Skocz do zawartości
tadzik443

filtr ro 7 + demi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie, to między zaworem czterodrożnym (12) a czymś co się nazywa AICRO trzeba wstawić trójnik, za trójnikiem żywicę DI, a za żywicą zaworek. Po zamknięciu zaworka zawór czterodrożny powinien zamknąć się przed membraną. Nie wiem tylko jak te wszystkie wkłady które są dalej będą wpływały na żywicę. Na wszelki wypadek dałbym jakiś zawór przeciwzwrotny za tym trójnikiem do DI.

Edycja:

Jak patrzę na ten schemat, to zawór przeciwzwrotny jest konieczny, żeby wyeliminować ciśnienie ze zbiornika ciśnieniowego, a w konsekwencji zbyt szybki przepływ przez DI.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wstawił za membraną miedzy 11 a 12 trójnik aby do czwórnika swobodnie szla woda, zaś z trzeciego wylotu kawałek rureczki, zaworek i do filtra di ... a z filtra di już tylko rureczka do spuszczania ew pod kokotek jakiś. ;-)

Edytowane przez maxiu9 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że między 11 a 12 zawór czterodrożny nie będzie działał prawidłowo.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial wstawic tak zeby lalo mi sie di z banki [20]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial wstawic tak zeby lalo mi sie di z banki [20]

U siebie mam podobny filtr...

Pomiędzy 19 a 16 mam trójnik, od którego wężyk idzie na zaworek zwrotny zamontowany w korpusie z silicate a dalej mam 2 korpusy z żywicami za którymi mam zaworek zamykający (taki sam jak na rys pod nr2).

Baniak (20) robi za magazyn (RO) do celów spożywczych i akwarystycznych (słodko/słonowodnych).

Podwójna wylewka robi u mnie źródełko zmineralizowanej wody spożywczej, wody RO, a RO/Di wyprowadzone mam dodatkowo luźnym wężykiem z zaworkiem. Jeśli nie potrzebujesz RO a jedynie RO/DI możesz trójnik nr 16 po prawo od aicro zastąpić kolankiem 90st , a wężyk z RODI podpiąc pod wylewkę (18)

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że między 11 a 12 zawór czterodrożny nie będzie działał prawidłowo.

Pozdrawiam, Marek.

Od okolo roku u mnie tak dziala;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za off ale mam pytanie a moze Wy mi cos podpowiecie...

w jaki sposob mozna ograniczyc ilosc "brudnej" wody po ro+di?

jakis dodatkowy filtr? szkoda troche tej masy wody co idzie w kanal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

można łapać w miske .. i używać do sprzątania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stary nie wiem jak masz w domu ze zużywasz tyle wody do sprzątania... :)

a jakieś konstruktywne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem rozwiązanie problemu z brudną wodą po RO zbierana w zabudowanym zbiorniku nad pralką i wykorzystywaną właśnie do prania. Zbiornik miał ok 200L i był z przelewem tak,że dopiero po jego zapełnieniu woda szła do odpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem rozwiązanie problemu z brudną wodą po RO zbierana w zabudowanym zbiorniku nad pralką i wykorzystywaną właśnie do prania. Zbiornik miał ok 200L i był z przelewem tak,że dopiero po jego zapełnieniu woda szła do odpływu.

Dla chcącego nic trudnego da się wykonać zasilanie WC z osobnego obiegu podpiętego pod zbiornik umieszczony na wyższej kondygnacji budynku, grawitacja resztę wykona sama. Można zastosować hydrofor i zbiornik zatopiony w ziemi 1000-10000L lub więcej. Tylko co jest droższe woda czy prąd i urządzenia i instalacja potrzebne do ponownego jej wykorzystania.

Odciek można wykorzystać do automatycznego płukania kubka odpieniacza.

Można założyć akwarium dla raków słodkowodnych, dla żółwia. Zastosowań wiele.

Wydaje mi się że zastosowanie pompy do układu RO może również zmniejszyć ilość odcieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przykład jest już w użytku i kosztował 140 zl za zbiornik bo szafka już istniala, a nie potrzebuje żadnych innych sprzętów do funkcjonowania. Nie wmuszam w nikogo takiego rozwiązania tylko spodobało mi się to ze względu na prostotę wykonania i oszczędności na wodzie spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no stary nie wiem jak masz w domu ze zużywasz tyle wody do sprzątania... :)

a jakieś konstruktywne pomysły?

spokojnie .. jak widac obok mam 60L zbiornik więc "odpady" spokojnie puszczam w ściek

ale faktycznie czasem do miski i mycie podłóg czy do kwiatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie .. jak widac obok mam 60L zbiornik więc "odpady" spokojnie puszczam w ściek

ale faktycznie czasem do miski i mycie podłóg czy do kwiatków

u mnie sporo wiecej ro+di idzie wiec i odcieku sporo, pomysl z zasileniem pralki i wc fajny tylko w obecnym stanie rzeczy u mnie nie do zastosowania, ale na przyszlosc pomysly warte realizacji

zastanawialem sie czy jest mozliwosc "przygotowania" wody przed docelowym filtrowaniu zeby odcieku bylo mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.