Skocz do zawartości
olinek94

Klej do skały ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Planuje posklejać skałę jak na tym filmiku :)

Lecz nie wiem gdzie mogę znaleźne taki klej.

Morze mi polecicie coś podobnego do sklejenia skał ?

post-25078-0-49418100-1427099703_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz tej skały do klejenia? Tak jak kolega radzi cx5 tani i co najważniejsze sprawdzony w naszych zbiornikach :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz tej skały do klejenia? Tak jak kolega radzi cx5 tani i co najważniejsze sprawdzony w naszych zbiornikach :)

Skały planuje kupić żywą ok 5 kg w erybka.pl. To dobrze ze ten klej jest sprawdzony i nie zaszkodzi rybką .

post-25078-0-94787200-1427100930_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest ten klej. Dodatkowo możesz wyniuchać w sklepach akwarystycznych absorber krzemianów jak już ją pokleisz i włożysz do akwa. Ja np. dałem phosguard choć nie ma gwarancji, że okrzemki się nie pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak długo 'łapie' ten klej? Bo jak kolega chce skleić żywą skałę, to za długo bez wody nie poleży? Choć w sumie zaprawa może i pod wodą zadziałać?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę info jak sobie z tym poradzić http://reefhub.pl/zywa-skala/


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klej wiąże bardzo szybko więc trzeba go urabiać w małych ilościach, po dość krótkim czasie (nie liczyłem ale w kilka minut robi się twardy i bezużyteczny ) Jak będzie się urabiać klej i klej zacznie wiązać tj. zrobi się już całkiem gęstawy to można skałę pokleić. Jak skała poleży poza wodą kilkanaście minut to jej się nic nie stanie (trzyma wilgoć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę info jak sobie z tym poradzić http://reefhub.pl/zywa-skala/

klej wiąże bardzo szybko więc trzeba go urabiać w małych ilościach, po dość krótkim czasie (nie liczyłem ale w kilka minut robi się twardy i bezużyteczny ) Jak będzie się urabiać klej i klej zacznie wiązać tj. zrobi się już całkiem gęstawy to można skałę pokleić. Jak skała poleży poza wodą kilkanaście minut to jej się nic nie stanie (trzyma wilgoć).

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz miał klej to np. urób sobie na próbę z 5 płaskich łyżek trochę masy i zobaczysz jak wiąże i w jakim czasie wtedy będzie ci łatwiej nim operować. Powodzenia

P.S. ja do kleju dodawałem wodę z filtra RODI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem suchą skałę, czy mogę ją od razu posklejać, czy muszą ją wymoczyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz posklejać. Lepiej się klei na suchej.

Ja nauczony kiedyś murarki :) oczyszczam z kurzu i spryskuję miejsca które mają być klejone. Wtedy jest pewność, że się nic nie odklei.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz posklejać. Lepiej się klei na suchej.

Ja nauczony kiedyś murarki :) oczyszczam z kurzu i spryskuję miejsca które mają być klejone. Wtedy jest pewność, że się nic nie odklei.

Dzięki :) jutro zacznę kleić skałę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.