Skocz do zawartości
mars79

W pudełku Blau 1500 ,spływ i rewizja.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbe do Was , może jest to gdzieś opisane ale ja nie umiem tego znalez a mianowicie rozchodzi mi sie o pudełko przelewowe Blau1500 , sa dwie rórki jeden to spływ to wiadomo idzie do sumpa a rewizja tego nie wiem jak to podłaczyć i gdzie ? Na chłopski rozum wiadomo ze do sumpa ale czy tylko ? Może sie myle ?

post-23041-0-62322500-1428476810_thumb.jpg

post-23041-0-69331800-1428476825_thumb.jpg

post-23041-0-86326600-1428476847_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki , bo mylsałem ze tez gdzieś musze ją podłaczyć a nie wiem gdzie , ale juz wiem jak sie uda w sobote podłaczam sumpa do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam pytanie w sprawie pudełka a mianowicie co 2 dni ubywa mi wody w pudełku u góry z tego co czytałem to pudełko się zapowietrza co robić ? bo na dzień dzisiejszy biorę wężyk i ciągnę aby zassać powietrze i wtedy jest pełne pudełko wody, i czy taka sytuacja ma wpływ na spływ wody w sumpie , mam zaznaczoną kreskę i woda utrzymywała się a dziś jest minimalnie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wpiac rurke w splyw ponizej to bedzie zaciagac powietrze automatycznie

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chocby taj jak wezyk z osmozy wpiety jest do instalacji wodnej

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiem jak to powinno wyglądać ale jak ktoś z was miał zdjęcie takiego rozwiązania byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem a mianowicie po podłączeniu pudełka przelewowego mam problem z utrzymaniem poziomu wody w sumpie i tu moje pytanie czy woda która spływa musi spływać rewizją i jak utrzymać poziom wody ? niech mi ktoś wytłumaczy to po ludzku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rewizji powinno wlewać się tylko delikatnie - tak aby nie było tego słychać - czyli ustawiona wysokość rury spadu i rewizji tak aby ledwo/ledwo wchodziła do rewizji ale jednocześnie nie zaciągała do spadu - "nie siorpała"


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale teraz mam ustawiona wode bardzo nisko w pudełku i nic nie leci rewizja czy tak może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pudełko DIY ale zasada raczej powinna być wspólna - no chyba że tam jest inaczej - poszukaj manuala co mówi producent


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego się pytam ponieważ jak mi leci woda także rewizja to wtedy nie umiem jakoś ustawić poziomu w sumpie , może ktoś odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam Ci pytanie: Czy masz jakieś zawory na spływie lub wylocie z pompy ? One w zasadzie mają na celu regulację poziomów w sumpie i/lub kominie czy OF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na wylocie i w pompie obiegowej właśnie próbuje to wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś porobiłem za zaworze od pompy i na razie zobaczę co będzie się działo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jaka pompa?

2. pamiętaj że zanim zaczniesz kręcić czymkolwiek to po każdej zmianie musisz poczekać kilka minut


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompe mam NJ2300 na razie ustawiłem jakoś idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim mam mały a dla mnie duży problem a mianowicie nie umiem ustawić dobrze poziomu wody w sumpie , ustawiam wlot wody do sumpa , ustawiam wodę z pompy obiegowej wszystko ok a rano patrze a tu brakuje trochę wody , mam tam dolewkę ale coś tu nie gra później zasolenie mi skacze, człowiekowi już się odechciewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik może zwisa - działa Ci płynnie? bo może trzeba go w occie wymoczyć


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o który czujnik chodzi ? ja mam zrobione dolewkę z spłuczki ponieważ bazuje jak dolewka za 100zł a po drugie przesunełem ja i zobaczę co będzie się dział od 6 godzin wygląda na to ze utrzymuje ale zobaczymy jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może ktoś mi pokazać na filmiku lub na rysunku jak zrobić aby nie zapowietrzał się pudełko przelewowe BLAU,bo mam wrażenie ze przez to ubywa mi wody i nie mogę ustawić dobrze parametrów , albo podłączyć pompkę ale nie wiem jaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pompe 2,3tys l/h a pudełko 1500l/h to nie dziwie sie ze ciagle masz problemy z ustawieniem przepływu.

Albo pudelko musisz zmienić na większe,albo dać pompe słabszą.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pompę mogę regulować i jeszcze mam zawór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.