Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po incydencie z krabem znalazłem wspaniałą wylinkę kreweci :)

I od tego czasu zastanawiałem się czy czasem to co wziąłem za kraba też nie było jego wylinką.

I co się okazało dziś rano ? :)

Krab ma się dobrze :) spacerował sobie po skale i wcinał glony :)

Cud niewiedzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby za nudno nie było i że tylko oglądać i nie wkładać rąk to postanowiło mnie nawiedzić cyjano :/

Zdjęcia nawet nie wklejam. Foch.

Powiedzcie mi proszę czy pól kostki solowca na zmianę z suchym pokarmem wystarczy dla mojego nemo i kreweci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic im się nie stanie jak będziesz karmił suchym. Pół kostki to imho za dużo. Suche łatwiej dozować w mniejszych ilościach. Ja miałem podobne glony na początku. To skutek oddawania przez skalę związków organicznych do wody w postaci fosforanów i azotanów. Jak bym miał coś takiego jak Ty, to bym wrzucił do akwa glony spaghetti, żeby zrobiły konkurencję tym nitkowatym. Spaghetti w miarę wzrostu powoli bym wyciągał jak to się robi w refugium.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam, już trochę życia to nie trzeba podmian ???

Czysc kubek odpiniacza co trzeba wyrzuci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj kolezanki Magdy. Tylko ze zapomniala chyba dodac ze jak nie masz swojego kubka to musisz poszukac gdzies w okolicy. Jak ma pomoc to nie masz wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek chyba twój będę czyścił bo co zrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bym miał coś takiego jak Ty, to bym wrzucił do akwa glony spaghetti, żeby zrobiły konkurencję tym nitkowatym. Spaghetti w miarę wzrostu powoli bym wyciągał jak to się robi w refugium.

Pozdrawiam, Marek.

Mam na skałce makro glony Caulerpa racemosa.

http://pl.reeflex.net/tiere/1618_Caulerpa_racemosavarturbinata.htm

Konkurencja wiec się robi :) Ale nie wiem ile by tego musiało być. Pewnie cały zbiornik.

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulerpa, może niechcący stać się plagą.Chaetomorpha nie zakotwicza się na skale czy w piasku, przez co jest w miarę bezpieczna. Poza tym caulerpa ssie jeśli chodzi o przyrost masy.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem z tym przyrostem masy. Gdybyś mógł mi to wyoślić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sensie szybciej przyrasta, częściej usuwasz nadmiar, szybciej pozbywasz się fosforanów i azotanów.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że juz bylem ostrzeżony przed ekspansją tego makro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaghetti?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mojego makro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie czwarty miesiąc słonych rączek. Wczoraj do akwarium trafiła Euphyllia glabrescens. Bodajże :)

Jak będę na lapku to wrzucę zdjątko.

Dziś postanowiłem zająć się moim nieszczęsnym skimmerem od filtra. Nie radził sobie z filmem na powierzchni wody.

Po opracowaniu planu działania w ruch poszły elektro narzędzia. Pare nowych nacięć, szlifowanie krawędzi co by się nic nie zaczepiało i gotowe. Pływak siup do wody i . . .

. . .i pupa. Teraz w ogóle nie pływa :/

Brawo ja.

Tym oto sposobem zostałem bez skimmera.

Ale żeby tak całkiem smutno nie było to wygląda jakby glonów coraz mniej. Tylko zawdzięczam to prawdopodobnie samemu apetytowi kraba. Jak juz gdzieś przystanie na chwile to skałę do białości wyczyści.

A. . . nie chwaliłem się jeszcze tym że do akwarium trafiły w zeszłym tygodniu szczepki Xeni i Antheli. Bo nie chwaliłem się prawda ???

Wszystkie szczepki od dieter25 :)

Xenia

http://marcin78.vot.pl/akwarium/ak7.jpg

Anthelia

http://marcin78.vot.pl/akwarium/ak8.jpg

Galaxea

http://marcin78.vot.pl/akwarium/ak9.jpg

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo pamiętałem wiec pisałem " bodajże " :)

Edit post :)

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś na plus. Odpukać w nie posolone cyjano na dzień dzisiejszy pokonane. Na jednej skałce wystarczyło jedno odsysanie w drugim miejscu chyba za trzecim razem juz nic nie wylazło :) Idzie ku lepszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano znalazłem kolejna wylinkę kreweci. O ile jest to fascynujące i fantastyczne zjawisko to martwię się czy nie za często to robi ?

