Skocz do zawartości
Kraszan

[R.I.P] Zebrasoma flavescens :(

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano dokonałem makabrycznego odkrycia...

Mój gigantyczny ukwiał ukatrupił mojego ukochanego żółtaczka. Musiały się tam rozgrywać sceny jak z horroru: zebrasomka leży pod ukwiałem (przy jego stopie) - on sam dumnie napompowany i pewnie nawet nie wie, że pod nogą leży zebrasomka. Ma ona popażenia (kilka pręg na boku) - wyraźnie od parzydełek ukwiała... Tak mi jej szkoda... I teraz nie wiem, czy dokończyć ten horror i postąpić zgodnie z naturą (choć nie mógłbym na to patrzec) i podać ukwiałowi tą rybę czy usunąć ją ze zbiornika...

Kurde... ale mi jej szkoda... ;(


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubie tych ukwialow!

Czesc Kraszan! Wydaje mi sie, ze rybka musiala juz wczesniej byc oslabiona bo z wlasnej woli by do ukwiala nie podplywala. Najpierw byla chora i miotajac sie w agonii wpadla do ukwiala.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie! To był okaz zdrowia. Nigdy nie miała u mnie żadanych białych kropek, nigdy nie chorowała...

A najgorsze jest to, że nie dalej jak wczoraj chwaliłem się Harnasiowi, że nic mi w tym akwa nigdy nie padło (zero strat). Poza tym wczoraj przy karmieniu po raz kolejny stwierdziłem, że zebra za bardzo ryzykuje... Podpływała za blisko ukwiała, szpanowała jaka to ona jest szybka i zwinna, potrafiła nawet próbowac wydłubywać spomiędzy parzydełek jakieś kawałki żarcia... Ryzykowała, ryzykowała i przesadziła... Albo zatraciła instynkt, albo przekobinowała. Ale widać, że była walka, bo ukwiał ma naderwane dwa parzydełka i lekką rankę w skórze...

A co z nią zrobić? Dać mu ją?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojemu dawalem.ale sie go w koncu pozbylem bo byl zbyt klopotliwy.wszedzie chodzil i przestawial skalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj. Jest i tak dla niego za duza. Troche ja potrawi a reszte wyrzuci i bedzie nieapetycznie:no

Spraw jej normalny pogrzeb.

Poza tym solidaryzuje sie z Bibikiem.

Szkoda ryb i korali.

Ciau


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna szkoda. To byla ladna rybka i wygladala na zdrowa.

Ja bym nie karmil jej ukwialem, jak Ci wyzyga na pol przetrawiona to bedzie naprawde nieapetycznie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to koral wygral. Moze mu podac maly filecik z tej rybki ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - nie zdąrzyłem... Naszykowałem siatkę, wiaderko... Jednak jedna z macek wymacała leżącą zebrasomę i byłem świadkiem powolnego acz zdecydowanego wciągania zeberki do jamy... Aż mi się serce ściskało... Pochłonął ją w 15 minut. Nie wiem czy ją wypluje bo to dość spory ukwiał - zmieściłyby mu się ze cztery takie ryby. A najgorsze, że muszę dziś wyjechać na dwa dni. Bedzie tragedia jak wypluje ją np dziś w nocy... Na wszelki wypadek zrobię chyba szybką podmianę i ustawię odpieniacz na mokrą pianę...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie jest to ukwial ten co u mnie (35cm srednicy - powiedz że nie):

335-ukwial3.jpg

bo tez widywałem cytrynkę ktora prawie w nim plywa i sie zastanawialem jak to sie skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje zdjęcie to jest to identyczny ukwiał.

Porównaj z moim: http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=64

To jest chyba jakaś odmiana Heteractisa. Szybko rośnie - na tamtych zdjęciach jest jeszcze "mały" - teraz gdy jest głodny ma ponad pół metra średnicy.

Na którymś zdjęciu widać też ś.p. Zeberkę (jak zwykle za blisko ukwiała...).


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan , skoro rybka była zdrowa to musiało ją coś najprawdopodobnie popchnąć w strone ukwiała np inny pokolec, czy krewetka boksująca.

Jakiej wielkości jest ten ukwiał ?

A może to ten , którego miał Harnas .

