Skocz do zawartości
ThoOma

Sól Deep Blue czy AF ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, własnie skończyło mi się wiadro soli Deep Blue i zastanawiam się czy nie zmienić jej na jakaś inną. Chciałem przejść całkowicie na produkty Aquaforest. Czy sól AF z probiotykami będzie lepsza/wydajniejsza niż DB? Nie ukrywam że akwarium mam młode (4 miesiące) i chciałbym zacząć powoli wprowadzać LPS'y i jakieś małowymagające SPSy.


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie sole są super, wydajność pewnie podobna.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey właśnie zakładam zbiornik i czas na wybór soli, jestem juz zdecydowany na sól AF , ale okazuje się że i to nie jest proste

Sea Salt; Reef Salt czy Probiotic Reef Salt ? Ktoś mi podpowiada że na start z zywą skałą to najlepiej Reef Salt a potem ewentualnie zmienić na Probiotic, ile w tym prawdy?

Co do obsady to jestem początkujący w morszczyźnie i napewno nie będę sie pchał w coś trudnego, tak jak w słodkim zaczyna się od gupików, tak ja w morskim zacznę od ich odpowiedników;)


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef salt bym dał i możesz na niej prowadzić zbiornik później też.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ostatnią propozycję probiotyczną sobie odpuść na dojść trochę dopiero jak w zbiorniku będzie las można o niej pomyśleć.Sam kupiłem nie wielkie wiadro i po pierwszej podmianie lekko wyszło dino i pełno pyłu zielonego na szybach de fakto za bogata i dla mnie, ja na twoim miejscu bym kupił najpierw nie duże wiadro Sea salt a jak zaczniesz obsadzać koralowcami i będzie już coś to wtedy Reef Salt.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedużego wiadra niestety nie moge kupić bede miał wnobiegu 1200 litrów wiec dwa wiadra po 22 kg to warunek konieczny :) czyli na początek zeby zminimalizować plagi przy dojrzewaniu sea lub reef salt , no inwszystko jasne

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić jedno takie jedno takie i rozrabiać w stosunku 50-50 lub innym dowolnym i nie będzie za bogato :D.

Ja swoją Probiotic rozrabiam z instant ocean by nie była za bogata solanka.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ja sie nie spieszę, trwa remont domu kończa własnie malowanie ścian, pierwzym meblem będzie baniak ;) i tu musze mocno podziękować żonie;), zanim zjedzie reszta gratów i się wprowdzimy minie ze dwa miechy, to mi baniak dojrzeje i wprowadzę się razem z życiem. zatem wezmę sobie sea salt i na tym wystartuje, trochę zywej skały żywy piach i na początek nic nie będę lał dodatkowo zobaczymy jak będzie z dojrzeaniem.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te trochę to na 1200l to jest już dużo :thumbup: .Ale na żywej wodzie,piachu i skale powinno w miarę przejść.

:thumbsup: Tej skały to ty trochę nie potrzebujesz tylko DUŻO :blushing:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadzę swoje akwarium 120l +40l (akwarium ma 7 miesięcy) wyłacznie na produktach AF, mam calutka game począwszy od pokarmów dla korali po kropelki i balinga :)

Akwarium 90% LPS (euphilie goniopory i alweopory głownie ,montipora talerzowata oraz kilka zoa:)

Wszystko ładnie działa i wygląda :)

Jednym słowem nie narzekam :)

Edytowane przez Moorecki1994 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak potrzebuje dużo skały to kupie dużo;) piasku też jeden worek nie starczy, będzie wszytko co potrzebne, tylko chcę zminimalizować plagi dojrzewania;), a że mi się nie spieszy to po co sztucznie napędzać proces, niech sie samo kisi.

Też chce sie oprzeć na jednym prodcencie - AF,

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przeszedłem na probiotyczną AF i dino zaczęło szaleć. W kominie aż bordowo


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywałem wszystkich tych soli o których mowa , każda z nich jest inna , ostanie robiłem podmiany na reef salt z AF , teraz robię na Priobiotycznej , nie mam żadnych plag , plusem soli z AF są dobrane parametry , wszystkiego jest tyle ile potrzeba , nie za duzo i nie za mało . Przy podmianie nie występują skoki , korale nie plują , ryby nie obsypane . Ja osobiście nie widzę potrzeby stosowania innych soli ktore dziś sa a jutro nie wiadomo czy bedą i po ile . Oczywiście wybór soli to rzecz indywidualna ja zostaje na AF bo nie widzę sensu kombinowania w tym temacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nstant Ocean, Deep Blue, to wszystkie wasze argumenty? Nie przemawiaja do mnie koledzy piszący o solach AF przynajmniej piszą rzeczowo.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie do Gustu przypadło również podejście do klienta ze strony AF. Sól ładnie zapakowana we worek, zabezpieczony zamknięciem na dodatek w wiaderku. W środku kubeczek do nabierania soli. Pełen profesjonalizm. W Deep Blue tylko wiadro i nic pozatym. Tak jak mój przedmówca napisał. Sól o naprawdę dobrych parametrach. Przy Deep Blue miałem problemy z niedoborem Magnezu w akwa. przy AF ten problem nie występuje bo wystarcza go od podmiany do podmiany.

Jak kolega dopiero zakłada zbiornik to prałbym AF Sea Salt i dopiero na bogatszej podmianki robił ;)


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lać jakieś bakterie startowe do zainicjowania dojrzewania, czy po prostu dać natusze sie wykazać?

Jeśli pojawią się glony i inne niepożądane organizmy to niszczyc od razu czy odczekać swoje?


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywałem wszystkich tych soli o których mowa , każda z nich jest inna , ostanie robiłem podmiany na reef salt z AF , teraz robię na Priobiotycznej , nie mam żadnych plag , plusem soli z AF są dobrane parametry , wszystkiego jest tyle ile potrzeba , nie za duzo i nie za mało . Przy podmianie nie występują skoki , korale nie plują , ryby nie obsypane . Ja osobiście nie widzę potrzeby stosowania innych soli ktore dziś sa a jutro nie wiadomo czy bedą i po ile . Oczywiście wybór soli to rzecz indywidualna ja zostaje na AF bo nie widzę sensu kombinowania w tym temacie .

Zapomniałeś napisać co wynika z opisu Twojego zbiornika że używasz pełnego Ballinga więc Twoje spostrzeżenia nijak mają się to tematu z wątku. Kolegom potrzebna jest sól która wyrówna tygodniową konsumpcję a Tobie o parametrach naturalnej wody morskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno lanie bakterii przyspieszy zamknięcie cyklu azotowego i proces dojrzewania akwa


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument?To dlaczego te najlepsze zbiorniki są prowadzone na instant ocean a co poniektóre na tunze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur zatem uważasz ze zbiorniki prowadzone na AF wcale nie są fajne? a jednak są prowadzone i sa bardzo ładne, tak jakte "najlepsze" cokolwiek to znaczy. Pokaż swój

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.