Skocz do zawartości
Pit

Hrrrrrr 05 cm wieloszczet ..

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zna ktos jakis dzialajacy sposob zeby pozbyc sie tego cholerstwa w miare maloinwazyjny sposob bez rujnowania calego akwarium. Wylazi raz tu , raz tam po 2-3 cm i cholera chyba to on zjadl mi 3 krewetki :)


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety tej wielkości nie zjadają żywych, zdrowych krewetek. Powiem więcej - w ogóle nie zauważyłem szkodliwej działalności wieloszczetów. Widziałem wręcz kilka razy jak krewetka zjada wieloszczeta. Ostatnio nawet osiadłego - tzw. rurówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore wargatki je zjadaja.

Krewetki sie pochowaly. Jakie to byly?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata amboinensis .. najpierw coś im poodgryzało ( poodcinało wasiska) a pozniej jednego dnia wszystkie 3 zniknely .. Ten wieloszczet ma troche wiecej niz pol cm i raz widzialem jak wylazl jakies 5-7 cm ze skaly ..ale na chwilke :)


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest kilka po 10cm i na razie sobie biegaja po akwarium. Pewnie Ci co maja wieksze akwaria dlugo to i takie po 20 i wiecej cm maja. Moze cos innego krewetce zaszkodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zdrowa krewetka predzej by zalatwila takiego wieloszczeta niz odwrotnie.

Wyglada na to, ze do akwa dostal sie jakis szkodnik.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw te biedne wieloszczety w spokoju :)

Panuje jakis dziwny przesad ze wieloszczety maja byc szkodliwe. Otoz te ktorych jest najwiecej (te fioletowo-czerwone) wg. moich obserwacji sa absolutnie nieszkodliwe. Inne gatunki przycisniete glodem moga czasami porwac sie na korala (jeden taki bialy wlochaty Xenie mi wciagal) ale zeby zdrowa krewetke upolowal?

IMO bardzo nieprawdopodobne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czerwono fioletowe i pomarańczowe i uważam je za jeszcze lepszych czyścicieli niż kraby czy wężowidła.

Jedyne co połykają to resztki żarełka ryb i...czasem kamienie, choć nie doszedłem jeszcze po co to robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore zwierzeta polykaja kamienie aby pomagaly im trawic pokarm i rozdrabniac go. Dziala to na zasadzie miazdzenia liscia dwoma kamieniami, ale Tobie pewnie chodzilo o zwirek :-) W kazdym badz razie zasada ta sama :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi taka rzecz. Jak w duzych zbiornikach radzicie sobie z aiptasiami, majano, krabami, wieloszczetami i innymi zwierzetami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoncentrowany atak biologiczno-chmiczny :)

w duzych baniakach moim zdaniem biologia - po prostu naturalnych wrogow danych szkodnikow trzeba wprowadzac.

chemia w ostatecznosci

recznie to pociac sie mozna by bylo (choc ostatnio skoro rogatnica mi zezarla 2 wundermani to zastosowalem atak reczno-chemiczny na nagromadzona apitasie i na razie spokoj)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie, ze ktos ma kraby to wprowadza jakies ryby ktore je zjedza, albo na aiptasie kilkadziesiat Berghi lub Wundermanii, a co z majano? Ciekawi mnie bardzo ta sprawa.

No i ciekawi mnie czy taki SPS spalil by aiptasie? Jezeli tak, to jest to juz jakies rozwiazanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps raczejnapewno nie , lps raczej też zalezy od gatunku, ja sie swoich aiptasi pozbyłem stszykując kallwaser. mam spokuj , nic nie odrosło.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.