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups to ten sam :con . Zidentyfikowałem go jako

Condylactis sp. (Haitian Reef Anemone) i dopiero po zakupie doczytałem że rosnie do 40cm średnicy a był taki ładny i malutki - u mnie ma juz 35cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie raczej większy niż 40cm (choć głowy nie dam...) Mój w pełni napompowany i rozłożony (polujący) ma spokojnie ponad pół metra - fakt, że liczę "optycznie" razem z rozłożonymi mackami...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew - tak to ten sam (przechodni) ukwiał, którego miał @Harnas.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA DZISIAJ ZNALAZLEM SWOJEGO SUPER KOLOROWEGO WARGATKA OBOK AKWA.ZABITY NA SMIERC. I DO TEGO NIE WIEM GDZIE SIE PODZIALY DWIE DECORY. WCZORAJ RYBY PLYWALY SOBIE JAKBY NIGDY NIC A DZIS BRAKUJE MI TRZECH W SUMIE.........BAD DAY


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JEZELI CHODZI O UKWIALY TO PAMIETAM PILOT SPRZEDAL ROK TEMU UKWIALA, PIEKNY ZIELONY Z KROTKIMI WLOSAMI. NO I OCZYWISCIE WIELKI. ZJADL MU KILKA RYB WLACZNIE Z DUZA XANTURUM. WIDOK BYL NIESAMOWITY - UKWIAL I DOOKOLOA NIEGO WIANUSZEK RYBICH SZKIELETOW . WYGLADALO TO JAK Z FILMU "SAJENSFIKSZYN"


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ta agresja? Nie raz już zebra przykleiła się do ukwiała, ale po kilku szarpnięciach się wyswobadzała (myślę, że uwkiał po prostu ją puszczał). Karmiony jest regularnie (co najmniej raz w tygodniu dużym kawałkiem fileta)...

Na pocieszenie znalazłem wylinkę z jednej langusty - a już się bałem bo dość długo pancerza nie zrzucały...

Ale żeby nie było za wesoło to przed chwilą w drugim akwa coś się skopało z AM LightComputerem... Wyswietla [ - - - 2 ] i na nic nie reaguje... Co za dzień.. A dziś wieczorem wyjeżdżam.. F%^&K! Spotkał się ktoś z takim niedomaganiem LightComputera?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan , to chyba musi juz być ogromny , bo jak był u mnie to już miał ponad 20 cm średnicy, a Harnas jeść mu nie żałował z tego co pamiętam . Myslę ,że ma ze 40 cm teraz. Ja wyleczyłem sie z ukwaiłów , następnego sobie nie sprawie, lepiej w te miejsce upchnąć kilka sps-ów, chociaż widok błazenków w ukwiale też jest niezapomniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą gadałem z @Harnasiem - 40cm to on miał u Niego jakieś pół roku temu. Ja też mu żarcia nie żałowałem, a porcje zwiększałem wraz z jego wzrostem...

Ale widzę, że powoli udaje mi się dojść pochodzenia tego ukwiała - może dojdziemy do korzeni? :) Na razie jest tak:

(?.?) XXX -> andrniew -> (?.?) Harnaś -> (01.2006) Kraszan


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie trafil w ostatnie dni sierpnia zeszlego roku...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zebrasoma, ktora zrzarl tez byla odemnie. Wczesniej byla u Artura Furtaka, kupilem ja gdzies na przelomie lipca/sierpnia.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pstryknąłęm kilka fotek. Niestety - ukwiał wybrał sobie miejsce przy szybie więc nie widać go w całej okazałości, do tego nie świeciło się jeszcze HQI więc zdjęcia wyszły słabe. Ale jest jedna ciekawostka... O tym później...

To jest obrazek w kilka chwil po tym, jak jedna z macek wyczuła zebrę. Ukwiał w kilka sekund wypompował wodę, żeby się obniżyc i ją sięgnąć.

1149-zebra 004.jpg

Po ok dwóch minutach napełnił się ponownie wodą (rósł w oczach jak piana w odpieniaczu). Szkoda, ze nie zrobiłem dokładniejszego zdjęcia. Widać, że podczas szarpaniny ukwiał doznał lekkiego zranienia. Widać małą dziurkę po prawej:

1149-zebra 010.jpg

Ostatnie pożegnalne spojrzenie:

1149-zebra 019.jpg

I jeszcze pomachanie płetwą na pożegnanie.. chlip, chlip :)

1149-zebra 024.jpg

I ostatni kontakt ze światem... Przypomina to ostatnią scenę z filmu Terminator...

1149-zebra 029.jpg

A tu grób mojej zeberki...

1149-zebra 043.jpg

I na koniec ciekawostka:

Ukwiał zabliźnił ranę w ciągu 2-3 godzin. Wprost niesamowite. Widać, że jest już blizna, nic się nie paprze i rana jest zagojona.

1149-zebra 037.jpg

R.I.P.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zeżarł w oceanie co było w promieniu kilometra to postanowił teraz po akwariach pochodzić.

I nie dziwie się Kraszan że u ciebie tak urósł jak go zebrasomami karmisz :Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.