Skocz do zawartości
Pawel Gol

wapno do miksera

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd bierzecie wapno do kalkmiksera?

Nie ma Ca(OH)2 w ofercie sklepów netowych z

odczynnikami. A tam jest najtaniej.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hurtowni z chemikaliami , np. "Chemia" Sp. z o.o.

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają pojemniki nawet 0,5 kg np. firma Polskie Odczynniki Chemiczne S.A. w Gliwicach, które "Chemia" oferuje m.in. w sprzedaży

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem :)

ale nie w Chemii [Olsztyn] bo pani nie wiedziała co to.

Znalazłem innego przedstawiciela POCH Gliwice.

Za 0,5kg zapłaciłem 30zł.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się udało

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerabialem ten temat wcześniej, nie ma żadnego problemu z ca(oh)2 czystym do analiz kosztuje on 25 zł za 250g, ale porównując go do oryg. kenta kalkwakser mix muszę stwierdzić że kent jest o niebo lepszy. Różnica polega przede wszystkim w rozpuszczaniu się w solance, kent się rozpuszcza (w 95%), natomiast zamiennik do góra (70%), jest to trochę denerwujące. Nawet mieszanie w proporcjach 3 łyżki kenta i 1 ca(oh)2. nic nie daje.

PZDR

sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Ja też mam Ca(OH)2 czysty do analiz i to 500g za 30zł.

Może produkt Kenta to nie jest czysty Ca(OH)2 i ma domieszki

innych substancji "ułatwiających" rozpuszczanie.

Prawdziwy wodorotlenek wapnia jest trudno rozpuszczalny w wodzie (RO)

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie moze ktos jeszcze sie podzieli z nami swoimi doswiadczeniami w tym temacie


******************************************************* MOJE ALLEGRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej. Chociaż ludzie uzywają także po prostu "czysty". Jest tańszy a ze składu wynika że trochę brudniejszy - ale są to setne procenta.

Co do porównań z Kentem to nie ma o czym dyskutować gdyz nie wiadomo zupełnie o co chodzi w poście. Kto bowiem przyrządza kalwasser z solanki - ręka do góry


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.