(dwa tygodnie temu)

Czy jest jej tak dobrze u mnie czy pora się przejmować ?

A może tak ma być ?

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobry i tani skimmer kup na allegro chński filtr za 17PLN taki pojedyńczy mały weź z niego skimmer (działa super) i tylko zamontuj do kaskady (znajomy ma taki filt w słodkowodnym i pływak idealnie dopasowuje się do poziomu wody i zbiera z tafli brudy).


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. . . Cyjano. . . ciekawa rzecz.

Na tyle ciekawa że chyba się zajmę specjalną hodowlą bo dobrze mi idzie. Glony mnie porzuciły na rzecz tego niemal majestatycznego zjawiska. Odsysam w jednym miejscu pojawia się w następnym. Nie odsysam rozrasta się. Magia. Teraz widzę dopiero plusy suchej, martwej, jałowej skały.

Korci mnie żeby moją wywalić. . .

Takie przemyślenia na dzień dzisiejszy.

Ale jestem cierpliwy bo przecież o to chodzi. Szlifujemy charakter. . .

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tu nie bylo. Przez brak czasu, brak dostawcy ;) i przez planowanie trochę większego projektu. Tak kolo 100l większego :) Do akwarium nie trafiło nic nowego. Jedynie krab zmienił muszelkę.

Fotka kraba i korali pod niebieskim:

http://marcin78.vot.pl/akwarium/ak10.jpg

http://marcin78.vot.pl/akwarium/ak11.jpg

http://marcin78.vot.pl/akwarium/ak12.jpg

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pierwszy sukces hodowlany he he :)

post-25036-0-76490200-1438797361_thumb.jpg

post-25036-0-65677400-1438797502_thumb.jpg

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nic się nie pojawiło w poście bo nie bylo nawet czym się chwalić. Ale. . .

Bagienko zdaje się wychodzić na że tak powiem prostą. Za sprawą zbrylenia się soli IO. Jak? A tak że musiałem kupic inną :) jak się okazało zbawienną dla mojej pico rafki. Chodzi o sól AF Reef Salt. Gorąco polecam :) Po zmianie soli odrazu coś ruszyło. Nie wiem nawet jak to opisać. Między innymi Cyjano znikło co bardzo mnie cieszy :)

Z technicznych spraw to:

Zmiana świetlówek na Living Colors 10 000 i 25 000

Zmiana cyrkulacji z Jvp na Newa Wave 1.6

Dziś doszedł mi odpieniek Resun Sk-300 ( narazie mnie. . .wpienia że tak ujmę, mam nadzieje że się wyrobi z czasem)

Co jeszcze. . . Doszedł piasek którego do tej pory nie bylo. (sypany w czterech turach)

Doszly jeszcze dwa Strombusy co by piasek miał kto przekopywać. Jutro planuje nabyć pięknego LPS-a. . . ale to jutro :)

I zapomniałbym o tym że doszedł drugi Błazenek :) Miło patrzeć jak nie odstępują się na krok :)

Dodaje pare foci. D**y nie urywa ale dla mnie to najpiękniejszy baniak na świecie i niech kto tylko zaprzeczy :). Fotki słabe bo cyfrówki nie mogę ogarnąć. Zostaje tel.

Na drugim zdjeciu tragiczna lewa szyba ale tam ślimaki złożyły jaja. Nie było jak czyścić.

Na trzecim ślimak z przyrośniętą Xenią :)

Na czwartym zdjęciu trochę czyściej :)

Przed ostatnie zdjęcie to żeby nie być goło słownym. . . Pico bagienko tuż przed zmianą soli. Nie komentuje. . .

post-25036-0-86934200-1443640715_thumb.jpg

post-25036-0-44748500-1443640849_thumb.jpg

post-25036-0-72853400-1443641004_thumb.jpg

post-25036-0-00123400-1443641845_thumb.jpg

post-25036-0-60939200-1443642442_thumb.jpg

post-25036-0-89513700-1443645885_thumb.jpg

Edytowane przez adam.gawron.98 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.