Skocz do zawartości
Percnon

masowy pomor euphylia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeżeli temat już jest opisany ( nie znalazłem) to prosze usunac, nie chce zaśmiecać forum. po prostu mam problem i sie pytam.

Kolega ma akwa 1000l, wszystkie miekkasy i sps-y (szczegolnie) rosna jak szalone pod lampa ATI modelu dokladnej nazwy nie pamietam znam, swietlowki (8) i ledy po srodku 4 panele. Parametry wody git, wapno troche wysokie 500 i mg 1500, kh - 8. Odpieniacz swietnie pracuje, no3 - 1 do 4, po4 - 0

Od 3 miesiecy leca euphylie, rozsiane po akwa, liczac glowki z jakies 50/60, głównie euphyllia paraancora, ale byly tez i grabescens i paraancora. Z 10 rozsianych w roznych miejscach zostala jedna z 7 glowkami i tez zaczela leciec.

Podmiana mniej wiecej 60l co 10 dni

od 2 tyg leci duncanopsemia

ostatnia przybyla euphylia jest z przed 6 miesiecy (pomaranczowa ancora)

W akwa nic sie nie zmienilo, po za lampa i zastosowaniem alga x, ale to bylo 6 mc temu i dlugo po tym bylo wszystko okej.

OCB?

nie widze zadnych wirkow i innego dziadostwa, i podkreslam sps-y rosna swietnie tak samo jak zoa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyłączę się do tematu. Podobna sytuacja u mnie jednak lecą tylko ancory. Na razie reszta w porządku. Pierwszy objaw utrata tkanki na zewnątrz szkieletu następnie stopniowe zanikanie polipów. Brak zaobserwowania wirków bądź nalotów jak przy brown jelly. Stosowałe juz kompiele w coral dip jak na razie brak zmian. Reszta LPS w doskonałej formie zoa rosną wręcz w oczach. Jak ktos ma dobre pomysły bądź rozwiązanie problemu proszę o pomoc trzy euphylie czekaja na ratunek jeszcze żyją.

z góry dziekuję Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz węgiel? Jak tak to wymień szybko na świeży. U mnie to było przyczyną utraty właśnie małej epicki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku tylko, potem juz nie. Wiem ze oczyszcza, ale czy w dużej ilości nie wyjaławia wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przypyszcza ale tego nikt nie wie

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze byc cos co tylko euphylie atakuje? a jak tak to jak to rozpoznac i zabic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ryby ?


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 22.5, ryby mlode (6-7 mc-y) bialobrody, 2x flavescens hepatus, de sardini, percnony, slimaki jeze itp. Katalyfylia ma sie wybornie, goniopora tez, spsy szybko rosna, niestety szybko mnozy sie rhodactis. tylko euphylie maja problem. Strach wpuszczac nowe.

Akwarium w sumie ma 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.