Skocz do zawartości
Tymoteusz

Kostka 35x35x35 OptiWhite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początku się przedstawię. Mam na imie Tymoteusz, akwarystyka słodkowodną zajmuje się kilka dobrych lat. Ostatnio były to krewetki, przegladając fora zobaczyłem podobne projekty i postanowiłem przerobić krewetkarium na małą piko rafę.

Akwarium jak w temacie: 35x35x35 6mm OW

Filtracja: 4kg LR, Fzn-2 (pozostałość po krewetkarium)

Oświetlenie : Aquael duo marine 2x11w (później pomyślę o czymś lepszym)

Cyrkulacja : Hydor coralia nano 900

Ogrzewanie: eheim jager 50w

Sól : IO

Akwarium zalane 2 dni temu wodą z RO+ Di, póki co nie jest to nic szałowego ale dla mnie to zupelnie nowe doświadczenie . W najbliższych dniach planuje uzupełnić o żywy piasek.

Jeśli chodzi o życie to na obecnym etapie pasażerowie na gape i standardowa plejada mikroorganizmow. Mam dwa brazowe kraby około 3cm i dwa 0,5cm białe. ..które widuje tylko nocą. Brakuje mi tylko wieloszczetow...jak do tej pory nie widziałem żadnego.

Akwarium docelowo dla korali miękkich.

Pozdrawiam z Lubina.

Mała aktualizacja. Instalacja pod sumpa która docelowo ma służyć w pozniejszym czasie na akwarium ok 100l. Póki co jest moja mała kostka.

Hydraulika to 1/2 cala i pudełko od kolegi Facta..polecam. Zawiodłem sie pompa obiegowa tunze 1073.008...kaskada byla bardziej cicha.79d6JD.jpg

YMSOk9.jpg

post-9026-0-03396100-1428488856_thumb.jpg

Edytowane przez Tymoteusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20150525 204601




20150525 205401



Witam!
Na początku się przedstawię. Mam na imie Tymoteusz, akwarystyka słodkowodną zajmuje się kilka dobrych lat. Ostatnio były to krewetki, przegladając fora zobaczyłem podobne projekty i postanowiłem przerobić krewetkarium na małą piko rafę.
Akwarium jak w temacie: 35x35x35 6mm OW
Filtracja: 4kg LR, Fzn-2 (pozostałość po krewetkarium)
Oświetlenie : Aquael duo marine 2x11w (później pomyślę o czymś lepszym)
Cyrkulacja : Hydor coralia nano 900
Ogrzewanie: eheim jager 50w
Sól : IO
Akwarium zalane 2 dni temu wodą z RO+ Di, póki co nie jest to nic szałowego ale dla mnie to zupelnie nowe doświadczenie . W najbliższych dniach planuje uzupełnić o żywy piasek.
Jeśli chodzi o życie to na obecnym etapie pasażerowie na gape i standardowa plejada mikroorganizmow. Mam dwa brazowe kraby około 3cm i dwa 0,5cm białe. ..które widuje tylko nocą. Brakuje mi tylko wieloszczetow...jak do tej pory nie widziałem żadnego.
Akwarium docelowo dla korali miękkich.
Pozdrawiam z Lubina.


Mała aktualizacja. Instalacja pod sumpa która docelowo ma służyć w pozniejszym czasie na akwarium ok 100l. Póki co jest moja mała kostka.
Hydraulika to 1/2 cala i pudełko od kolegi Facta..polecam. Zawiodłem sie pompa obiegowa tunze 1073.008...kaskada byla bardziej cicha.79d6JD.jpg
YMSOk9.jpg

Aktualizacja
Dodano sump 60x30x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i bardzo estetycznie to wygląda - moim zdaniem odpieniacz tutaj zbędny - refugium i podmianki wystarczą:)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E

Ładnie i bardzo estetycznie to wygląda - moim zdaniem odpieniacz tutaj zbędny - refugium i podmianki wystarczą :)

Dziękuję za komentarz..musi być estetycznie....wymog mojej drugiej połowy . Sukcesywnie będę dodawał zdjęcia mimo braku zainteresowania. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się pod tym podpisuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetycznie ;) Tak jak koledzy wyżej, dużo osób czyta temat, ale nie zostawia śladu. Wyobrażasz sobie 40 komentarzy nic nie wnoszących do tematu np"ładne, tak trzymaj","super, będę zaglądał" itp ;) W dodatku jeszcze potem nowi użytkownicy dostają wiadomość na priv "chcesz dostać się na targowisko, sztucznie nabijasz posty". Pochwal się zdjęciem jak wyglądało krewetkarium :D Zawsze marzyła mi się mała kostka z 30-40l na biurku z kilkoma kreweciami. Jak skończę morszczaka to na pewno będzie mój cel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) w akwarium zaszły małe zmiany, niestety póki co tylko od strony technicznej.

Z racji tego ze jestem majsterkowiczem i lubię "dłubać" wystrugalem sobie pokrywę oraz oswietlenie led.

