Skocz do zawartości
sweper

prosze o pomoc . zielony glon

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc i rady jak pozbyc sie tego glonu.

Akwa ma juz prawie rok. Niby wszystko ok ale problem jest wiecznie z tym glonem.

prosze o jakies rady.

post-23542-0-49361400-1425017989_thumb.jpg

post-23542-0-72327700-1425018007_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać tam też cyjano i coś mało glonów wapiennych jak na rok działania. Napisz jakie masz parametry i oświetlenie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korali nie masz zbyt wiele. Podmianki robisz systematycznie bo jeśli tak to sponsorujesz glony. Opisz zbiornik bo nic nie wiadomo o nim. Trzeba usunąć przyczynę nie glony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się do tematu ponieważ też walczę z glonami , moje pytane brzmi czy częste podmiany wody sponsorują glony tak jak jest napisane w/w poście, bo ja robię praktycznie co tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co to znaczy "praktycznie" ?

raz zrobisz co tydzień a drugi raz co dwa ?

i

oczywiście - przecież dostarczasz nową dawkę "pożywki"

jedno ale

zalezy ile robisz tej podmianki +/- 10% czy więcej ? bo jak dużo więcej .. to masz przyczynę

ps.

jak można mieć 200L i .. nie zapoznać się z działem "dla nowicjuszy" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne glony jak miałem KH kolo 5 i jaką masz sól?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmianę robię co tydzień 18l na soli reef crystal , ale właśnie teraz dźwigam zasolenie ponieważ zauważyłem ze zasolnie mam na 1,021,a chce na 1,025 temp 25 . i od teraz też zmieniam sól na Tropic Marin Pro- Reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podmianki w normie ... no to teraz zależy od sprzetu, obsady i wody ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 200l odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000 ,lampa led 120w i 2x39w na świetlówkach ATI obsada pare rybek nie dużo 2 kraby, jezowiec 2 ukwiały,, krewetka

parametry

zasolenie tak jak pisałem podnoszę

temp 25

ca 440

mg1360

kh ,teraz nie mierzyłem ale parę dni temu było 7,7 a dlatego ze podnoszę zasolenie

NO3 I N02 nie wykrywalne

od jakiegoś czasu stosuje belinnga , bakteria zeobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwij te gloniska pensetą,bo ci zarosną całe akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rwie tylko co z tego jak rosną dalej chce to wyeliminować a tu nic na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianki co 2 tyg po ok 10% obsada ta co widac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie macie dużej obsady korali to nie lejcie bogatej soli, tylko np IO czy coś. Bo nie ma kto tego bogactwa zjadać poza glonami.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rwie tylko co z tego jak rosną dalej chce to wyeliminować a tu nic na razie

Bo musisz wyjąć kazdy kawałek skaly i oczyścić z glonów dokładnie,żeby nic nie zostało,co może odrosnąć.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest taki łatwe teraz na kamieniach mam korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie oczyszczenie to raczej nie realne. A moze jest jakis srodek albo stworzonko ktore by pomoglo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są glony z rodziny Caulerpa. Miewają różne rodzaje liści, te akurat są trawiaste, ja mam jeszcze parasokowate i kólkowate, a widziałem też takie choinkowate.

Glon jak glon, raz szpeci raz zdobi - zależy jak spojrzeć.

Ja u siebie je mam od dawna, ale nie tępię ich. Rosną tylko na jednaj skale.

Łatwo się je przerzedza, bo rosną w formie kłączy, wystarczy złapać pencetą i wyciągnąć, pozostają jedynie niewielkie przyrośnięte do skały fragmenty, które jak tylko lekko odrosną, też można łatwo wyrwać.

Glony te wymagają dużo światła, jeśli mają go niedobór to szybko bieleją i umierają (w ciągu jednego dnia potrafi cała kolonia zejść) - wiem bo wielokrotnie próbowałem przenieść je do refugium gdzie mam słabsze światło (7W led-y). Raz próbowałem je też przenieść na niższy poziom w akwarium (jakieś 20cm niżej), też się nie udało.

Sugerowałbym, że masz za mocne światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej lampa led 120 i 2x39 w t5 odłączę t5 to nic nie da a jak odłączę lampę led to twarde korale padną ani w jedną stronę ani w druga stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej lampa led 120 i 2x39 w t5 odłączę t5 to nic nie da a jak odłączę lampę led to twarde korale padną ani w jedną stronę ani w druga stronę

A ledy świecisz na 100%? Ja u siebie jedynie kanał niebieski dobijam do 100% i tylko na 2h pozostałe 10h to wschód i zachód, kanał biały dochodzi jedynie do 80% mocy. Glony te, u mnie rosną tylko na najwyższej skale. W refugium bardzo mała kępka utrzymuje się jedynie bezpośrednio pod lampą, w każdym innym miejscu po tygodniu umiera.

Edytowane przez mast (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy zaczynam świecić od niebieskie a później zalacza sie białe ledy Umnie nie maja potenciometru do ustawiania mocy mam 2 włączeniki białyi niebieskie i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic strasznego ja to specjalnie sadziłem do refugium..To makroglon który wyciąga po4 i no3 z akwarium ...Tak jak kolega pisał z jakiej rodziny są te glony.Przeciez bardzo łatwo odchodzą ...U mnie rwałem raz i kurcze cos mi nie odrastaja w refu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na pewno glony nitkowane i gęste mogę je wyrwać i oczywiście kolorr zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi te glony wciągnął jeżowiec mespilla globulus na spółkę z zebrasomą.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.