Skocz do zawartości
Darekn12

dzisiaj startuje!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po zlapaniu modliszki musialem ukladac skale od nowa.

oto rezultat.

1297-21.09.01.jpg1297-21.09.02.jpg1297-21.09.03.jpg1297-21.09.04.jpg1297-21.09.05.jpg1297-21.09.06.jpg1297-21.09.07.jpg1297-21.09.jpg


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mmirekj

Moze napiszesz co masz na dnie, jak grubo i jaka jest cyrkulacja?

Detrytus napewno przenika az do dna akwa, obojetnie jakie tam jest podloze. Wydaje sie, ze w drobnym piachu zbiera sie troche mniej lub przynajmniej wolniej.

Normalnie to nie jest specjalnie grozne. Gorzej, jak sie ma grzby gruz koralowy. Tam z czasem moze byc wiecej detrytusu niz podloza. Poza tym, ze dno odbija wtedy mniej swiatla i korale sa od dolu slabo doswietlone to moze byc troche wiecej, innych zagrozen.

Detrytus jest super subtratem dla bakterii. W przypadku zmniejszenia ilosci doprowadzanego tlenu moze dojsc do szybkiego "wyciagniecia" reszty tlenu z wody i katastrofa gotowa. Zdaje sie, ze detrytus moze tez miec wplyw na ilosc odlozonego PO4. Moze to spowodowac wzrost glonow mimo "dobrych" wynikow testow.

Przy duzej cyrkulacji i drobnym piachu odkladanie detrytusu twa o wiele wolniej, bo wiekszosc przez komin wylatuje do odpieniacza. Ale zjawisko zamulania piachu trwa. Kto po kilku latach ruszyl "czysty" piach - wie co mam na mysli.

Mozna tez na pompke zalozyc jakas gabke, ktora w kilka godzin oczysci wode z plywajacych paprochow. Rowniez rozgwiazdy piaskowe lub "babki", mieszajac piach wzbijaja d. do gory i tu znowu przydaje sie dobra cyrkulacja.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 - jaki sposób zastosowałeś do złapania modliszki ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa juz ci odpowiadam...

1.dalem post na forum plagi,

2.dalem go do przeczytania mojej lepszej polówce,

3.zaczela mi suszyc glowe o pozbycie sie tego stwora bo chce zeby Lysmata mogla spokojnie zyc w baniaczku,

4.wyciagam po kolei skalke zeby dostac sie do skalki w ktorej myslalem ze siedzi krewetka,

5.3 pierwsze gorne kawalki laduja w wiaderku,

6.wyciagam juz dolny kawalek i szukam krewetki zeby wyploszyc ja slodka woda RO,

7.przypadkiem zauwazam na dnie w wiaderku cos zielonego pelzajacego,

8.mialem krewetke juz w wiaderku,

9.gdyby ni eto to szukalbym tak dlugo az bym nie znalazl-kobieta-sam rozumiesz:D:D:D:D,

10.suma sumarum-kobieta prawie zawsze postawi na swoim albo ty zrobisz to dla swietego swojego spokoju:D:D:D

to tak w skrocie jak mi sie udalo przy odrobinie szczescia zlapac krewetke modliszkowa a moja kobieta ma juz dzisiaj wpuszczona Lysmata...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tym razem ze smutnymi wiesciami.

dzisiaj znalazlem prawie martwa krewetke czyszczac.byla przyssana do wlotu pompy cyrkulacyjnej.niby sie ruszala jeszcze ale jaka ja uwolnilem to opadla na dno i zostala skonsumowana przez wezowidlo i kraba pustelnika.w nocy krewetkA PRZECHODZILA WYLINKE.miala jeszcze przyczepiona skorupke.czy to oznacza ze przy wylince zwierzaki sa slabsze?czy cos moglo byc nie tak?ze cos takiego sie stalo?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 wrzesnie dokupilem dwa blazenki.poki co sa lekko zestresowane chyba obecnoscia garbika, ktory je przegania.calkiem mozliwe ze bedzie odlowiony.i nadal czekam na piasek...

