Skocz do zawartości
elyota

ZLECĘ WYKONANIE LAMPY LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zlecę wykonanie lampy led do swojej solniczki o pojemności 140 litrów posiadającą 3 kanały white, royalblue, uv plus sterownik wschody zachody słońca.

Propozycje proszę kierować na priV

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz jakąś ofertę, to ja też chętnie skorzystam (lampa do 200l)


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w zależności co chcesz mieć w tej lampie, ile diód etc.

oraz jej wymiarów, czy z pleksi czy inny materiał, z ktorego będzie wykonana obudowa.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolege facta


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajnie, tylko że ja nie mam zielonego pojęcia na tematy lamp i elektryki. nawet nie wiem ile coś takiego możne kosztować, dlatego pytam bardziej doświadczonych :)

Bardzo ważne żeby taka lampa miała możliwość programowania. chodzi o zmroki i wschody cóż mogę więcej dodać do 140 litrów wydaje mi się że obudowa z pleksy będzie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie sie podłacze, gdyz tez szukam kogos kto zrobi mi lampe nad akwa 80x35x45h, bo nie mam o tym zielonego pojecia, jakie diody itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jest na forum instrukcja budowy lampy led. Jest sterownik by Nanorafa. I to proste. Ja ze swej strony polecam hybrydy T5 i led. Robota naprawde prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i kolega ma czas i może sobie cos takiego sam w domu zrobić. ja niestety nie mam czasu i najprostszych narzędzi więc myślę że ktoś z Kolegów który jest bardziej obeznany i chce sobie dorobić/zarobić sie obudzi i określi a jak nie będzie trzeba iść do sklepu i kupić coś co pewnie małe żółte rączki robiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia swojego powiem - DIY często wychodzi tyle co używka firmowa. Poważnie. Cree na mcpcb nie są w detalu tanie. Drivery,radiator również. Zasilacz to też troszkę kasy. Do tego jeszcze komputer sterującu. Jak się jeszcze zapłaci za złożenie tego ( a troszkę czasu trzeba poświęcić) lepiej kupić gotową DIYvz likwidowanego baniaka lub firmową z 2 giej ręki. Wiem ile wyszła w częściach moja hybryda,wiem za ile ją sprzedam. Różnica nie do odzyskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie sie podłacze, gdyz tez szukam kogos kto zrobi mi lampe nad akwa 80x35x45h, bo nie mam o tym zielonego pojecia, jakie diody itp.

Przyjmujesz 0,5 w na 1l wody czyli na 126l około 65w mocy co daje około 21 diód po 3 w.

w stosunku 1:3 white : royal blu. W nitkę łączysz po 6 sztuk czyli albo 3 x 6 = 18 sztuk

lub 6 x 4 = 24 diody.

Tyle wiem z teorii, poskładać to do kupy to inna bajka.

Edytowane przez elyota (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do morskich ale do słodkowodnych akwariów Erni18Wawa buduje lampy LED całkiem dobrze wykonane, nawet więcej :)

Poszukaj do niego kontaktu, facebook, youtube itd. wzór na ledy już Ci pan wyżej podał więc powinien podołać zadaniu ^^


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmujesz 0,5 w na 1l wody czyli na 126l około 65w mocy co daje około 21 diód po 3 w.

w stosunku 1:3 white : royal blu. W nitkę łączysz po 6 sztuk czyli albo 3 x 6 = 18 sztuk

lub 6 x 4 = 24 diody.

Tyle wiem z teorii, poskładać to do kupy to inna bajka.

Nitka w zależności od V zasilacza. Dla 24V to 6 led w szeregu. Warto zrobić połączenie białych,niebieskich,royal blue. Ciekawy efekt to dodanie UV i czerwonych. Diody niebieskie i rb brałbym cree. Biale,UV,czerwone 3W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest chętny na lampy LED pod zamówienie proszę o wiadomość na priv - dodam, że mam lampę LED - opracowanie własne i jest od około 3 miesięcy testowana (pierwszy z trzech etapów budowy) - jak wygląda mój zbiornik oświetlony wspomnianą konstrukcją można zobaczyć w mojej galerii :)

Na podstawie obserwacji, śledzenia różnych opinii oraz analizy przeróżnych konstrukcji niebawem pojawi się (jak pozwoli czas) wersja alternatywna - szczególnie dla T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.