Skocz do zawartości
Sekuł

Pokrywa, stelaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę z dwoma nowymi problemami.

1. Ze względu na kota który z pewnością dostarczył by sobie kąpieli w solance planuje zakryć górę zbiornika.

Na początku miała to być płyta z plexi z zamontowanymi wentylatorami i otworami wentylacyjnymi lecz usłyszałem że po krótkim czasie zajdzie syfem nie do domycia i zszarzeje... Teraz myślę nad szkłem ale to ciągły strach by tego nie rozpieprzyć... Proszę o porady

(Korona raczej nie wchodzi w grę gdyż mam lampę trochę dłuższą od akwarium i będzie to tragicznie wyglądać)

2. Szukam w okolicach Katowic miejsca gdzie zamówię tanio i dobrze stelaż pod zbiornik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz z plexi, ja wziąłem czarne, jest bajerancko. Obecnie mam 1 miesiąc.

Jeśli obawiasz się, że kot może ją uszkodzić, daj wewnątrz korony/pokrywy wzmocnienia aluminiowe, lub droższa opcja jak nie chcesz plexi, weź zamów przez allegro pokrywę aluminiową na wymiar.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że wysoka korona i lampa wystarczą,by kot nie wlazł do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że wysoka korona i lampa wystarczą,by kot nie wlazł do zbiornika

Tez tak sadze. U mnie całą powierzchnię zajmują lampy. Ewentualnie może siatkę z tworzywa dac?

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Jest taka fajna zielona ogrodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi... :smiling:

Zastanawiam się nad wykonaniem korony, jaki do jej wykonania polecacie materiał?

Kot ma prawie 10 kg więc w razie wskoczenia na górę siatka pewnie nie będzie wystarczająco sztywna... ;/ Chyba że ktoś ma jakiś patent z jej wykorzystaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka korona (mam na myśli ponad 10 cm) dla kota to żadna przeszkoda. Mój potrafi chodzić po krawędzi korony, szerokość 1 cm. Albo kryte albo nauczyć kota żeby nie wchodził.

Chociaż teraz zdjąłem koronę jakoś lepiej mi się akwarium podoba. A kot jakoś mniej zwraca uwagi na akwarium.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza. Ja mam z pleksi 4mm. Ale nie mam kota...

Można by użyć profili do kasetonów reklamowych. Są z alu i taki e z tworzywa. Do nich łączki,narożniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że wykonam pełną koronę z kratkami wentylacyjnymi na górze a w środku dodatkowo wydajne wentylatory... To chyba jedyny sposób by odpowiednio zabezpieczyć mój zbiornik... Problem mam z wybraniem materiału, najchętniej kupiłbym gotowe laminowane płyty meblowe (dużo tańsza opcja) pasujące do reszty w pokoju ale boję się że mimo dobrej wentylacji zaczną się szybko psuć... inna opcja zrobiłbym ją z surowego drewna, zaimpregnował lakierem do jachtów a od zewnętrznej widocznej strony pokrył okleiną pasującą do mebli ale nie wiem czy okleina nie zacznie odchodzić...;/

Proszę o jakieś sugestię.

Pozdrawiam

Edytowane przez Sekuł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestie, sugestie :ninja:

Zrobilem nad szczepkarium pokrywe z szwedzkich paneli podlogowych. Mam wrazenie, ze nic ich nie rusza.

Jak tak sie dobrze zastanowic, to zamiast kratek na gorze, mozna gore zostawic otwarta. Bylby spory klopot z glowy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góra musi być zabudowana jak pisałem ze względu na kota :smiling: On nie odpuści i wszędzie się dostanie. Dlatego myślałem o zamontowaniu w górnej płycie kratek by maksymalnie zwiększyć wentylacje... Muszę zastanowić się nad tymi panelami... Najbardziej interesuje mnie jak by się zachowała zwykła płyta meblowa laminowana by oszczędzić sobie problemu z lakierowaniem i oklejaniem surowego drewna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot wpada do akwarium tylko raz :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musisz tego kota w domu trzymać ??!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój baniak przykrywam na głucho daje tylko wentylacje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.