Skocz do zawartości
octavian

Nowa 500-ka na Podhalu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Po półtora roku meczenia się w narożnym 225 postanowiłem zmienić na troszkę większe :) Sump pod narożnym to masakra :(

Nowy projekt:

akwa 140x60x60

sump 100x 50x 36

obieg Jebao dc-6000

cyrkulacja rw-25 + dwie jvp

grzałka 300w

swiatło 4x54 + razor 160w

odpieniacz Deltec 1660

Akwa, sump i obudowę szafki zrobił znany gość ze Szczecina.

Wpierw trza było przesunąć stare akwa bo nowe akwa w tym samym miejscu ( dzięki Deni). Strachu kupa bo szafka bez stelaża. Ale poszło spoko :)

Doszło z 15 kg żywej skały z niby działającego sumpa + dwa worki żywego piachu ( starego może z worek odzyskałem)

Tydzień kapania RO... I nakapało. Tds pokazywał 002 ale mam nadzieję że to do przeżycia :) Potem zalolenie.

Przekładka to masakra... Kilka dniówek i bałagan w całym salonie.... Dobrze że żona patrzy przychylnym okiem :)

Skała ułożona, korale tylko poustawiane, klejenie później jak się już dwa ukwiały ustawią :) Ryby jeszcze w starym akwa bo niby przetrwalniki ospy się uaktywniają po trzech dobach od przekładania skały i takich tam... Krytykujcie...

post-22493-0-00501300-1424903776_thumb.jpg

post-22493-0-34588800-1424903887_thumb.jpg

post-22493-0-16271700-1424903973_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko tutaj gra, nie ma czego krytykować :D

W przyszłości jaki balling czy reaktor ? Czy obsada miękka ?

Zdradzisz jakieś szczegóły co do metody prowadzenia ? Czy poprostu pieniek i podmiany ?

No to hepcio i żółty dostaną szału :thumbup:


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie reszta zdjęć ? chyba będę musiał się wprosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gitarka:D stare bylo bajer jak nowe juz zagospodarujesz to wpadne na odwiedzinki ja tez juz z 250l na 600l wszedlem akurat denerwowalo mnie ze mam tylko 40cm glebokosci:D:D teraz wymiary mnie ciesza 130x80x60 i tez przemek ze szczecina robil:D


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wymiar :) marzy mi się podobny ale to może kiedyś...

Zbiornik masz z opti?

JAką obsadę przewidujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem po co Ci ten razor 160 przy 140cmetrowym akwarium,jak ta lampa ledwo metrowe oswietla?

Juz lepiej dolozyc 1/2 swietlowki do tego zestawu co juz masz,a za kase z lampy led bys mial zapas swietlowek na kilka lat.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze kolega chce oswietlic tylko srodek akwarium i to tez nie do konca zalezy na jakiej wysokosci bedzie ja mial nad baniakiem

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa boki akwa z opti. Razorka mam ze starego akwa a że dałem za niego ponad 2 tyś to szkoda mi go sprzedawać za pół ceny albo żeby leżał w piwnicy... Więc przynajmniej na nocne się sprzyda :)

Planuję sps, lps oraz zoa. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Pompy dozujące mam ze starego baniaka więc zostanę przy ballingu. Co do metody prowadzenia to podmiany, odpieniacz, spagetti w refugium oraz probiotyka z AF. Zobaczymy jak zadziała w praktyce system pół automatycznej podmiany wody :) Lepsze fotki zrobię jak się pozbędę starego akwa bo ciasno :( A Hepcio i Żółtek to żeby z tego szczęścia kropek nie dostały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy probiotyce glony nie bede potrzebne,bo nie beda mialy z czego zyc,przerabialem to u siebie,glony padly z braku pozywki w wodzie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy probiotyce glony nie bede potrzebne,bo nie beda mialy z czego zyc,przerabialem to u siebie,glony padly z braku pozywki w wodzie.

Niby tak ale zamiast 5 kropli dziennie na 500L mogę dać np 2 lub 3 i cieszyć się mnogością życia w refugium :) w starym akwa pół roku lałem 1 kropla na 1oo a no3 10 i po4 0.08 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie fajnie

kibicuję i podglądam dalsze efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

octavian dzieję się tam coś u Ciebie w baniaku ??? :)

Nic nie wklejasz, nic nie piszesz, a całe forum ciekawe :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegówkę weź większą.

mam tą DC6000 i byłbym szczęśliwszy, gdybym miał więcej zapasu...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ten komin czarny jest oklejony ze zdjęcia wyżej? to jest takie szkło? czy jak? Szkoda ,że w Anglii...

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak barwione szło. Mam takie u siebie i wygląda identycznie jak tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik się zapowiada , czekam na kolejne fotki ...


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już baniaczek po zamianie widziałem :D Super sprawa, dużo, dużo miejsca dla rybek, korali, bajka. Koralowce ucieszone, LPSy wysoko polipy wystawiają... Także Maćku nie wstydź się tylko wrzucaj fotki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Nie zaglądałem do mojego wątku trzy dni a tu takie zainteresowanie, dzięki :)) Wiec tak... chciałem zrobić teraz fotki i wstawić a tu lipa bo się wszystko w akwa odbija :( Więc zrobię coś jak już słońce zajdzie :)

Komin jest oklejony czarnym szkłem 2 mm. Niby ładnie wygląda ale nie wiem co się w nim dzieje :( a za duże akwa żeby zajrzeć od góry a i tak by nie było nic widać bo ciemno w nim jak w ..... Po przekładce przywlekła się ospa i hepcio z żółtkiem byli cali obsypani :( Powoli kropki schodzą i nie wiem czy to zasługa lampy UV czy krewetek czyszczących co przywiozłem wczoraj... Poza tym to piasek rudo-brązowy :(

Wieczorem coś pstryknę i wstawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. ;)

Z niecierpliwością czekam na fotki.

To teraz sam się zastanawiam nad czarnym kominem, mnie też się spodobał na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin jest oklejony czarnym szkłem 2 mm. Niby ładnie wygląda ale nie wiem co się w nim dzieje :( a za duże akwa żeby zajrzeć od góry a i tak by nie było nic widać bo ciemno w nim jak w .....

ja myślę okleić poliwęglanem, da się? i mogę zajrzeć z boku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam pstrykłem ale szału niema bo dopiero po przekładce. Mam nadzieję że plagi miną szybko i korale się rozrosną :) Zamówiłem parkę babek żeby zrobiły porządek z piaskiem :) Zobaczymy czy znów im hepek nie da rady :( Najważniejsze że mu już ospa odpuszcza :)

post-22493-0-47019700-1426720189_thumb.jpg

post-22493-0-16978800-1426720200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.