Skocz do zawartości
apofis

Witam wszystkich

Rekomendowane odpowiedzi

tak myślę ok 2 tyś. na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak poszukaj po galeriach dziennikach mniej wiecej podobny baniak funkcjonujacy i zobacz co tam w srodku dziala.to powinno ci sporo pomoc.pozniej zapytaj czy moze byc takie zestaw i napewno ci potwierdza slusznosc wyboru.ja poki co dzialam na swojej jedynej konfiguracji i nie mam porownania do innych sprzetow.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego bym zaproponował ale nie wiem czy dobre rozwiązanie:

Odpieniacz Miniflotor,pompa eihem 1048; cyrkul. 2x Circulator 650 .pewnie grzałka, nie wiem co do lamp na początek to miękkie korale + jakieś żyjątka do sprzątania później rybki kilka!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniflotor to mozeby byc jako lampka nocna jak zarowke zamontujesz :-)

Minimum moim zdaniem to Beast400, co do cyrkulacji to 2x650 tez bedzie za slabe. Dla mnie sa OK pompy z malym wylotem powietrza, jak sa naprzeciw siebie. Troche zle, ze maja 'ostry' prad wody, ale na poczatek bardzo dobrze spelnia swoje zadanie, jednak potrzebujesz moim zdaniem czegos mocniejszego. Ja mam 1300-1400l/h w 58 litrach i mysle czy by nie dolozyc czegos :-) Ty bedziesz mial 200 litrow i moim zdaniem takie pompki po 1500 litrow w ilosci dwoch sztuk to minimum, ale jak beda dwie po 1000 i do tego obiegowka to tez bedzie OK :-)

Myslales jak mozesz rozwiazac sprawe oswietlenia? Przykrywa czy podwieszane? Najlepiej to HQI150W i dwie aktyniki, albo mozesz dac jedno HQI250 w barwie 16000K.

Jednak takze swietnym rozwiazaniem jest zawieszenie T5 nad akwarium. Widzialem duze zbiorniki z samymi SPSami na T5 i bylo to cos swietnego.

Jezeli chodzi o Eheima 1048 to ma tylko 600 litrow i wysokosc podnoszenia 1,5metra. Zakladajac, ze szafka bedzie miala minimum te 70cm i akwarium 50 to jest to 1,2m wysokosci. Tutaj z Eheima mozna powiedziec, ze bedzie kapalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 200-tkę propnuję obiegówkę 1500-2000l/h odepiniacz beast400, cyrkulacyjnych nie kupuj słabszych niż 1000l/h bo szkoda energii, jeżeli chodzi o oświetlenie to albo HQI(150W wystarczy)+świetlówki albo tylko świetlówki. Moc oświetlenia ustaw tak żeby mniej więcej przypadał 1W/litr.

Kurcze będziesz miał problem z kasą...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w 2 się zamknie tak myśle jak by tu obkurczyć zestaw??

Może mniejsze akwa w sumie to zaczynam i może za wysoko mierzę!!

Kurcze żebym się puźniej nie ździwił!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male nie wiele mniej Ciebie wyniesie.

Ja jestem za opcja kupowac powoli, ale dobry sprzet i odrazu docelowy zamiast wymieniac i cudowac :-)

Ja swoje akwarium robilem kilka miesiecy i cieszylem sie nawet jak na samo szklo patrzylem, czy nowe pompki, jak hydraulike zrobilem czy tez oswietlenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.Wiem ale pewnie każdy już chciałby mieć wszystko!!

Oglądam stronki czytam forum i tylko się wkurzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką sól najlepiej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo osob ma baniaki na solach AM i chwala tez sobie TM Pro Reef, na ktorej ja tez mam baniaczek.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o odpieniacz to ten beast400 jest pewnie najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupic sol syntetyczna, czyli taka ktora jest mieszana w labolatoriach. Sa tez sole morskie powstajace z odparowania wody morskiej, ale tych nie polecam.

Dobre sole wedlug opini to TropicMarin Pro Reef, Kent, Preis, ale duzo ludzi ma na AquaMedicu SPSy takze i nienarzekaja. Sa tez tacy ktorzy co podmiana to inna sol. Pamietaj, ze mozna pozniej sol zmienic.

Tutaj jest duza rozbierznosc opini. Jedni mowia, ze dana sol jest dobra, a inni ze zla. Nie jeden byl watek taki.

