Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tego samego zdania - wygląda kapitalnie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka może jakaś aktualizacja? Nowe fotki?

Mi udało się dopiero ogarnąć stelaż i... nowe szczepki euphylii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie praktycznie bez zmian, ostatnio mam czas jedynie aby nakarmić zwierzaki... Sprawy zawodowe i codzienne jeżdżenie z dzieciaczkami na zajęcia ostatnio zajmują mi cały czas. Wczoraj miałam sobie zrobić wolne, a pracowałam do wieczora. Dziś powtórka z rozrywki. Waham się, czy nie zrezygnować, bo tubcię to karmię tylko raz w tygodniu, normalnie wstyd :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj. Nie poddawaj się! Coco jumbo i do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brak czasu,to moze zostan przy łatwiejszych koralowcach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby całkiem zrezygnować? no szkoda by było... tez mam przynajmniej raz na 2 tyg takie wahania :) jak panoszyło się dino w baniaku to codziennnie oddawałbym wszystko za darmo jak leci :) wielką próbą będą wakacje....a zmieniając temat co jest nie tak z tunze 9006? zastanawiam się nad nim (używam podobnie jak Ty 9004 w prawie identycznym gabarytowo baniaku) rzeczywiscie głośno pracuje?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze na spokojnie przemyślę :blushing: Kilka dni temu ukwiał mnie wkurzył, bo mi taką śliczną i dużą euphylię poparzył... dotknął ją, a ona w ciągu kilku godzin zrzuciła większość główek. Dobijają mnie takie sytuacje.

niby całkiem zrezygnować? no szkoda by było... tez mam przynajmniej raz na 2 tyg takie wahania :) jak panoszyło się dino w baniaku to codziennnie oddawałbym wszystko za darmo jak leci :) wielką próbą będą wakacje....a zmieniając temat co jest nie tak z tunze 9006? zastanawiam się nad nim (używam podobnie jak Ty 9004 w prawie identycznym gabarytowo baniaku) rzeczywiscie głośno pracuje?

Pozdr

Ten co miałam okazję włożyć do akwarium chodził głośno, bardzo. Nie wiem, może był uszkodzony. Poza tym jest wielki w porównaniu z 9004 - nawet przy akwarium 150x50 nie da się go nie zauważyć ;)

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym temacie o E.quadricolor staram się każdemu uświadomić że trzymanie go w zbiorniku z innymi wrażliwymi i cennymi koralami nie ma większego sensu. Przerabiałem to w kilku zbiornikach , rozmnażałem je wielokrotnie ale już nigdy nie trafią do mnie nawet gdyby były czerwone w niebieskie kropki. Powód - zabijały mi Euphillie , Caulastre'y , zoanthusy a i dodatkowo były zagrożeniem dla całego zbiornika gdyby wylądowały w falowniku.

Agnieszka - wywal ukwiała i daj czas zbiornikowy niech sam dojdzie a gwarantuję ci że znowu będziesz siedziała przed zbiornikiem i podziwiała swoje Euphillki. Tubastrea to wymagający koral głównie pod względem pokarmowym - aby funkcjonowała trzeba dokarmiać i niestety paprać wodę. Chcesz mieć spokój - wywal ją ze zbiornika i po kłopocie. Ja też mam Menelle , Chilli Coral itp.żarłoki i dokarmianie to podstawa - muszę lać pokarmy i dlatego zrezygnowałem z sps na rzecz lps i zoanthusków które są moimi ulubionymi koralowcami ... one lubią troszkę gorszą wodę ( oczywiście nie wszystkie odmiany)

Trzymaj się i przypadkiem zbyt pochopnie nie likwiduj zbiornika / zmień lekko obsadę a zbiornik stanie się bezobsługowy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z R.I.P . Wywal ukwiał i tubki . I już na pewno będziesz miała lżej. Też uważam że trzymanie quadricolor z koralowcami to duże ryzyko . Przed każdym zakupem dobrze się zastanów czy to jest dobre dla twojego zbiornika . Głowa do góry ! Będzie dobrze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o aktualizacje ? :blushing: Bardzo podobają mi się euphyllie, dlatego śledzę wątek, ale od dawna cisza :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium zlikwidowane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szykował się naprawdę ładny zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.