Skocz do zawartości
Krzysiek31

Zielone glony co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że sprawdziłeś już parametry wody pod względem NO3, PO4 i wiesz, że aby unikać plag glonowych te parametry muszą być na możliwie niskich poziomach?

W świeżych zbiornikach nie warto też świecić zbyt mocno i długo, gdyż konkurencja pokarmowa jest słaba a przy dobrym świetle glony mają jak w raju.

Jeśli więc parametry wody są dobre, to pomóc może ręczne oczyszczanie skały - jednak może to być żmudny i długotrwały proces. Innym rozwiązaniem jest ekipa czyszcząca: kraby (np. pustelnik), ślimaki (osobiście polecam Tectus i Astrallium) choć pewnie nie dadzą rady tym konkretnym glonom, Salarias Fasciatus (przynajmniej u mnie wytępiła do zera całą Debrasia - czyli chyba to co pokazałeś na zdjęciach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu bez urazy...

Albo mi sie wydaje o ile te inne zdjęcia są też twoje ,wsadziłeś tam spsy ?Licz się z tym ,ze wszystkie najprawdopodobniej Ci umrą..Daj dla kogoś na przechowanie kto ma minimum rok baniak+dobre parametry..Wiesz ile czasu potrafi dojrzewać baniak ?

Z tego co widze miejscami masz cyjano ,okrzemki na piasku..

Nic nie rób z po4 i no3 bo jak bedziesz teraz zbijał na siłe to te akwarium Ci nigdy nie dojrzeje..

Więc tak oddaj komuś spsy i włóż sobie kiedyś gdy baniak dojrzeje..Czekaj czekaj czekaj czekaj..Na glony dolabella ,długo aklimatyzuj..

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur gdzie Ty tam patyki widzisz? Widać zwykłe dojrzewanie bez dramatu nic nie rób. Jak już miałeś odwagę po tych dwóch i pół m-c wsadzić korale (tam chyba widać nawet euphylie) to miej odwagę pochawailć się testami.

Co ja gadam..sam miałem po dwóch miesiącach dwa LPSy i są ze mną do dziś ...

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Owszem były lps i sps ale juz dłuższy czas ich nie mam, teraz same miękasy i euphillia( pompują sie aż miło ). Był problem z cyjano, ale wina cyrkulacji, zmieniłem cyrkulator i cyjano znika. Testy wrzucę dziś popołudniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy

NH3- 0

KH-9

PO4- 0

PH - 8

SI-0

NO2-0

NO3-2

Testy salifert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.