itp. Te drobne zycie jest mało wymagające, a dobrze czyści skałki...i zjada glony:) A po zatym jest na co popatrzeć i co podziwiać...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przedmuchuje skalke codziennie zawsze troszke syfu z niej wyleci.a co do ekipy czyszczace w am juz nic nie maja dopiero za dwa tygodnie.a chcialem juz w sobote dac wlasnie taka ekipe czyszczaca o jakiej piszesz.

a czy moze miec tez wplyw dosc skrocony czas oswietlenia z uwagi na temp?czekam za wiatrakami i poprostu wylanczam wczesniej swiatlo zostawiajac tylko aktynike.moze to miec jakis wplyw?

dzwonilem do am na chwile obecnamaja wezowidla niewiem tylko jakie czy mozecie polecic ktore wybrac?i ile szt?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie wczoraj zakupilem pierwszych mieszkancow akwarium ekipe czyszcaca.dwie sztuki krabikow i 2 sztuki slimakow turbo oraz jedno wezowidlo..mam nadzieje ze dobry ruch no3 jest napoziomie miedzy 2 a 5.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

witajcie wczoraj zakupilem pierwszych mieszkancow akwarium ekipe czyszcaca.dwie sztuki krabikow i 2 sztuki slimakow turbo oraz jedno wezowidlo..mam nadzieje ze dobry ruch noc jest napoziomie miedzy 2 a 5.

pozdrawiam

darekn12

Czy aby nie za wczesnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy to maja speeda :-)

To ja po cos kolo poltora miesiaca od zasolenia wlozylem pierwsze slimaki i korale mimo, ze po niecalym tygodniu parametry staly w miejscu tylko NO3 malalo i PO4, a tutaj tak szybko :-)

Ale najwazniejsze aby sobie wesolo rosly :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe ze akwa ma dopiero 8 dni.mam jednak nadzieje ze dadza rade w tak mlodym baniaczku bo w sumie jesc juz maja co.glonow troche sie pojawilo.i ekipa czyszczace chyba byla potrzebna.okaze si ew praktyce czy bylo to dobre posuniecie czy tez nie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie z tym ze szybko wpuscilem zwierzaki a jak to si ema do zwierzakow ktore dostayby sie do baniaka z zywa skala?tez by trafily do nowego baniaczka.zastanawial sie ktos nad tym?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardziej chodzi o meczenie sie takich zwierzat w nieodpowiednich warunkach, ale jak maja sie OK to super :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie trudno powiedziec co dany zwierzach wlasnie czuje i to w tym konkretnym baniaku.krabiki chodza i skubia to co rosnie na skale slimaki po szybie sie gonia:D:D:D a wezowidlo lezy pod skalka mam nadzieje ze wieczorkiem wyjdzie na spacerek...a jak stwierdzic z ete zwierzaki ktor ejuz mam zle znosza przeprowadzke?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czoraj moja lepsza polowka zauwazyla miedzy szczelinami skaly pierwszego gapowicza.chyba obecnosc innych krabow go zmotywowala do wyjscia.jakis maly krabik chyba takie maly wlochate nozki.kolorystycznie cos brozowatego z popielatym.ale trudno go bylo zauwazyc powiem szczerze i wcinal glonska ze skaly.pozdrawiam

darekn12

nos juz mnie boli od siedzienia przy szybie...:):)

a zdjecia zwierzaczkow w dzienniku.pozdrawiam morszczakow


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego tez kraba juz 8 miesiecy i nic nie robi ma ok 3,5 cmwcina glony a z tym zyciem mogles troche poczekac przynajmniej miesiac!! chyba ze masz kase na inne zwierzatka!!mi narazie padl slimak wciagniety przez pompe wassalo goscia!!i mala szczepka xeni!! nagle zbielala i kaput a inne zyja i rosna jak opetane!!999-4 lipiec 06 018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przedstawiam zdjecie po 23 dniach od momentu zakupu skaly.

wszelkie opienie sugestie porady mile widziane od 3-4 dni mam glony zielone

1297-p1010038.jpg


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo syfku jeszcze sie Tobie zbiera?

Jak woda wykrystalizowala sie, to super wyglada :-)

Jak juz pisalem, ja to lubie cube, takze dla mnie super :-)

Na glony to ja bym zmniejszyl oswietlenie do 5-6godzin dziennie i wydluzal do normalnej dlugosci oswietlania w ciagu miesiaca. Mozna skokami co 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda mozna powiedziec z ekrysztal tylko te babelki mysle nad jakas przegroda z pcv w sumpie.

w sumie z tym oswietleniem nie glupi pomysl musze pokombinowac a co do syfku nie zbyt duzo mi si ego juz nie zbiera zawsze po przedmuchaniu skaly troszke wyleci ale nie jest tego az tak duzo

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo miejsca do ustawienia korali:yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

woda mozna powiedziec z ekrysztal tylko te babelki mysle nad jakas przegroda z pcv w sumpie.

Zobacz czasem czy pompa cyrkulacyjna raz na jakis czas nie wypuszcza bąbelków - ja też walczyłem z odpieniaczem a okazalo sie ze to kawitacja w pompie funduje mi bąble w akwarium.

Marea umieszczona za wysoko przynajmniej u mnie czasem lubi siorbnąć powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.