Skocz do zawartości
czesteer1

I ja chciałbym mieć kawałek rafy - Podlaskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

ja bym celował SC 1455.

Z przyjemnością będę obserwowal watek, gdyz tez postawilem teraz maly zbiornik w biurze aby nabrac doswiadczenia.

Pozniej natomiast gdy bede pewny swojej wiedzy wystartuje z prawie 4 razy wiekszym akwa w domu.

Powodzenia.


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga (tylko nie myślcie że nie słucham). Dostałem propozycję zakupu tych odpieniaczy w praktycznie tych samych cenach, który z nich będzie najbardziej odpowiedni.

- sc 1450

- sc 1451

- sc 1455

- ap 600

Pytam ze względu na to że w obiegu będę miał ok250l.

Po rozmowie z pewną osobą nastąpi też prawdopodobnie zmiana pompy z dc3000 na dct4000.

chyba miałeś na myśli 1350 i 1351 i 1455...

osobiście proponowałbym SC 1455

p.s.

obieg zmień zgodnie z radą

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania odpieniacza sc1455 na razie spełzły na niczym (sprzedający się rozmyślił a raczej dostał lepszą ofertę, tak czy tak to jego sprzęt i jego wybór) . Lista zakupów prawdopodobnie zamknięta i pora zamawiać. Szkło u miejscowego szklarza 500zł OW 60x60x50 (z trzema dziurami pod komin),sump ok50-70zł(narazie jedna komora ale jak będzie trzeba to podzielę sam wg. wskazówek, hydraulika i pompa ok.800zł (wszystko z erybki), stelaż 100zł, obicie płytą wiórową we własnym zakresie, więc powiedzmy 50zł. Oświetlenie 4x24w t5 (lampa 300-350zł) ewentualnie sama elektronika(stateczniki, odbłyśniki, świetlówki,itd) 120-180zł. Została cyrkulacja i też nie wiem ale może Jabeo RW-4 x 2szt???

To chyba narazie tyle, w najbliższych dniach składam zamówienie w erybce, potem szkło i stelaż.

PS. Rady ciągle mile widziane....

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć hydrauliki, pompę obiegową i szafeczkę już mam(zostało skręcić do kupy) :smiling: . Szkło też już zamówione i teraz zostało czekać, nie wiem tylko czy zrobiłem dobrze z dziurami pod przeloty bo umiejscowiłem je po lewej stronie gdyż komin miał być trójkątny. Ale widziałem też komin mocowany po środku tylnej szyby (też był komin trójkątny). Co o tym sądzicie?

Znalazłem też inny odpieniacz, mianowicie skim white 180, ktoś używa, miał i poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez niebawem ruszam z podobnym szkielkiem 60x50x50h + sump 50x40x40h obieg DC3000, falowniki 2xWM4000, lampa LED 120W, autodolewka, dozownik, odpieniacz DIY na pompie DC2000 z wirnikiem igiełkowym (i tu moja podpowiedź na forum jest kilku kolegów, którzy robia odpieniacze za rozsądne pieniądze ja mam pienidlo od Erniego, ale także Sebastek robi odpieniacze). Musisz się zdecydować co chcesz trzymać a oni ci doradzą i zrobią odpieniacz pod twoje akwa. Ja planuje sps'y i moj odpieniacz jest do tego przystosowany i po próbach widze że będzie moc i na bank jeszcze bedzie zapas jak na 200l w obiegu.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, ja dopiero kompletuje. Może jeszcze ze dwa miesiące i przy dobrych wiatrach coś się zacznie dziać.

A jak z tym kominem? Przeloty jakie zastosuję to 2x25m i 1x20mm(jako rewizja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po sporej przewie, ale nie znaczy to ze nic nie robilem. Sprzet prawie skompletowany,chociaz jeszcze sporo jest do zrobienia. Jestem teraz na etapie poszukiwan lamp. Na celowniku 4x24w i tu pytanie czy taka lampa oswietli mi rowno cale szklo? Myslalem tez o chinczyku led 120w ale nigdzie nie moge znalesc. Dodatkowo poszukuje rowniez jabeo rw-10 w jakis promocyjnych cenach.

Akwarium stoi juz na szafce (mojego wykonania) w docelowym miejscu. Hydraulika gotowa, ro+di gotowe. Pewnie gdyby moj szef dalby mi troche wolnego mialbym juz cale techniczne wyposazenie gotowe i czekal na dojrzewanie.

