Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie zawór na spływie z komina do sumpa. Kupiłem akwa 80x50x50 z kominem w erybce, ponieważ zaczynam przygodę poprosiłem o dopasowanie potrzebnych rzeczy i w zestawie hydrauliki nie mam żadnego zaworu. Mam pompę obiegową jebao dc 3000 i w niej jest możliwość regulacji przepływu. Czy samą mocą pompy można ustalić poziom wody w kominie czy muszę dokupić zawór na spływ (mam 2 rurki do spływu na śrubunek 32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić zawór bo regulacja pomp jebao DC nie jest płynna lecz stopniowa i tym nie wyregulujesz.

Nie masz dwóch rurek do "spływu" Jedno to spływ drugie to "rewizja" zabezpiecznie gdy to pierwsze się zapcha. Szukaj w google.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama regulacja na pompie nic tu nie da. Żeby ustalić poziom wody w kominie musisz mieć zawór na spływie. Poza tym bez zaworu będzie Ci siorpało niemiłosiernie.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował zawór to kup bramowy bo na zwykłym bardzo ciężko ustawić odpowiedni poziom w kominie.


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz kupował zawór to kup bramowy bo na zwykłym bardzo ciężko ustawić odpowiedni poziom w kominie.

Ale na zwykłym też się da, więc jak ma być tanio to zwykły, jak na bogato - to bramowy.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zwykłym i ustawiony jest tak, żeby woda delikatnie sączyła się przelewem. Ustawiony ponad rok temu i do dzisiaj nie ruszany :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ten zawór można założyć po paru dniach bo mam już sprzęt skała się moczy w solance od wczoraj więc chciałbym dzisiaj poskładać i zalać bo żona marudzi że wszystko stoi na podłodze i nie ma się gdzie ruszyć a w Częstochowie nie mogę znaleźć nigdzie takiego zaworu. Plan mam taki żeby zamówić ten zawór bramowy a jak dojdzie to spuszczę wodę z komina i przetnę spływ żeby wstawić zawór.

Mam jeszcze pytanie jak umyć akwarium bo jak trochę wleje wody do mycia to jak to potem wylać (druga polowa nie chętnie się udziela bo jeszcze jej "zachwyt" nowym zakupem nie minął), akwa stoi na razie na dywanie więc czy można je przechylić na rant tak żeby jakoś tą resztę wody wyciągnąć szmatką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć w każdej chwili, przytniesz rurkę wkleisz zawór i gotowe.


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę odsysam pompką,resztę gąbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz akwarium blisko sypialni (czyt. na jednym piętrze :)) to po pierwszej nocy pojedziesz po zawór :).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat co prawda nie za nowy,ale proszę mi powiedzieć dlaczego w projektach diy ,czy nawet w gotowcach sklepowych nie ma spływu zrobionego z kolanka i rury ściętej po skosie,tak jak ma to miejsce w odpieniaczach?

tam regulacja wypływu wody,z komory odpieniaczy ,tudzież do jej podnoszenia jest oparta właśnie na takiej zasadzie,nawet w pienkach za tysiące złotych, właśnie tak.

dlaczego nie ma tam, tych mega dokładnych ,astronomicznie drogich zaworów ?

Czy istnieje jakaś przeszkoda takim sposobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to połączyć szczelnie? W odpieniaczach taki zawór jest nieszczelny, to po prostu kawałek rurki włożonej bez kleju w trójnik. W instalacji zewnętrznej będzie Ci to ciekło.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaż takowego zaworu robimy przecież nad sumpem,druga sprawa jest to spływ grawitacyjny więc jakiekolwiek podciśnienie jakie może występować to tylko kilkadziesiąt cm.wody w rurce spływu (wyciszenie komina,pudełka przelewowego)

Górną część rury zaklejasz zaślepką za 3zł,dolną nad skośnym ścięciem frezujesz wokół,zakladasz oringa i po temacie.