Zeby tutaj nie przenosic zamieszania zwiazanego z wyborem soli to kup taka na jaka mozesz sobie pozwolic.

Beast powinien spelnic swoje zadanie w Twoim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy akwa 80x45x40 wystarcza 3x T5 ( tak ok.100W razem) bo HQI trochę kosztują.czto może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apofis :

Jaką sól najlepiej kupić?

Powiem ci jakiej raczej nie kupować: Instant Ocean. Kiedyś chwalona ale po kilkukrotnych pomiarach np. Ca w czystej rozrobionej solance wynika że wynosi on ok 350-380 mg/l czyli na dzień dobry nalezy go podnosić zewnętrznymi środkami, podobnie jest z magnezem. Gdyby nie to, że kupiłem kiedyś całe wiadro to pewnie bym zrezygnował z niej juz wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apofis :

Co boli moją żone to sprawa zalania mieszkania

Ja mam ubezpieczenie w Commercial Union. W OWU maja opcje odpowiedzialnosci w przypadku wydostania sie wody z akwarium. Alianz tez chyba ma cos takiego-ale trzeba sprawdzic.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info o ubezpieczeniach .Zaraz dzwonię do znajomej -pracuje w C.U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przy akwa 80x45x40 wystarcza 3x T5 ( tak ok.100W razem) bo HQI trochę kosztują.czto może być??"

Nie waty, a lumeny odgrywaja tutaj najwieksza role. Ja tak zastanawiam sie czy taniej nie wyjdzie HQI 250W? 250 za obudowe i za zarnik 16000K 300zl, albo obudowe za 200 taka 150W i zarnik 10000K 200zl.

Najtaniej wychodzi 400zl.

Pamietaj, ze T5 39W maja wymiar 85cm + oprawki!

Na grzybki i miekkie wystarczy moim zdaniem, jak umiescisz je centralnie nad zbiornikiem, jak dodasz dwie aktycznine, a przynajmniej jedna to tez bedzie spoko. LPSy niby tez nie lubia mocnego oswietlenia, ale u mnie sa pod mocnym i rosna wesolo, takze owe bedziesz mogl miec.

Jednak koszt statecznikow do T5 bedzie wiekszy niz kompletnej obudowy do HQI! Swietlowki te tez do tanich nie naleza.

Ja bym jednak odkladal na HQI 10k K + aktynika lub HQI 16k K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tylko HQI 16000K ten jeden by wystarczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16k K zawiera duzo niebieskiego, ktory pobudza komorki do swiecenia, ale nie tylko. Moglby on w jakims stopniu zastapic aktynike, ale to jest tylko to co wyczytalem. Moze ktos wypowie sie blizej na ten temat, kto stosowal takie rozwiazanie.

Jednak zastosowanie 10-14k K plus aktynika jest najczesciej stosowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli HQI 10.000K 150W i do tego jaką aktynikę najlepiej co bym miał jasność???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weglug mnie to bylo by najlepsze rozwiazanie.

HQI 10k K sa o wiele tansze w porownaniu z tymi co maja 16k K i wiecej.

Mozesz dac aktynike w T5 lub w T8 na statecznikach magnetycznych wtedy taniej wyjdzie. Zarowno jedna jak i dwie rury beda w porzadku :-)

Co do aktyniki w T5 to Sylvania, albo superaktynika ATI, ale te sa drogie. Superaktynika w T8 to Philips '03 albo zwykla aktynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można samemu zrobić lampę: żarnik hqi 10k 150W + oprawki + statecznik i jakiś odblask?Czy jeszcze coś jest potrzebne? to wszystko umieściłbym w aluminiowej ramce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozna samemu wydlubac obudowe HQI :-)

Pewnie polowa osob tak ma :-)

Duzo rzeczy da sie samemu zrobic jak odpieniacz czy mikser lub reaktor :-)

Akurat obudowy do HQI juz maja odblaski poniewaz to nic innego jak lampa halogenowa 500W :-) Taka kupisz za 14zeta na przecenie. Ale to wpisz w googlach i poczytaj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam ze duzo mozna zrobic samemu ale czasami nie warto kombinowac.oprawa 500 w bedzie stosunkowo tania do calosci a bedzi elepiej i co najwazniejsze bezpieczniej funkcjonowalo niz taka samorobka.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.