Skocz do zawartości
dieter25

Sprzedaż "cukierasów" z pasożytami

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wiele na forum czytamy o mega dostawach dużych ilości "cukierasów" piękne zdjęcia ale czy za tym dzikim galopem sklepy nie zapominają o nas jako klientach? o naszych dobrach? czy maja obowiązek kwarantanny korali?

Do sedna ,niedawno w jednym ze sklepów w mojej okolicy była dostawa mega szczepek sps oczywiscie była ona w nocy jak potwierdził personel a ja nabyłem szczepki na nastepny dzień rano oczywiscie byłem zadowolony ze ładne szczepki i fajna cena, niestety to był początek problemów :( jako że miałem zaufanie do tego sklepu nie płukałem i nie czysciłem szczepek ) na dzień dzisiejszy walczę z AEFW niestety korale muszę odłamywać i płukać w dipie .

Z góry zaznaczam że przez ostatnie kilka miesiecy nie wkładałem do akwarium żadnych korali,skały etc.

Na pytanie w sklepie że taka sytuacja wystąpiła dostałem odpowiedz "zdarza się "

Dlatego jak narazie zostały tylko dwa sklepy w których mam 100% pewnosci sklep Zanclus i Aquaforest a szkoda bo reszta się powinna od nich uczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada to moczenie każdej szczepki w dipie, choćby nie wiem jak pewne bylo źródło. Współczuję ale jak nie wymoczyles dzikusow świeżo z dostawy to trochę sam sobie to zafundowales

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację że to też moja wina że tego nie zrobiłem :) ale zawsze można powiedziec klientowi że można sobie wymoczyć szczepki i inne korale w dipie i dodatkowo sprzedać rx za 80-100zł :) bo sklep nie ma narazię pieniążków na dip :)

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant nic tu ciekawego kilka tygodni walki:.Ty na pewno masz jakiś sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dieter, to nie jest tak, że w Zanclus czy AF masz 100% pewności.

Podczas ostatniej wizyty w sklepie Państwa Tryc przy zakupie szczepek otrzymałem informację, iż każdą szczepkę nie ważne czy kupioną w sklepie czy od innego akwarysty należy wymoczyć w odpowiednim preparacie. Oczywiście jeśli bym tego nie zrobił i zaczął by się pomór jak u Ciebie to też bym się zdenerwował, ale od tego jest profesjonalna obsługa w sklepie, żeby jasno i wyraźnie tłumaczyć klientom zagrożenia.

PS Nie trzeba kupować RXa który kosztuje pierdylion złotych, jest jeszcze jeden płyn również był na stanie w Zanclus i kosztował chyba 40-50 zł i daje się tego tylko kilka kropel więc jak dla mnie wydatek, porównując z cenami korali, które mogą zostać zjedzone.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, o co chodzi z tym dipem bo pierwsze slysze.

Ktos sprostuje co i jak i kiedy stosowac, i dla jakich korali ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Coral-RX-Coral-Dip-30-ml/2943

Tutaj masz link do jednego z produktów, który powinno się używać do płukania korali przed włożeniem do własnego baniaka.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx Pro jest niesamowicie wydajny - od 2 lat mam tą samą buteleczkę i wcale nie kosztuje dużo - cena jednej małej szczepki.

http://www.zanclus.n...x-pro-30ml.html

edit- widzę że Bartol też już wkleił link..

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fauna Marine pest control ma podobne działanie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam również http://www.coralhouse.pl/Sterylizacja-wody/Coral-Protec-20ml-coralhouse

Sam dokładnie tego używałem. Jest dużo tańszy niż Rx,a działanie analogiczne (nie porównywałem zastosowań na konkretne pasożyty ale cena i wydajność jak RX).


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mieszkańców UK polecam dettol w sklepie za funta :-), bardzo dobry i tani, dotego starcza na bardzo długo.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi wątku bardzo dziękujemy za zaufanie i obiecujemy starać się dalej.

Każdy koralowiec z importu jest u nas moczony w dipie, oczyszczany z wszelkich pasożytów.

Następnie są robione szczepki, które przyzwyczajają się do warunków w sztucznym środowisku - kiedy koral jest zdrowy, wybarwiony to zostaje sprzedany - to proces kilkutygodniowy.

W naszej hodowli są również koralowce, które hodujemy w swoich akwariach.

Nie sprzedajemy korali prosto z importu.

Pozdrawiamy,

Aquaforest


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AEFW to dość rzadki przypadek, nie przypominam sobie, aby mi się kiedykolwiek przytrafił, Co oczywiście nie umniejsza winy sklepu, każdy koralowiec powinien być przed sprzedażą dokładnie sprawdzony na okoliczność pasożytów...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.