Skocz do zawartości
Dolphineq

Sump Bez Komina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż miesiąc od założenia mojego akwarium doszedłem do wniosku, że jednak brak sumpa jest bardzo niewygodny. A to brzydko wyglądający odpieniacz zawieszony na szybie, a to mało miejsca w panelu na jakikolwiek sprzęt, itd...Po tych wszystkich niedogodnościach postanowiłem założyć sump, jednak wiadomo, że żadne wiercenie nie wchodzi w grę. Overflow box również..trochę to kosztuje, a smykałki do stworzenia tego samemu nie mam..Jakimś magicznym sposobem natrafiłem na taki oto schemat. Powiedzcie mi..czy takie coś ma rację bytu ?

dosumpalr2.jpg

1- rura pcv srednica 50mm

2- trójnic pcv na taka sama srednice jak rura 1

3- redukcjs gumowa z rury 50mm na 1 cal

4- rura 1 calowa

Pozdrawiam. :)

Schemat pochodzi ze strony www.discus.org.pl


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent calkiem niezly. Tylko ze brakuje zrzutu awaryjnego, ale z tym mozesz sobie poradzic wsadzajac pompe obiegowa do przegrody w sumpie, tak zeby sie szybko zapowietrzyla w razie afery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz.PL : A dlaczego strach to wieszać obok akwarium ? :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze konstrukcja taka niestabilna dla mnie.

Po drugie rura co wchodzi do akwa, woda musi byc zassana no i powinna pompa byc mniej wydajna niz taka rura potrafi odprowadzic.

A jeden i dwa to trzy, czyli jak sie taka rura zachowa jak nagle nie bedzie pradu na minute?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czeba bylo zrobic sump i komin i wszystko by gralo a nie teraz kombinowac


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@L : trzeba było, ale jak wiadomo...Wszystko wychodzi w praniu. I Mi również właśnie wyszło. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak to jest jak sie nie slucha kolegow z nano :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@L : Nie ma co narzekać. Najważniejsze, że wszystko jest okej i wszystko działa. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż pudełko przelewowe i po problemie. Ja mam w 700 litrach przelew i nie mogę narzekać. Wytrzymywał spokojnie 6000 l/h na dwóch rurach spustowych 1", a trzecia była nieużywana (jest jako rewizja).


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan : Rzeczywiście to by był najlepszy pomysł, tylko że na to trochę kasy trzeba mieć, bo wiadomo, że oryginalne pudełka trochę kosztują, a zrobić samemu to raczej nie dam rady, ale z drugiej strony...Skoro innego wyjścia nie ma, to tak trzeba będzie zrobić. :)

Pozdrawiam.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj namiarów na Jana Szczesnego z 3city. Mi zrobił ogromny przelew na 3 spusty po 1 " (długośc ok. 48 cm) za ok. 100zł. Piękny, ze szkła, z czarnego pcv, z odpowietrzeniem i uszzelkami silikonowymi


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.