Skocz do zawartości
Creol

Szczepki zoa- jak zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem youtube w poszukiwaniach i totalnie zgłupiałem :dizzy: . To, że wydzielają toksyny etc to wiem. To że trzeba to robić w rękawicach etc to też. Ale czy trzeba wyciągać je z akwa, czy można to robić w (czy w takim wypadku ew toksyny nie wpływają źle na resztę życia)? Moje zoa obrastają skałę, której nie mam jak wyciągnąć (konstrukcja). Stąd pytam. Poza tym- czy płyn lugola jest wymagany przy tworzeniu szczepek (i mam tu na myśli nie tylko zoa)?

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oddzielisz kawałek to nic się nie stanie, ale jak całą wielką skałę oprujesz to lepiej dać węgiel do baniaka.

Płyn lugola stosuje się w celach podniesienia poziomu jodu.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiąc szczepki z zoanthusów po za akwarium koniecznie załóż okulary aby ochronić oczy przed pryskaniem!!!!!!!!!

To wiem. Piszę tylko, że mam je na skale, której nie mam za bardzo jak wyjąć, stąd pytanie, czy można to robić w akwa, czy pozostaje mi je zostawić i niech rosną jak chcą i gdzie chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oddzielisz kawałek to nic się nie stanie, ale jak całą wielką skałę oprujesz to lepiej dać węgiel do baniaka.

Płyn lugola stosuje się w celach podniesienia poziomu jodu.

Płyn lugola stosuje sie tutaj w celu zabezpieczenia ran przed infekcją bakteryjną.

Zoa szybko wracają do formy.

Okulary to podstawa, gadatliwym polecam rownież maseczkę, można sobie trysnąć w usta, heheh,

dwuznacznie brzmi. Klejenie najlepiej super glue w żelu. Potem do wody zeby klej zastygł, a nastepnie do akwa.

Można to zrobić w akwa, jak masz obcęgi do kabli to nimi sie fajnie odłupuje skałki pod zoa, potem tylko cos ostrego i odcinasz zoa.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj nie zatnij się nożykiem którym wczesniej odcinałeś zoa ;) .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.