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo. Ktos cos podpowie apropo oswietlenia? Czy 4x24w wystarcza? I oczywiscie czy rownomiernie naswietla szklo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam w tej chwili akwa 60x47x47h światło 6x24w ,,markowe'' świetlówki i szału nie ma.4x24w bedzie wg mnie przede wszystkim za ,,wąskie'' a i mocy trochę mało.Chińskie ledy 120w są na alledrogo w cenie ok 550-600pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozeszmi podrzucic pierwsza lepsza aukcje, nie moge nic znalesc a szkoda mi narazie wyrzucac 1000- 1500zl na markowe oswietlenie led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić reklamy..Wejdż na alledrogo ,zwierzęta-akwarystyka-akcesoria do akwarium morskiego-led i od razu Masz parę ofert-przed chwilą sprawdzałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam. Zastanawiam sie i czytam ciagle te opinie o nich. Ktos tez sprzedaje razora 120w na targowisku i rowniez czytam ale ciagle nie wiem co lepsze dla mnie bedzie. Moze jakies za i przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg starych wyjadaczy najlepsze jest podobno oświetlenie mieszane T5+led.Ja osobiście w tej chwili w miejsce jednego kanału 2x24w dałem 3 chipy led po 10w. Akwa na tym w porównaniu do samych T5 zyskało (lepsze wybarwienie korali+,,bliki'') na ocenę przyrostu korali trzeba będzie poczekać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dowód, że jednak coś robię :smiling:

Pomału ale do przodu.

Projekt sumpa, czy moze byc? Czy jednak cos poprawic. Jutro jade zamawiac jak wszystko w porzadku.

1-komora splywu i odpieniacza

2-komora na jakies absorbery ewentualnie skale

3-powrot z pompa

post-11321-0-82331200-1439451662_thumb.jpg

post-11321-0-64696800-1439465184_thumb.jpg

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli komora odpieniacza ma 25 cm to wysokość ostatniej komory powinna być 23


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pytanie (dobrze że jest taki dział dla nowicjuszy) :baby: .

Czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tą lampą led 120w made in china? Chodzi mi o sterowanie, jak się tam to odbywa?Oraz jak sterować intensywnością (mocą). Czy muszę ją podłączyć pod jakieś zegary czasowe czy ona ma już to w sobie?A może posiada jakieś inne sterowanie?

Nie wiem też czy lepiej brać tą z kolorowymi ledami czy tylko biały/niebieski, różnica w cenie niewielka.

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu akwarium zostało zapełnione i odrazu zrobiło się miło dla oka i lżej dla portfela.

W sumpie pracuje odpieniacz WS180 od Sebastka, nad akwa wisi (a raczej stoi) lampa made in china 120w (białe i niebieskie ledy) od Katarzyna1984. Skały w środku jest równo 15kg. (dzięki Rafał19).

Zasolenie 1,025

Ph - 8

NO2 - nie mam a raczej mam ale po terminie są testy

NO3 - 0,05 mg/l

PO4 - 0,05/0,1mg/l

Kh - 6

Więcej testów nie posiadam i tak do końca nie wiem czego potrzebuję. Te które podałem są firmy JBL i w akwa słodkowodnym się sprawiały najlepiej.

Fotka zrobiona wczoraj wieczorem

(tylko telefonem)

post-11321-0-65545800-1442151569_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test na ca i ewentualnie z czasem na mg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i będę zamawiał testy, a może mi ktoś jeszcze powiedzieć ile do mojego szkła potrzebuję piasku? pojawiły się lekkie jak narazie objawy dojrzewania czyli zielone glony.

Czy jak już zamówię piasek to jak z ekipą czyszczącą?

Oczywiście jeżeli no3 i no2 będzie niewykrywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Widzę że nie chce się nikomu zajrzeć do mojego wątku i pomóc dla raczkującego kolegi, szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Mnie piasku ok. 6 kg ale to subiektywna sprawa. Każdy lubi coś innego.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap piasek ;P http://erybka.pl/pro...ite-4-54kg.html

co do ekipy czyszczacej to zalezy jak bedziesz miał duzu tych zielonych włosowatych to slimaczek dolabella sobie poradzi

jesli bedzie spokojnie dojrzewanie to zapodaj tam ewentualnie tectus, astralium. a do piasku olivia babylonia niektórzy np wrzucaja

krewetki filtrujace lysmata amboinesis lub krabika Mitrax

Edytowane przez maxiu1990 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija już drugi tydzień od zalania i glonków zielonych naprawdę jest niewiele. Świecę też mało, bo od 16 do 21 ustawione na pół gwizdka.

Właśnie widziałem wieloszczeta ok 5cm. Łazi też sporo kiełży. Widziałem, chociaż do końca nie jestem pewny jakiegoś małego krabika ale teraz przepadł gdzieś w skale.

Ekipę będę zamawiał, to jasne. ale czy powiedzmy jeden turbo będzie dobrze i babkę jakąś spokojną do przekopywania piasku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi babkami róznie bywa niektórzy maja spokojne a mi np sajgon w akwa robiła na poczatek polecił bym slimaczki turbo sa ok

a pozatym babki lubia zyc parami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.