Skocz do zawartości
Warlock

rura kanalizacyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie wykorzystanie rurek kanalizacyjnych do spływu z akwarium, wiadomo koszt śmieszny poszczególnych elementów, opcja demontażu niemal błyskawiczna tylko męczy mnie właśnie gumowa uszczelka w kielichach, czy nie będzie oddawać coś do wody i oczywiście jak z perspektywy czasu będzie ze szczelnością, może ktoś już miał lub ma w/w rury przy zbiorniku i chętnie podzieli by się spostrzeżeniami, :)

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem bardzo długo, na początku wyszło trochę okrzemek ale krótko to trwało, nie wiem czy były związane z dojrzewaniem czy rurami. potem przez 2 lata bez problemu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem overflow pipe i niestety nie były szczelne na łączeniach. Może jakieś kiepskie miałem.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie. Koszt hydraulik jest śmieszny więc po co tak sobie utrudniać. Demontażu aż tak błyskawicznego nie potrzebujesz bo po co.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Jędrzeju i Maćku za informacje,

Czy koszt jest śmieszny przy zastosowaniu większej średnicy rur od 50mm w górę raczej nie bardzo... Na rurę 50 można złączkę kupić w granicy 2-3zł a przy takich średnicach zastosowanie "szarych" elementów (Gamratu czy Vdl-a) wychodzi kosmicznie ale dzieki za rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w starym baniaku cały spad wody na rurach kanalizacyjnych,ale raczej nie chwaliłem sobie tego,z 2-3 razy mi to wypadło i miałem wodę na dywanie.Nie ma co kombinować i zrobić "normalnie" Włodek,jak te rurki są w kosmicznej cenie to co będzie z akwarium dalej bo się boję zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym z tym nie kombinował.

Swego czasu robiłem z rurek kanalizacyjnych różnych średnicy coś ala jak robicie reaktor z pelletami, to wystarczyło to kilka razy szturchnąć i rurki wylatywały.

Więc raczej bałbym się gdyby mi hydraulika wypadła ;P tym bardziej w morskim.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież te rurki można pokleic:)

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie szukałem oszczędności gdzie się dało, byle wystartować. Po czasie okazło się, że skąpy dwa razy traci. Szukanie oszczedności w hydraulice to jakaś herezja. Dużo kasy można zaoszczędzić na innych elementach, sam nie jestem fanem wydawania kasy na "wodotryski" i większość elementów mam DIY własnej budowy.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.