Całą rure można jeszcze zabezpieczyc przed pionowm przesuwaniem montując ramie podtrzmujące tak jak w pieńkach

Chyba że ktoś woli dać pięć stów za zawór bramowy,jego sprawa :laughing:

po mojemu temat jest do ugryzienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

montaż takowego zaworu robimy przecież nad sumpem,druga sprawa jest to spływ grawitacyjny więc jakiekolwiek podciśnienie jakie może występować to tylko kilkadziesiąt cm.wody w rurce spływu (wyciszenie komina,pudełka przelewowego)

Górną część rury zaklejasz zaślepką za 3zł,dolną nad skośnym ścięciem frezujesz wokół,zakladasz oringa i po temacie.

Całą rure można jeszcze zabezpieczyc przed pionowm przesuwaniem montując ramie podtrzmujące tak jak w pieńkach

Chyba że ktoś woli dać pięć stów za zawór bramowy,jego sprawa :laughing:

po mojemu temat jest do ugryzienia

nie wystarczy "zwykły zawór" za .. 5zł ? skuteczność chyba podobna

pokaż fotkę tego "cuda"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi na komodzie gdzie pośrodku są szuflady i nie było możliwości na sumpa,ale wpadłem na pomysł aby zrobić dwa sumpy na końcach komody,połączone rurą z jadnego do drugiego na zwykły przelew,jedną szuflade poświęcimy

Szukam jakiś dobrych sposobów aby pominąć zawór kulowy czy bramowy na spływie,ponieważ nie są to tanie rzeczy a chętnie zobaczę zawór za 5zł.

Jeśli możesz,może rzeczywiście będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) ponieważ nie są to tanie rzeczy a chętnie zobaczę zawór za 5zł.

Jeśli możesz,może rzeczywiście będzie lepiej

zawór od linii nawadniającej - różne średnice są

np. takie 20x20

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hou-1-1-1026&search_scope=category-82288&string=zaw%C3%B3r%2020x20

czy 25mm

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hou-1-1-1026&search_scope=category-47492&string=zaw%C3%B3r%2025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Silvia za zainteresowanie, ale te zaworki to chyba lipa,za małe fi.druga sprawa ludziska narzekają na zawory kulowe bo niedokładne,jest wiele wątków o bramowych i problemach z wyciszeniem spływu,innych sposobów nie widziałem,stąd drąze temat

Całośc systemu dwóch sumpów chciałbym oprzeć nawet na pudłach z obi,miast szkła ,aby było jak najtaniej,ku mojej uciesze ;)

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To imadło rzeczywiście na lata :shock::yes ,nic .....,lece po bramowy i czerwone rurki,podobno na nich mniej siorbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To imadło rzeczywiście na lata :shock::yes ,nic .....,lece po bramowy i czerwone rurki,podobno na nich mniej siorbie

Ja tam mam zwykły kulowy i zero siorbania. Jak dla mnie szkoda kasy.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulowy i rewizja dają Ci zupełną ciszę. Zawór bramowy ma sens jak ludzie rzeźbią bez rewizji.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kulowy i rewizja dają Ci zupełną ciszę. Zawór bramowy ma sens jak ludzie rzeźbią bez rewizji.

Pozdrawiam, Marek.

Dokladnie. Ustawiasz tak żeby przelewa się przez rewizję, rura od rewizji scieta po skosie i nic nie siorbie - no ale kto bogatemu zabroni wydać więcej niż trzeba;)

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

większa wersja tego

zaworek%20zaciskowy%201.jpg

powinna spokojnie dać radę .. ile to wyjdzie ze 20zł na drukarce 3D ? (żeby perfekcjoniści się nie czepiali :p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wydrukowanie takiego zaworu to nie jest zły pomysł. Pytanie jak z jego szczelnością. Ciśnienie w spływie nie jest duże. Kilkadziesiąt centymetrów słupa wody.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

takie samo szczelne jak użyty wąż ? - np. silikon

dajesz podkładkę żeby nie "wiercić" śrubą bezpośrednio w wężu i wytrzyma lata / dziesiątki lat

a części zamienne są na bank tańsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.