Skocz do zawartości
PrusLee43

Aiptasia panel sposób

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam mialem pare aiptasi w panelu kilka odessalem ale wydaje mi się że jest ich coraz więcej. W głównym zbiorniku nic, jedynie w panelu rosną macie jakieś patenty na to czy zostawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiając aiptasie w panelu możesz mieć 100% pewność, że w zbiorniku głównym też będą. Powiem więcej - one już tam są. Niestety lokują się w miejscach mało dostępnych i bardzo niewidocznych. Osobiście uważam, że walka z nimi (mechaniczno/chemiczna) nie przynosi pozytywnych rezultatów. Bardziej efektywnym sposobem jest kontrolowanie ich populacji. Krewetki, ryby - co kto woli.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Kolega ma racje tylko i wyłacznie krewetki lub ryby,odkad mam chelmona aptasi brak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dwie wurdemani i aiptasia jak była tak jest - czyżby krewecie były za bardzo najedzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Lysmata seticaudata. U mnie wyczyściły akwarium z aiptasii pierwszej nocy. Tylko najlepiej kupić kilka bo pojedynczo są płochliwe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpuscisz krewetki do zbiornika dojrzałego w którym regularnie karmisz ryby to zapomnij. One są jak noworodki. Jak raz posmskuje z butelki w życiu już nie będzie piersi ssal. Może to niefortunne porównanie. W każdym razie tylko głodne krewetki jedzą aiptasie. Jak dostaną 3x dziennie jeść to zapomnij

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Lysmata seticaudata. U mnie wyczyściły akwarium z aiptasii pierwszej nocy. Tylko najlepiej kupić kilka bo pojedynczo są płochliwe. Pozdrawiam

A u mnie franca nie chce jeść aiptasi :) Więc musiałem aiptasię "ręcznie" wytłuc. Fakt, są dość płochliwe w małych ilościach :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jak się dużo karmi to pójdą na łatwiznę ;) u mnie w 54l były 4, nie za dużo karmiłem i najpierw zjadły aiptasie, a potem wzięły się za euphyllię. Wtedy się roztaliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.