Konstrukcja to spienione pcv 6mm z castoramy, niestety wybor w moim mieście ograniczal sie do jednej wspomnianej płyty

koloru białego, niemniej jednak zakupiłem ja z ciekawosci, nigdy wczesniej nie pracowalem z tym materialem.

Dla zainteresowanych dodam ze wystarczy nozyk do tapet i klej do pcv (ja akurat uzylem kleju i odtluszcza ktory mi zostal po klejeniu rurek do sumpa)

Efekt jest zadowalajacy i polecam.

Oświetlenie to wersja oszczednosciowa z opcja rozbudowy tj.6x3w Royal blue Epiled i 4x3w Coolwhite epiled co daje nam

30w w chinskich ledach. Zasilacz 24v o mocy 120w dorwalem z jakiegos urzadzenia (jak duzy zasilacz do laptopa) + drivery

z allegro za 7'40 + kopia genialnego sterownika aquma naszego kolegi z forum.

Efekt na zywo warty kazdej wydanej zl, minus taki ze fotki w ledach wychodza mocno przekłamane.

Cieszę się ze ktoś przeglada temat gdyż moim zamiarem jest zainspirować kogoś i chętnie wymienię uwagi.

Niebawem mam zamiar zwiększyć ilość życia w akwarium bo pustawo :)

68331cf95e1707d0m.jpg

2740b4af477a0751m.jpg

Później zrobię fotki pokrywy i LED...idę spać... po nocce :)

Edytowane przez Tymoteusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa super nie ma się czego uczepić. Biała najlepiej pasuje do solniczki ;) Robienie zdjęć pod ledami to koszmar, przynajmniej tak wszyscy piszą, ale za to bliki niesamowite. Jednyny mankament to za duże drugie zdjęcie (nie mieści się na stronie) i czemu są odwrócone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa super nie ma się czego uczepić. Biała najlepiej pasuje do solniczki ;) Robienie zdjęć pod ledami to koszmar, przynajmniej tak wszyscy piszą, ale za to bliki niesamowite. Jednyny mankament to za duże drugie zdjęcie (nie mieści się na stronie) i czemu są odwrócone?

Właśnie nie wiem.... fotki wrzucam normalne ma fotosik a wychodzą odwrócone...używam tableta może dlatego. Obadam temat i postaram się wrzucać tak jak ma być:)

Widok na pokrywę od spodu:

890bc36146e3e56fm.jpg

w tygodniu dodam aktywne chłodzenie, i teraz pytanie jakie wentylatory polecacie? 50x50 starczy? Obecnie na 60% mocy lampy mam 50 stopni na radiatorze...

Wraz ze skała dostałem kawałeczek korala...który powoli zaczyna rosnąć i nabral kolorów niestety nie wiem co to jest:

70e195862884a0e8m.jpg

Proszę o wybaczenie ze znowu fotka jest na boku...za cholerę nie wiem dlaczego tak się dzieje

056ed2e0badc9c01m.jpg

e7edcb7d5dd59116m.jpg

Edytowane przez Tymoteusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam modowanie pokrywy? I jak akwa :-)

Widzę że do ledow dołożyłeś modół z aqaela za mało colld white świeciło? Chcę zrobić coś podobnego do swojej 30 l i się zastanawiam ile w końcu tych ledow dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam modowanie pokrywy? I jak akwa :-)

Widzę że do ledow dołożyłeś modół z aqaela za mało colld white świeciło? Chcę zrobić coś podobnego do swojej 30 l i się zastanawiam ile w końcu tych ledow dać

Hmmm dołożyłem nie ze względu na wygląd ale odniosłem wrażenie ze za duży szok u korali takie natychmiastowe przejście na LED..TERAZ mam tak ustawione ze świetlówki robią za takie uzupełnienie i świecą krócej, coś mi się wydaję ze nie od parady ludzie łącza t5+ LED. Co do pokrywy od góry przykrecony jest wentylator 12v puszczony na 5v i radiator osiąga około 38 stopni wraz z Świetlówkami w pokrywie a jest zupełnie niesłyszalny...myślę ze i na 9v byłby git. Jak znajdę chwilę dodam fotki... w tym momencie słabi mnie walka z fotosikiem itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

post-9026-1455915955,31_thumb.jpgpost-9026-1455915980,39_thumb.jpgpost-9026-1455915994,68_thumb.jpgpost-9026-1455916012,57_thumb.jpgpost-9026-1455916031,81_thumb.jpgpost-9026-1455916054,31_thumb.jpgpost-9026-1455916071,92_thumb.jpgpost-9026-1455916080,89_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

post-9026-1455916155,3_thumb.jpgpost-9026-1455916170,69_thumb.jpgpost-9026-1455916198,31_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Akwarium prowadzę już prawie rok, przez ten czas nic nie padło, ale też nic wybitnie mnie nie zachwyciło swoim wzrostem.

Nie jestem zadowolony z kolorów, każdy koral staje się taki kremowy...nie wiem czy to wina ledów, czy zwyczajnie brak suplementacji.

Od niedawna dodałem pienidło hydor slim skim nano.

Obecnie jestem na etapie poszukiwań większego akwarium a to będzie do odsprzedania.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

post-9026-1455915912,03_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.