Jump to content

rufik

Klubowicz
 • Content Count

  353
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wojkowice
 • Akwarium
  W trakcie realizacji

Recent Profile Visitors

1469 profile views
 1. Dziś zaczynam batalię z żonką o większe (tzn. dłuższe akwa ok. 90 cm). Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jak będzie akceptacja to stawiam na Red Sea.
 2. Dziś byłem i zobaczyłem. Świetna rodzinna atmosfera w sklepie, Pan Jacek służy pomocą. Świetny wybór Euphylli, całe akwa wypchane po brzegi. Wrażenie bardzo sympatyczne. Po zakupach kubek gratis oraz cuksy dla młodego.
 3. Gobiodon okinawae. Tylko trzeba pamiętać o zakryciu akwarium.
 4. Myślałem długo nad miejscem i wymiarami. Żonka zgodziła się na wykorzystanie jednego jedynego wolnego miejsca (tzn. teraz stoi w tym miejscu witryna z ważnymi rzeczami - kieliszki ;)), ale jest to jedyne rozsądne miejsce w domu gdzie mogę postawić zbiornik. Przez kilka tygodni obserwowałem jak dociera do niego światło słoneczne itd. Dlatego padł wybór Armatusa, ponieważ 75 cm szerokości i tak przekraczam o 5 centymetrów miejsce przewidziane na całość (na szczęście w planach jest też wymiana komody więc się wszystko zgra), co do głębokości to 55 jest max., ponieważ drzwi balkonowe mogą się spotkać z głębszym akwa. Bardziej myślałem nad 60cm wysokości ale znów moje 180 cm dochodzi do głosu i nie bardzo wiem czy sięgnę wszędzie do zbiornika. Dlatego Armatus 190 lub 250 (różne oznaczenia) jest najlepszym wyborem.
 5. Większość wybiera Red Sea ze względów dostępności. Jestem po wymianie mailów z Aqua Medic'em oraz Reefshop: - Aqua Medic - wysłali zapytanie do Niemiec, gdzie produkowane są zestawy Aramtus o dostępność, nie otrzymali jeszcze odpowiedzi - email zwrotny dostałem w 15 minut po wysłaniu więc obsługa rewelka - Reefshop - po zapytaniu o w/w zestaw otrzymałem odpowiedź (również bardzo szybko), w której poinformowali mnie, że czas oczekiwania na Armatusa to ok. 2 miesiące. Tak więc nie dziwi mnie teraz, że większość klientów wybiera produkty Red Sea. Sam się zacząłem zastanawiać co teraz zrobić. Armatus rewlacyjnie pasuje mi wymiarami, natomiast Red Sea musiałbym kupić 170, ponieważ na 250 brakuje miejsca. Z jednej strony to nie problem poczekać 2 miesiące na dostawę (można śmiało kompletować resztę sprzętu), z drugiej człowiek chciałby już zacząć.
 6. Jak rozumiem nikt nie miał nawet styczności z tym zestawem ?
 7. Hejka Mam pytanie czy ktoś posiada ten gotowy zestaw ??? Planuję postawić coś takiego ze względów estetycznych i bardzo pasują mi wymiary zbiornika (75x50x55) czyli 190 litra + sump 55 litra. Co do zestawu: - jak wykon - jak sprawuje się dolewka, ewentualna przeróbka skarpety na ClariSea - czym nad nim świcicie - ja planuję Giesemann VerVe Plus Jeśli ktokolwiek z Was morszczaków posiada w/w zestaw proszę wrzucić zdjęcie real. Pozdrawiam Michał
 8. Jednym słowem widzę, że będzie High-Tech.
 9. Byłem w sobotę w Erybce w Zabrzu, chciałem zobaczyć te ich zestawy ale nie ma ich wystawionych. Nie wiem jak w Józefowie. Na szczęście mam kolegę (akwarystę słodkiego) z Józefowa więc telefon został wykonany, jak podeśle foto to dam znać.
 10. rufik

  Projekt 02.2022

  Bardzo ciekawe ułożenie skały. Zastanawiam się tylko czy jak na skraju postawisz jakiś koral to Ci się nie majgnie. Pozdrawiam i kibicuję
 11. Jaki piach vel. gruz dałeś ???
 12. Musi musi, chyba nie chcesz jej spalić ???
 13. Był gdzieś na forum wątek kolegi z identycznym dojrzewanieM. U niego zanim coś ruszyło, patrzył 2 miesiące w szkło. Jak tylko dorzucił kawałek życia nagle boom.
 14. rufik

  Koty....

  Kot marki dachowiec, komp marki Toshiba też do sprzedania ???
 15. Kurcze na sump też nie zwróciłem uwagi, faktycznie 20 cm to dużo za mało, żaden odpieniek tam nie wejdzie
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.