Skocz do zawartości
Komarek

Sterownik czasowy na arduino do T5 - ma ktoś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem od kilku dni posiadaczem lampki T5,poszukuję natchnienia do jej sterowania.

Można oczywiście zegarami sterować każdy kanał ( mam 2 i nocne - w sumie 3) ale wygodniej byłoby mieć jeden sterownik. Sterownik diy by Cezary jest super,jednak zawiera masę zbędnych elementów ( wschody/zachody itd) - nie ma natomiast możliwości zaprogramowania kanału na np.trzykrotne załączenie w ustawianym czasie ( taki wschod,szczyt,zachód parą rur) .

Może ma ktoś pomysła na prosty soft do arduino ? Może ktoś używa? Może znalazł w sieci? ( na komórce szukanie to masakra....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Kilku(4-5) kanałowy timer na jednym zegarze. Z możliwością ustawienia kilku ( 2-3) komórek czasowych na kanał.

Same graty to pestka - arduino,lcd,zegar RTC,przekaźniki - jak w temacie Cezarego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie coś napisałem :) W moim temacie jest kilka fotek aplikacji do obsługi. Do timerów jest napisana funkcja, więc wpisując czas startu i stopu można ją odpalić dowolną ilość razy dla kanału (sama aplikacja pozwala tylko na jeden start i stop). Mam też dozownik, który ma cztery czasy włączenia, od biedy też można go wykorzystać do włączenia urządzeń, tylko zamiast czasem trzeba by się posłużyć ilością dolewanego płynu :) ale wtedy dałoby się to zrobić z aplikacji a nie na sztywno z kodu arduino. Jeżeli chcesz, napisz na PW to podeślę Ci kod do arduino i exeka aplikacji, to ją zbetatestujesz, tylko nie skończyłem jeszcze instrukcji. Myślę że na początku tygodnia wrzucę już gotowy projekt do działu DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.