Skocz do zawartości
adamusk28

przenosiny z 140 do 180L ..... Moja Rafka

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze akwarium powstało półtora miesiąca temu 140L po kilku błędach i niewypalonych pomysłach :wallbash: i stracie kilku stówek :dizzy: udało mi się kupić bardzo okazyjnie akwarium 180L 80x45x50 o wiele bardziej ustawne z wklejonym panelem przelewowym

Sprzęt

-Akwarium 180L 80x45x50 z szyby 10 bez wzmocnień

-Lampa LED 120W z ustawieniem dzień noc regulacją natężenia

-pompy cyrkulacyjne 3000L/h 2500L/h 2000L/h

-pompa w panelu 1400L/h

-odpieniacz Aqua Medic Miniflotor

-żywa skała 9kg

-sucha skała 9kg

-żywy piasek 8,5kg

ŻYCIE

koralowce

-Briareum

-Discosoma SP

-Fungia spp.

-Pseudo Gorgonia

-Rhodactis

-Capanella

-Clavularia Viridis

-Anthelia SP

-Montipora Talerzowa czerwona

-Montipora czerwona

-Montipora Somarensis pomarańczowa

- ZOA czerwone, różowe, zielone

RYBY

-Pseudocheilinus hexataenia

-Valenciennea sexguttata

-Amphiprion ocelloris

-Pterapogon Kauderini 3szt

-Zebrosoma Veliferum

KRABY/ŚLIMAKI

-Nassarius Spp

-Jeżowiec

-Rozgwiazda piaskowa

-Babylonia Spp

-Percnon gibbesi

post-24575-0-94011400-1425243374_thumb.jpg

post-24575-0-68018700-1425243523_thumb.jpg

post-24575-0-80446600-1425243606_thumb.jpg

post-24575-0-52064700-1425243653_thumb.jpg

Edytowane przez adamusk28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było zrobić z sumpem? Strasznie mały ten panel


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było zrobić z sumpem? Strasznie mały ten panel

panel ma 20l pojemności kolejny raz napisze sump do mnie nie przemawia ryzykować nie będę aby 180l wody znalazło mi się na podłodze dział to już kilka dni i moim zdaniem się sprawdza

Edytowane przez adamusk28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przenosinach dosłownie w dwóch miejscach na skale pokazało się dino ale samo zniknęło po 2 dniach

.

post-24575-0-87266400-1425455154_thumb.jpg

post-24575-0-00005600-1425455356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizerny ten odpieniaczyk na twoje akwarium i do tego jeszcze Zebrasoma veliferum,która rosnie dośc spora i duzo brudzi wode.

Ja bym ja wymienił na inne mniejsze rybki które bardziej by pasowały do twojego akwarium i słabej filtracji.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w 100%. Miałem zebrasome i borsuka w 150l i to btła masakra nawet z deltec mce600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem aby miał pokłady syfu przez nią po za tym ona nie zostaje docelowo był problem z zielonymi glonami dzięki niej się pozbyłem po za tym szczerze nie chce być niegrzeczny ale większość trzyma ryby które nie nadają się do litraży które większość posiada a każdy jest najmądrzejszy ZACZNIJMY ZAUWAŻAĆ WŁASNE BŁĘDY A DOPIERO PRZYTKAJMY INNYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem aby miał pokłady syfu przez nią po za tym ona nie zostaje docelowo był problem z zielonymi glonami dzięki niej się pozbyłem po za tym szczerze nie chce być niegrzeczny ale większość trzyma ryby które nie nadają się do litraży które większość posiada a każdy jest najmądrzejszy ZACZNIJMY ZAUWAŻAĆ WŁASNE BŁĘDY A DOPIERO PRZYTKAJMY INNYM

haha uważaj na nogi,mówiłem to samo to się na mnie rzucili jak psy na kości,bez sumpa da się żyć-jestem zadowolony i nie narzekam,nawet odpieniacza nie włączam bo mi szumi i jakoś negatywnych skutków nie zauważyłem,co tygodniowe podmiany wystarczają w zupełności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha uważaj na nogi,mówiłem to samo to się na mnie rzucili jak psy na kości,bez sumpa da się żyć-jestem zadowolony i nie narzekam,nawet odpieniacza nie włączam bo mi szumi i jakoś negatywnych skutków nie zauważyłem,co tygodniowe podmiany wystarczają w zupełności

no tak nie masz sumpa jesteś bee hahah :D to samo co do ryb jak by człowiek miał się trzymać wskazań litrażowych i terytorialnych każdej ryby to można by było mieć parkę błaznów każdy zbiornik jest inny ja zapewniłem sobie dobrą cyrkulacje co 3 dni wymieniam fizelinę w panelu i wszystko gra parametry mam ok koralowce się pompują ryby tez bez stresu a zastanawiam się jak ma wyglądać zbiornik po 1,5 miesiąca działania nie mam zamiaru naładować dużych korali aby uzyskać efekt od razu ja wole sobie popatrzeć jak wszystko sobie rośnie

jak to się mówi są gusta i guściki tylko faux pas jest o tym mówić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie korali,od niedawna stosuje pożywkę dla nich prodibio reef booster widzę efekty,większe polipy i znaczne przyrosty,oczywiście mam tylko las miękasów w zbiorniku i nie wiem jak działa na inne,zawsze możesz spróbować.Idę się dalej męczyć z koroną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie korali,od niedawna stosuje pożywkę dla nich prodibio reef booster widzę efekty,większe polipy i znaczne przyrosty,oczywiście mam tylko las miękasów w zbiorniku i nie wiem jak działa na inne,zawsze możesz spróbować.Idę się dalej męczyć z koroną

dzięki wielkie zaraz sobie zerknę :)

ja używam Aquaforest Coral F jak na razie widzę ze się sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej babeczce ciężko będzie kopać w takim żwirze, podobnie z resztą rozgwiazda będzie miała niełatwo...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej babeczce ciężko będzie kopać w takim żwirze, podobnie z resztą rozgwiazda będzie miała niełatwo... :(

spokojnie dają sobie radę zdjęcie troszkę przekłamuje żwir ma grubość od 2-4 mm rozgwiazda po wpuszczeniu zniknęła w kilku chwilach a babka działa aż się kurzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że jeżowiec wyniuchał czerwonego glona,no to możesz go przeznaczyć na straty,mój w ciągu dwóch tygodni -kawałek po kawałku załatwił całą dorodną kępę

babka daje rade w żwirku,a na rozgwiazdach piaskowych to się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że jeżowiec wyniuchał czerwonego glona,no to możesz go przeznaczyć na straty,mój w ciągu dwóch tygodni -kawałek po kawałku załatwił całą dorodną kępę

babka daje rade w żwirku,a na rozgwiazdach piaskowych to się nie znam

akurat glonu czerwonego nie miałem przyjechał razem z jeżowcem :) Jestem tego zdania że w naturze też są takie rejony co jest żwir to dlaczego to tak przezywać po rybie nie widać aby jej to przeszkadzało tym bardziej po rozgwiazda nie dała oznak nie zadowolenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.