fotki zapodam pozniej.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu porobic fotek,i nie ukrywam z emoje akwa tez naszly klopoty.kupilem jakis czas temu krewetke czyszcaca.padla juz w orku przy aklimatyzacji,dostalem nowa padala po 1 dniu znalazlem ja przyssana z wylinka do wlotu marei.darowalem sobie nastepna.ale 30 zakupilem taka czerwona w biale kropki.debelius?w akwa byla doslownie 15 minut.poczym dostala drgawek.padla.w pon czyli wczoraj dostalem nowa.1 h wyrownanie temp i 4 h aklimatyzacja kropelkowo.dzisiaj jaz nalazlem martwa.w xeni.sam juz nie wiem co jest grane.woda niby ok bo badana w AM.cos mowili o wysokim redoxie-211?z tego co wiem to optymalny poziom to 350?dodam dla ciekawosci ze mam wundermani od miesiaca i z nia jest w sio ok.czy ma ktos jakie spomysly ze nie moge utrzymac u siebie czyszczacej ani tej drugiej krewetki.

paramtery ok ph ciut niskie bo 8.14 no3 zero po4 0.01-0.2 Ca 480 z tego co pamietam jade glownie na podmiankach 10 l cotydzien.leje 2 krople jodu codziennie i raz na tydzien 4 ml strontu am.

sorki za tak dlugi tekst.

musialem sie podzielic i tymi smutnymi nowinami w moim baniaku zeby nikt nie myslal ze morskie to same przyjemnosci.;)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie daruj sobie jod i stront. Masz tak tylko z krewetkami? Widze, ze w zbiorniku mieszkaja tez rybki i bezkregowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak taki mi sie dzieje tylko z krewetkami z Am,bo wundermani od adamoo zyje juz miesiac.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,to co robic z dozowaniem jodu i strontu?@lukasz.pl?czy wogole odstawic i tylko podmianki?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej obsadzie co masz same podmiany wystarcza. Nie ma co przesadzac. Pozatym jak zaobserwujesz zmiany na gorsze to zacznij dodawac jodu, ale stront na razie sobie daruj. Ja bym wogole nic nie dodawal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasz.pl

a zaczynal bys wogole ballinga w takimbaniaczku?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial twarde to obowiazkowo. Chociaz ja mam zrobione tak:

Co 5,5 sekundy leci kropla kalkwassera przez caly dzien.

Rano dodaje 10ml roztworu MgCl2 i MgSO4 wedlug stosunku 8:1

Na noc 1ml PurpleUp.

Zalezy czy bedziesz mial twarde czy nie no i zalezy od zuzycia pierwiastkow. Jak zauwazysz, ze mimo podmian jakis pierwiastek spada to dopiero go bedziesz uzupelnial. Teraz nie ma sensu IMHO lanie pelnego Ballinga skoro nie ma takiego zuzycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

parametry wody po dzisiejszej podmianie 15 l wody

Ca 440

pH 8

kH 7

NO3 2

PO4 0,03

czy nie powinno byc po4 i no3 na zero?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej powinno byc na 0


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiec moje pytanie czemu nie jest?co jest nie tak?akwa funkcjonuje od 18 lipca.czy moze to kwestia testow?ale to salifert i robie zgodnie ze wskazowkami.

karmie raczej oszczednie.obsada prawie znikoma wydaje mi sie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje ballinga w 2x mniejszym akwarium i jestem zadowolony a w szczególności moje korale :(


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wieczorem bede odbieral ukwiala i blazenka.i piasek argalive.mam nadzieje ze wszsytko bedzie w dobrej kondycji.jutro podziele sie z wami nowymi fotkami-chyba ze bedzie mleko w akwa:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mleko. Nie wlewaj lepiej wody z piasku do zbiornika poniewaz moze tam byc wysokie NH4, NO2 czy tez PO4. Na pewno w samym piasku bedzie bardzo duzo bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakas sposob zeby go w jaknajmniejszym stopniu rozwalic po akwa...?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze utnij dno peta zatkaj reka szyjke nasyp piasku i w akwa przy dnie odetkaj szyjke butelki mozesz sterowac sobi gdzie chcesz nasypac.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee...nie dostalem wczoraj piasku.ale mam za to drugiego blazenka i ukwiala.blazenki w dwojke smiagaja teraz ze az milo:D:D:D a ukwial juz mi sie chowa za skalke...;-(


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojna glowa, wyjdzie. No, chyba zeby nie wyszedl, zdarza sie tak czsami ale jak mu stres przejdzie to raczej wyjdzie :( Co to za uwkial, Quardricolor?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Entacmea Quadicolor dokladnie taki kupiony u tomka.

blazene od niego tez jest sliczny nie ukrywam.i wrecz tak nastawiony ze nawet garbik go nie moze przepedzic,.plywa wszedzie.przez to ten drugi tez sie troszke rozkrecil.ukwial poki co wyszedl zza skalki ale siedzi tak miedzy skalkami ze nie widac go za bardzo.ale juz lepiej niz rano.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.