Skocz do zawartości
czesteer1

I ja chciałbym mieć kawałek rafy - Podlaskie

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam wyrosło i nie za bardzo wiem co?post-11321-0-99599000-1442768498_thumb.jpgpost-11321-0-53933900-1442768507_thumb.jpg

A tu jakiś kokon z jakami albo jeszcze coś innego...post-11321-0-61178900-1442768721_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż i tak nikt nie czyta, to napiszę. akwarium przechodzi dojrzewanie, zielone włoski na szybie i skale, dodatkowo tam gdzie nie ma zielonych są brązowe okrzemki na skale.

post-11321-0-43676500-1443377467_thumb.jpg

post-11321-0-97335800-1443377475_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd pomysł że nikt nie czyta?

na pierwszym zdjęciu hydroids, na drugim chyba jakaś anthelia a na trzecim gąbka.

nasyp piasek


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, zle sie wyrazilem bo moze i ktos czyta ale z pomoca dla swierzego kolegi ktory dopiero co raczkuje w morski swiecie malo kto ma chec pomoc. Tak wiec bardzo dziekuje osobom ktore poswiecily swoje cenne 5 minut na napisanie czegokolwiek aby wesprzesc mnie przy prowadzeniu tego akwarium.

Teoretycznie to piasek oraz rowa i wegiel mam juz zamowione i czekam na paczke.

A czy jak wsypie zywy piasek nie bedzie on zaeaz caly w glonach przez dojrzewanie?

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli skała ci dojrzeje a dopiero potem dodasz piasek to teoretycznie może wystąpić ponowne dojrzewanie, dlatego nie ma co zwlekać z jego wsypaniem. na piasku od zielonych glonów prędzej się jakieś okrzemki pojawią. jak się ustabilizuje od razu kup ekipę czyszczącą, żeby ci ten piasek coś przekopywało, nasarius, turbo, tectus koniecznie kilka sztuk


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to? Zostawic czy usuwac, dla mnie to chyba apitasia? Jezeli tak to jak usunac?

post-11321-0-63425900-1443627423_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia, ja bym ją zaciągnał dużą strzykawą.

Tylko jedna jest?


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz plywa w .... toalecie.

Widzialem jeszcze cos podobnego ale wydaje mi sie ze to rurowka. Wylazi ze skaly(zawsze w tym samym miejscu) jak juz pogasze wszystkie swiatla i prawie natychmiast sie chowa jak zaswiece latarka w to miejsce.

Widzialem jeszcze wieloszczeta wielkosci ok2cm, ale nie zdarzylem chwycic pensety i zwial w skale.

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miniony weekend zrobilem podmiane, ale to nie wszystko. Od 10dni mam juz czesc ekipy czyszczacej tzn 3 slimaki i dwa kraby. Dodatkowa pojawily sie korale.

post-11321-0-79742400-1444839968_thumb.jpg

post-11321-0-14059200-1444840322_thumb.jpg

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej wiecej wyglada moja malutka rafka. Co o niej sadzicie? Czy korale maja odpowiednie miejsca i czy wzajemnie sobie nie przeszkadzaja? Ukwial od wsadzenia w skale ruszyl w lewo,w prawo i znalazl sobie odpowiednie miejsce(stopa w ciemnej dziurze a korona pieknie na wierzchu) i tak juz przez dwa tygodnie. Przyznam ze troche go dokarmialem jajami kraba i mikroplanktonem aby nie marudzil, jak narazie to dalem mu chyba 2-3 kostki(pipeta bezposrednia do macek a z reszta sam juz sobie poradzil.

A wiec czekam na jakies rady...

post-11321-0-17235600-1446652975_thumb.jpg

Edytowane przez czesteer1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest chyba czym się pochwalić, korali przybyło i robi się dość ciekawie więc można pokazywać

2vbm0s3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i życzę powodzenia. Fajna kosteczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kostka. Quadricolor zbladl czy mi się wydaje(czy wina zdjęcia)? Skąd dorwales tak małego pokolca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał jak najbardziej jest w swoim żywiole, ciężko jest zrobić fotkę pod ledami oddającą super kolorki. Ukwiał się podzielił i pewnie pójdzie w ludzi. Pokolec ze znanego sklepu w Markach, byłe takie małe kiedyś.

2m4511t.jpg

2eqe1yw.jpg

2dir19z.jpg

29goehz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego błazenki zaczęły toczyć między sobą wojnę. Wcześniej pływały razem i od czasu do czasu większy osobnik szturchną mniejszego, ale teraz to już przesada. Mały pływa tylko w jednym rogu na górze akwa, gdy tylko zejdzie niżej odrazu ma bęcki. Rozumiem że to może być rywalizacja kto ma być samicą, ale to aż do tego stopnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.