Jump to content

rufik

Klubowicz
 • Content Count

  400
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wojkowice
 • Akwarium
  Aqua Medic Armatus 250 i kupa niepotrzebnych problemów

Recent Profile Visitors

2039 profile views
 1. Ja osobiście posiadam Twistman Integra 100 w obiegu 250l. Jestem z niego bardzo zadowolony, czasami potrafi przelać. Jednak bardzo cichy i wydajny w/w litrażu. Serwis też na najwyższym poziomie (w moim przypadku podczas transportu, kurier musiał gdzieś rzucić kartonem i wysunął się wirnik w pompie, wysłałem odpieniacz do producenta - w 48 godzin od wysłania sprzęt był z powrotem u mnie w sumpie z opisem "awarii").
 2. Mogą śmiało stać w zacienionym miejscu (nie trzeba ich pchać do lodówki). Nic im nie będzie.
 3. Miałem podobny problem. Moje akwa też kręci się 2,5 miecha. Miałem zakwit fito. Lampa UV świeciła 24h/7 i wyłączyłem ją jak woda się wykrystalizowała, odpieniacz szedł na bardzo mokro (co 4 h pół kubka do wyrzutu i wata co 2 h zmieniana). Zacząłem lać bakterie na nowo. Na razie nic się nie dzieje, tzn. drobne życie kiełże, wieloszczety i wszystko co w piachu żyje dalej.
 4. Widać, że było przemeblowanie (Dunka zmieniła miejsce, Sarco eksmisja, doszły talerze). Bardzo fajnie wygląda.
 5. No i w miarę doszedłem do ładu składu z moją rafą.
 6. montymick ale sztukę wyhodowałeś
 7. Jest niedzielą są i testy Zasolenie 1.024 spadło mi z 1.025 ale miałem zmianę soli z Tropicala Base na Red Sea. temp. 25 C NO3 - 10 - jest ciągle od 3 tygodni PO4 - 0 Ca - 410 Mg - 1230 KH - 8.3 i tu wzrost z 7.8 podejrzewam sól
 8. Jak masz możliwość postawić 120x50x50 to takie stawiaj i takiego szukaj. Będzie wygodniejsze dla Ciebie w obsłudze, a i zwierzaki więcej miejsca będą miały. O takie pierwsze z brzegu: Red Sea Reefer 250 Miechów • OLX.pl Nie wiem tylko czy taki budżet Ci pasuje.
 9. Myślałem, że będzie ciszej. Dokładnie mam ten charakterystyczny dźwięk. W ciągu dnia nie jest tak bardzo uciążliwy ale wieczorem mam go już dość. Jednak sam chciałem żeby falowało w akwarium więc pretensji mieć nie mogę (drugi raz bym nie kupił, a przynajmniej nie za taką kwotę).
 10. Ja mam Reef Flare M, jestem bardzo zadowolony z tej lampy. Daje fajne bliki na piachu (nie tak fajne jak Kessil, ale jednak). W pełni sterowalna. Co prawda nie miałem innej lampy, ale myślałem nad zakupem Kessili a360x. Niestety do mojego litrażu musiałbym 2 sztuki kupić a to już hajs troszku duży. Jak będzie mi potrzeba więcej światła to na pewno dokupię bary z Reefa - i tu mam porównanie do Orpheka i reefy wyglądają lepiej (ale to moje skromne zdanie).
 11. Wrzuć zdjęcie pierwszego
 12. Właśnie mam potrzebę wpięcia UV ze względu na moją głupotę. W niedzielę zamieszałem piachem, a wszystko to podlałem fito i witaminami. Usuwałem to całe ustrojstwo watą, odpieniaczem, węglem i podmianą wody ale niestety dziś zielono mi (w wodzie widać może na 20 cm). Chciałem usunąć cały bałagan, który narobiłem naturalnymi metodami ale niestety muszę sięgnąć po radykalne rozwiązanie. UV-kę podepnę na powrocie z zaworami więc w razie potrzeby się ją załączy. Ewentualnie myślę jeszcze nad zainstalowaniem timera żeby w nocy załączył lampę na 1-2 godziny.
 13. Pompę obiegową mam teraz ustawioną na 20w, wcześniej byłą na 16w (to jest minimum tej pompy), czyli w obecnej chwili na 1/3 mocy i sumpie jest wichura. Wavebox skręcony na minimum, ale raz na jakiś czas robię małą burzę. Jak będzie mało to dokupię jakiś falownik (patrz wejdzie więcej SPS), żeby dmuchał. Jutro jadę jeszcze UV dokupić, więc będzie znów zabawa w hydraulika.
 14. Nadejszla wiekopomna chwila, aby pochwalić się tym co ja mam (choć nie do końca jest się czym chwalić, od 3 dni walczę z zakwitem fito - przez własną głupotę). Akwarium to gotowy zestaw Aqua Medica Armatus 250 czyli 190 litrów akwa + 55 litrów sump + dolewka grawitacyjna 10 litrów (troszku mała). Wymiary 75x50x55 wysokość słupa wody 51-52 cm. Z pozostałych gratów: - światło Reef Flare M 140w - odpieniacz Twistmann Integra 100 - obieg Jebao DCP 6500 - cyrkulacja Wavebox Tunze 6208 Szkło zalane w 20 rocznicę zamachów na WTC w Nowym Yorku, na świeżej solance + żywa woda ze sklepu, skała ceramiczna i "żywy" piach Blue Treasure 0,5 - 1 mm. Zalane ATM Colony i zgodnie z opisem producenta po ok. 2-3 godzinach wpuszczone pierwsze życie (2 błazny). Typowe dojrzewanie zaczęło się po ok. tygodniu, czyli okrzemki. Po zejściu okrzemek zjawiły się glony brązowe i zielone. Z czasem do zbiornika zaczęło trafiać kolejne życie. W tej chwili to: Ryby: - 2 błazny - 2 Pterapogony - 1 Midas - 1 Valenciennea Sexguttata Koralowce: - Briareum - 4x szczepki Zoanthusów - jedna niestety padła z mojej głupoty - postawiona za blisko skałki uszkodziła stopę i kiełże dopełniły reszty - 2x szczepki Caulastrea - jedna padła z braku doświadczenia - uszkodziłem tkankę przy wkładaniu do akwarium - 3x Euphyllia - mają się git - 1x Duncanopsammia (z Dunką w gratisie przyszły 2 wieloszczety i 3 węzowidła) - 3x grzybki (2 Rhodactisy i 1 Discosoma Red) - 1x Clavularia Papaya Tricolor - 1x Blastomussa - 1x Acantastrea - 1x szczepka Stylophora Milka ( tydzień temu się zjawiła na próbę i jest ok - polipuje i nabrała koloru) - 1x Montipora talerzowa czerwona (taki sam przypadek jak Milka) - 1x Lobophyllia Pozostałe bezkręgowce: - 1x Lysmata Amboinesis - 1x Lysmata Debelius - 1x Parasalenia Gratosa Kilka Strombusów i garść ślimaków Turbo.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.