Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Temat założony z pewnego powodu, żadne plagi i tak dalej.

Nie będę ukrywał, że baniak był zrobiony co do skały trochę na wariackich papierach, część wcześniej, później dołożona (ale tak jak się mieściła) i tak dalej.

Kwestia jest taka, że całą skałę chcę jutro wyciągnąć i dołożyć jeszcze więcej według pewnej koncepcji, tak żebym miał półki (bo korale się nie mieszczą i niektóre są źle doświetlone, a nie ma gdzie przełożyć).

Teraz pytanie, jak to zrobić najmniej boleśnie?

Ogólnie plan jest taki:

Korale wraz z życiem kraby, krewetki, ryby wędrują z 180 litrów do 60tki i może do 30tki jeszcze z wodą z baniaka oczywiście.

Skała wypad z baniaka, ta która ma być dołożona jest już nawiercona, żeby wejść na akrylowy pręt (chcę zrobić słup z półkami).

I teraz tak pewnie coś tam parametry polecą, więc pytanie: to co po klejeniu woda zostanie zlać i zrobić podmianę? Czy po prostu solankę dolać nową?

Myślałem, żeby po zmianie dolać po prostu solankę świeżą i niech to się pobuja do wieczora w sobote, czy do niedzieli i dopiero wtedy przełożyć korale i ryby?

Ktoś kiedyś robił coś podobnego może? Jakiś złoty środek?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wysyp glonów, oj będzie. Takie dojrzewania na nowo troche :(


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid gdy robiłem przesiadkę z 60tki na 180 nie miałem ani glonów ani cyjano. Fakt tylko, że z 60% wody miałem z podmiany. Sama skała jeszcze 2 tygodnie temu była w działającym zbiorniku, teraz leży w sumpie, więc wolałbym glony raczej pominąć.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro udało się przy przesiadce to rób taksamo a powinno być dobrze.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k_bad wiesz, wtedy był nowy piach i tak dalej. Teraz tak naprawdę wywalenie wszystkiego i włożenie tego na nowo i tego się boje bardziej.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest klej do skal

Taki proszek do mieszkania z woda w wiaderku

Stonefix


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik, ja robiłem przesiadkę http://nano-reef.pl/topic/68659-przeprowadzka-nareszcie-tak-jak-nalezy/page__st__20 i półtora roczny piach przeplukalem i wsadziłem do nowego, po miesiącu kolory twardzieli wróciły do siebie. Dojrzewania poza Max 2 tyg lekkiego nalotu na piachu nie było.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaczniesz działać to wrzuć jakieś zdjęcia z prac aquascapingowych. Czeka mnie przesiadka z 500 l na 1000l i też chcę skałę dać na prętach akrylowych - głównie po to żeby mieć zero detrytusu pod skałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę - myślę że nie powinno się nic dziać. Później jedynie możesz dać węgla/watę żeby wodę wyczyścić


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben nie wirm.czy ztpbie zdjecia zalezy mi na szybkosci tutaj zeby zwierzeta w mniejszym za dlugo nie byly.tak.z olkiem rozmawiałem :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki aby wszystko szybko poszło i oby ryb nie obsypało jak w moim przypadku, u mnie to było dołożenie tylko 3 skałek i bum...

Pozdrawiam


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23960-1427531439,51_thumb.jpegpost-23960-1427531450,91_thumb.jpeg zycie w osobnych baniakach do jutra bo jak włączyłem odpieniacz to w pol godziny pol kubka

Ie widac tez efektu glebi ani polek na korale jest masa miejsca :))))))


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-23960-1427641214,24_thumb.jpeg korale jeszcze nie napompowane i lekko metnawa woda efekt jest jak widac :).

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie w pełni, ale coraz lepiej już jest :).

post-23960-0-84248700-1427705222_thumb.jpg

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo !

czy to jest kostka z kominem pośrodku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komina, tylko pudełko przelewowe :).

Daję zdjęcia co i jak powstawało :-).

Tak jak napisałem wcześniej niestety, ale fotka to spłaszcza, w rzeczywistości efekt o 1000 razy lepszy, praca 3 osób :).

Na początku dwie duże bryły jako podstawa połączenie ich klejem na bazie cementu portlandzkiego i wywiercenie dziury na pręt akrylowy, a następnie zaklejenie jej z prętem. Później (czego na fotkach już nie ma poszła jeszcze skała w prawo też na pręcie akrylowym :).

www.akwarysta.eu_zakladanie_1.jpg

Szczoteczka do zębów, aby nadać klejowi fakturę, dzięki czemu później nie widać łączenia wcale, ale to wcale :).

www.akwarysta.eu_zakladanie_2.jpg

Docinaliśmy także skałki minimalnie, żeby dopasować bardziej :).

www.akwarysta.eu_zakladanie_3.jpg

Każdy element przewiercony na pręt, aczkolwiek ja i tak stwierdziłem, że klejem to zabezpieczę, choć tak naprawdę nie trzeba było (przezorny ubezpieczony).

www.akwarysta.eu_zakladanie_4.jpg

Wiercenie pełną parą :).

www.akwarysta.eu_zakladanie_5.jpg

Tak wygląda lewa część konstrukcji, ale tak naprawdę część bo jak widać pręta zostało dużo i na niego poszła jeszcze skała. Z kolei od skałki z prawej strony (podstawy) pod skosem nawiercona dziura i mniejszy pręt trzymający dużą skałę jeszcze doszedł.

www.akwarysta.eu_zakladanie_6.jpg

Akwarium ze skałą po zalaniu (jeszcze nie do końca zalane).

www.akwarysta.eu_zakladanie_7.jpg

Tak jak wyżej, syf mega, odpieniacz wywalił cały kubek w niecałą godzinę chyba. Z prawej od akwarium widać na biurku życie w dwóch osobnych zbiornikach.

www.akwarysta.eu_zakladanie_8.jpg

Życie w osobnych zbiornikach było dobrym pomysłem, nie poleciało mi praktycznie nic, a parametry już unormowane. Tak wygląda po napompowaniu, aczkolwiek jeszcze w pełni się nie pompują wszystkie korale, ale przy poprzedniej przesiadce tak miałem, więc kwestia czasu teraz, żeby do siebie doszły, sądzę jeszcze z kilka dni :).

www.akwarysta.eu_zakladanie_9.jpg

To już chyba by było na tyle :). Mam nadzieję, że się podoba :).

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jestem naprawdę pod wrażeniem. Przez Ciebie mam ochotę dokupić skały, wyjąć płasko leżące obecnie i zrobić coś podobnego :D:thumbsup:


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam się ;-) hehe. Uwierz pracy masa, kawałki które miałem były zdejmowane z podobnej konstrukcji, dlatego wiercenia nie było tak dużo, a ogólnie i tak zeszło się od 20tej do 03 w nocy, a korale inna bajka tez parę godzin ale dwa dni poźniej ;).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.