Skocz do zawartości
wojewodzi

Zmodyfikowany zestaw Aquael Nano-reef

Rekomendowane odpowiedzi

MS - dzięki za rady. Jest jakaś gąbeczka w odpieniaczu Resun. Wyjąć ją i wywalić? Czy jest niezbędna do działania odpieniacza?

Zaczynam rozglądać się za piaskiem. Płukać wielokrotnie w RO domyślam się?

700 litrów to ma chyba cała moja łazienka! :shock:

Ciągle czytam...zwłaszcza, że leżę powalony przez jakieś grypsko. Ledwo się doczołgałem do kompa.


4204749e8c9b640617729764c7cfbce3u773a680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyjąłem odpieniacz, usunąłem czarną gąbkę z niego, włożyłem go do kaskady, obsypałem Matrixem, uruchomiłem - działał.

Poczym: wyjąłem odpieniacz, włożyłem gąbkę do niego, włożyłem go do kaskady, obsypałem Matrixem, uruchomiłem...

Czemu? Puszczał niestety pełno bąbli do wody , gdzieś spod pojemnika na syf. Trudno, człowiek się uczy na błędach. Gąbka na szczęście po tygodniu nie wyglądała na w żaden sposób zanieczyszczoną czy zapchaną. Sprawdzę za jakiś dłuższy czas.

Piszę to głównie dla osób, które miały problem z bąblami - może na wstępie pozbyły się tej gąbki?


4204749e8c9b640617729764c7cfbce3u773a680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stresujący dzień. Uznałem, że skałki są jednak zbyt luźno związane ze sobą i mało stabilne co może spowodować kłopoty w przyszłości. Już widziałem oczami wyobraźni jak wszystko się rozsypuje, brrr. Kupiłem klej dwuskładnikowy Coral Fix, upuściłem sporo wody do wiaderka odsysając przy okazji syf z dna i zabrałem się za klejenia. Pod lustrem wody. MASAKRA! Woda zrobiła się jak mleko. Cieżko kleić jak nic nie widać. K...wy leciały gęsto. Trochę związało. Zobaczymy. Więcej nic nie kleję. Za duży stres. Rurówka przeżyłą - nie śmiejcie się, to jedyne żyjątko póki co. Biała, okropna blizna klejowa może kiedyś obrośnie. Woda się klaruje.

5 dni temu mocno spadło KH. Z 7,7 do 6,0. Przez 3 dni lałem codziennie Seachem Reef Pack Fundamentals ale tylko z buteleczki Reef Carbonate po 1 nakrętce. Spowodawało to wzrost KH do 8.8. Reszta parametrów była przy tym stabilna i nie zmieniała się. Zobaczę czy i jak szybko KH będzie spadać bez dolewania. Z chemii to tylko to. Leję bakterie Stability Seachem. Dzisiaj rano po raz pierwszy odpieniacz leciuto wyrzucił troszkę syfu. Czyżby glony zaczynały padać? Wizualnie tego nie widać. Ale też nie rosną chyba więcej. Troszkę Cyjano jest ale też nie rozkręca się. Ogólnie chyba nie jest źle :thumbup: .

Proszę o Wasze komentarze i uwagi.


4204749e8c9b640617729764c7cfbce3u773a680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w zbiorniku pojawily się jakieś kosmiczne mikro-stwory. Jakies pomysły co to? Podejrzewamy, że to czyjaś larwa... Wielkością nie dochodzą do milimetra!

JUż się dowiedziałem - Staurocladia

post-25128-1427632313,69_thumb.jpgpost-25128-1427632339,85_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez wojewodzi (wyświetl historię edycji)

4204749e8c9b640617729764c7cfbce3u773a680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było trochę czasu więc obudowa kaskady została dopasowana do odpieniacza - wyszło całkiem schludnie.

post-25128-0-35389600-1427732704_thumb.jpg


4204749e8c9b640617729764c7cfbce3u773a680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. Nie ma to jak samemu podłubać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, po prawej stronie na zdjęciu wylatuje z kaskady piana czy to jakaś włóknina?

Bardzo mi się patent spodobał, zaraz będę negocjować z mężem, żeby mi tak zrobił.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu,

to jest włóknina owinięta dookoła kabla zasilającego kaskadę. Kabel normalnie wychodzi z lewej strony ale u mnie zasilanie jest z prawej więc tak se idzie górą z lewa do prawa. Włókninę płuczę codziennie. Ale ciągle tam coś zbiera.

Don't negociate - do it! :vava:

post-25128-0-95575300-1427757179_thumb.jpg

Edytowane przez wojewodzi (wyświetl historię edycji)

4204749e8c9b640617729764c7cfbce3u773a680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.