Skocz do zawartości
Marqo

[528] słonej wody by Marqo

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko żyje. Ryby pobierają pokarm. Jedynie chelmon nie chcę jeść. uploadfromtaptalk1456906107988.jpguploadfromtaptalk1456906116112.jpguploadfromtaptalk1456906137900.jpguploadfromtaptalk1456906144492.jpguploadfromtaptalk1456906149849.jpguploadfromtaptalk1456906157876.jpguploadfromtaptalk1456906164974.jpguploadfromtaptalk1456906172799.jpguploadfromtaptalk1456906177555.jpg

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

post-8778-1456906110,16_thumb.jpg

post-8778-1456906117,39_thumb.jpg

post-8778-1456906139,29_thumb.jpg

post-8778-1456906145,73_thumb.jpg

post-8778-1456906151,14_thumb.jpg

post-8778-1456906159,24_thumb.jpg

post-8778-1456906166,27_thumb.jpg

post-8778-1456906174,08_thumb.jpg

post-8778-1456906179,1_thumb.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ryby, chyba jeszcze nie czas na nie, ale ładne :-)

Trzymam za nie kciuki.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być jeszcze borsuk , niestety zabrakło dla mnie. Docelowo chcę jeszcze dać hepathusa, 2 pteropogony oraz stadko chromisów. Żółtek z chelmonem się chyba nie zgodzą a szkoda bo też chciałem dać.

Parametry są wszystkie dobre . Jeśli wynik byłby zły to nie wpuściłbym ryb.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, poczekaj z miesiąc półtora i zobacz jak będą się czuły te ryby, jak przeżyją, to można myśleć o uzupełnieniu obsady, bo jeśli nie patrzeć na ryby to po prostu szkoda kasy.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelmon co ma jesc skoro to swiezy zbiornik ??? jak masz to oddaj go komus na ewentualne przetrzymanie bo szkoda ryby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu już nic więcej nie planuję.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, troszkę poszalałeś z tymi rybami... babka do świeżego piachu... :( Moja babeczka przez tydzień żywiła się tylko żyjątkami z piachu, nim nauczyła się pobierać pokarm z toni. Na innym temacie pytałeś, jak nauczyć ryby jeść. Najlepiej, jak na start maja one w zbiorniku troche tego, co jedza w naturze: glony, robaczki, zyjatka w piachu. U Ciebie jest jeszcze jałowo. Babce zakop trochę mrożonki w piachu, chyba, że nauczyła się już w sklepie pobierać inaczej pokarm. Moja babeczka trafiła do mnie prosto z dostawy i nie umiała jeszcze jeść mrozonek.

Marqo, tyle cierpliwości wykazałeś powolutku tworząc ten zbiornik, szkoda, że teraz przy finiszu jej brakło. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i rybki przetrwają. Nie kupuj przypadkiem mandaryna czy rozgwiazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu już nic więcej nie planuję.

Czytałem, że białobrody powinien być wpuszczany jako ostatni. Kolejni mieszkańcy mogą nie mieć lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż przykro się na to patrzy, 2000 postów na forum, a wiedzy zero. Tak jak wyżej Chelmon do świeżego zbiornika to dla niego pewna śmierć, a jak nie je mrożonek to już w ogóle, to samo babki. Białobrody na początek to też świetny pomysł, życzę Ci powodzenia z dołożeniem do niego jakiegoś kolejnego pokolca. Masakra. Szkoda zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon może dać radę, jedynie co to musi zacząć jeść mrożonki.

Podobnie wpuszczałem Chelmona razem z białobrodym.

Najważniejsze żeby nie miał teraz konkurencji i agresji w zbiorniku. Radzę też nie grzebać przez jakiś czas tylko często przy wyłączonych pompach podawać artemię (nawet 5-10 razy dziennie). Przy innych rybach załapie i zacznie jeść.

Co do białobrodego natomiast to radzę wstrzymać się na conajmniej 2 miesiące z wpuszczeniem jakiegoś pokolca bo może się to skończyć tragicznie dla któregoś z nich.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem jak babka pobiera mrożonki leżące na pisaku także powinno być ok. Ryby prosto z dostawy także u mnie nie umiały jeść . Dzisiaj białobrody załapał o co chodzi z tym papu .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmierza ku dobremu. Tylko ten chelmon jeszcze martwi. Ja codziennie czytam o rybach, choć do zasiedlenia zbiornika jeszcze mam czas. Straciłam juz kilka ryb i każda strata bolała bardzo, dlatego teraz podchodzę do tematu ostrożnie jak do jeża.

Masz coś jeszcze oprócz korony na akwarium? Jakąś siatkę? Babki potrafią skakać bardzo wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad przykryciem. Siatka jakaś + ramka ? Macie coś takiego u siebie ? Pokażcie .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widać, brak obrazka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za "miłe" słowa poparcia :spam: Jeszcze raz powtarzam . Jeśli nie byłbym pewny czy już można wpuszczać to na pewno bym to odłożył. Parametry badane , wszystko wyszło dobrze lub bardzo dobrze.

Chelmon jak to chelmon to łatwych nie należy a taki osobnik prosto z odłowu to tym bardziej.

Częściowo udało mi się go jednak nakłonić do pobierania pokarmu. Wieczorem wcinał żywego wodzienia . Dziś rano zaczął wcinać solowca z witaminami .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z tym chelomonem bo nie bedzie łatwo z tą rybcia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon ma się dobrze . Jak widzi papu to prosto do góry płynie.

Problem mam jednak z jednym błazenkiem. Jadły z początku obydwa. Pierwszy jest ładny okrąglutki. Drugi zaś .. sam nie wiem co mu się stało. Brakuje mu pół płetwy ogonowej i pół bocznej. Albo ktoś go podgryzł albo pompę zahaczył . Ma problem z utrzymaniem równowagi przez co nie może pobierać pokarmu. Robi się coraz chudszy .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba go odłowić i leczyć. To niekoniecznie wina pompy czy pogryzienia, może to jakaś infekcja. Są w sklepach z morszczyzną preparaty dezynfekujące. Jeśli masz możliwość odłów go, dokarmiaj strzykawką prosto pod pyszczek, może namocz jego ulubione jedzenie w soku z czosnku, wtedy prawdopodobnie będzie chętniej jadł. Natleniaj wodę i podaj do wody preparat.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno pompa, bo przecież nie wypuszczenie ryb zaraz po włożeniu skały.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam taki preparat http://jadwigamorska...ate-500-ml.html

Spróbowałabym go w tym wykąpać, inaczej może się wdac zakażenie i zabić rybę.

Był tu kiedyś przypadek, że babce zaczął "zanikać" ogon, ale właściciel nie leczył jej i rybka padła :(

Albo to: http://erybka.pl/product-pol-57-Microbe-Lift-Artemiss-118-ml.html

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka leczona ma się już lepiej. Pływają w parze. Lampa wróciła od naprawy.

Zostawiłem syna dosłownie na pół minuty przy akwarium. Przychodzę, patrzę a tu...

post-8778-1457452273,61_thumb.jpg

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy koralowiec? : D

Przypomniał mi się temat sprzed kilku miesięcy, jak wnuczek kolegi z forum nakarmil rybki całą zawartością wszystkich pudelek z pokarmami. Trzeba mieć oczy dookoła glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty ma niezle.

Dobrze że mam jeden pilot zapasowy.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

08d3458f88484d998c6b80c0311d646e.jpg

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.