Skocz do zawartości
pa_blo

Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum. Często jednak zaglądam tutaj w poszukiwaniu informacji. Zamierzam założyć akwarium 375l.

Zapewne pierwsze z pytań będą czy będzie cię na to stać. Niestety nie będę mógł wydać jednorazowo większej kwoty ale miesięcznie planuje na ten cel przeznaczyć 500-600zł.

Na dzień dzisiejszy jestem na etapie planowania. Prosiłbym o poradę gdzie mogę zakupić akwarium z wmontowanym kominem i wywierconymi otworami. Gdzie mogę zakupić te wszystkie rurki i łączniki?

Są to pierwsze pytania na razie najważniejsze.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

akwarium mozesz za bardzo rozsadne pieniadze kupic w Aquamedicu w Poznaniu - wysylaja.

rurki- najlepiej w hurtowni z instalacjami wodnymi


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium możesz zamówić w aquamedicu, robią szafki i akwaria na wymiar , wmątują ci komin i wywiercą dziury , chyba nawet wysyłaja.zobacz sobie na stronce am , w dzialesklep "akwaia na wymia" tam masz wszystko opisane


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że te wszystkie rurki to takie zwykłe plastiki co mozna w obi, castoramie kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale castorama nie zawsze ma pelen asortyment a hurtownia tak :).

ale zanim kupisz szklo i te rurki to przemysl wszystko 100 razy - polecam,wtedy zaoszczedzisz sporo kasy:)

powodzenia i pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rury to radzę się zdecydować na "szarą wersję" np. Effast. W białych Nibco zawory są niemożliwe do odpowiedniego ustawienia spływu.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

ale zanim kupisz szklo i te rurki to przemysl wszystko 100 razy - polecam,wtedy zaoszczedzisz sporo kasy:)

Co masz na myśli tak pisząc ? Czytajac forum wydaje mi się że bez komina i stumpa(nie wiem czy dobrze napisalem) będzie cięzko. Czy komin ustawić w rogu ? czy może są jakieś lepsze miejsca ?

ile dziur ma być w kominie 2 czy 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pa_blo!

Komin ustawiasz gdzie Ci pasuje. To zalezy czy na akwa bedziesz patrzyl z jednej lub moze kilku stron? Jezeli np: akwa bedzie stalo w rogu pokoju to komin z trzema otworami) chyba tez pasuje w tym tylnim rogu zbiornika.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium będzie widoczne z 3 stron. Większość stawia komin w rogu, nie widziałem aby ktoś miał na środku (przy tylnej śniance).

Czy w momencie wywiercenie otworów podstawa nie traci swojej wytrzymałości ? Moja druga połowa tego bardzo się obawia, a ja nie bardzo umiem jej to wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ,ja mam akwa fakt ze 3 razy mniejsz eod tego co planujesz z kominem po srodku tylnej sciany.zerkni sobie do dziennika jak to wyglada.jednak jesli robilbym nastepne 2 razy takie jak moje to komin laduje w tylnim narozniku.a samo akwa bedzie stalo blizej sciany.co do wytrzymalosci ja nie znam si ena tym ale sam otwor moze nieznacznie zmniejsza wytrzymalosc jednak tu pewnie jest wazniejsze aby ni ebyly one wywiercone za blisko siebie-zaznaczam ze tylko czysto teoretyzuje.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze zagrozeniem mogly by byc rury sterczace z tych otworow. Na zasadzie dzwigni mozna nimi naruszyc dno. Miedzy innymi dlatego budujemy komin aby te rury oslonic. Jeszcze nie slyszalem zeby pekniecie akwarium spowodowane bylo otworami. Jest to o wiele bezpieczniejsze niz znane mi inne systemy.

Warto takie wiercenie zlecic fachowcom.

Mysle podobnie jak Darek, ze w tak malym akwarium komin po srodku tylnej szyby jeszcze bardziej je optycznie zmniejszy. Na komin z 3 otworami musisz odzalowac 25x15cm.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo będę miał baniaczek, co potrzebuje w dalszej części aby ruszyć z tematem. Jakie komponenty doradzilibyście mi aby to dobrze działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw zaplanowal cale akwarium, systemy podmiany wody, uzupelniania, sump, oswietlenie, cyrkulacje. No wszystko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmierz rowniez jaki duzy sump i pojemnik na dolewke zmieszcza sie do szafki. Reczne dolewanie odparowanej wody moze byc denerwujace i niedokladne. Ulatwia to tez obsluge akwarium osobie zastepujacej Cie podczas urlopu.

Reszta - jak Lukasz.PL


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Jeśli chodzi o rury to radzę się zdecydować na "szarą wersję" np. Effast. W białych Nibco zawory są niemożliwe do odpowiedniego ustawienia spływu.

Ja mam instalke na bialych Nibco i jakos poustawialem wszystko. Z tym ze u mnie najmniesze fi to 3/4 cala i przeplyw wody w rurach to 6500l/h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szeryfisch, ja też jakoś sobię wszystko poustawiałem na Nibco - tylko ile nerwów mnie to kosztowało:D. Jak dla mnie są beznadziejne.

Mam DownDrawta bez zaworu bramowego tylko na zaworze 32mm Effast i mogę poziom wody ustawić co do milimetra.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.