Skocz do zawartości
other

kalcwaser

Rekomendowane odpowiedzi

jak to podlaczyc i jak to ma dzialac prosze o jakies w miare wyczerpujace :)


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi ci o mikser wapnia ?

nie znam takiego urzadzenia "kalcwaser"

wpisz w SZUKAJ W ARCHIWUM mikser wapnia, dużo sobie poczytasz

tak na marginesie:

zanim zaczniesz zadawać pytania skorzystaj z opcji SZUKAJ W ARCHIWUM.

jeśli nie znajdziesz tam interesującej Cię kwesti wtedy pytaj

pozdr

Tomasz


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eltom ma racje.

kalkwasser to inaczej woda wapiena powstala po zmieszaniu wapna z woda w urzadzeniu ktore nazywa sie mixer wapna.

Mieszasz wapno z woda (w najprostszym rozwiazaniu recznei w butelce) i jak sie ustoi to klarowny roztwor dodajesz POWOLI do akwa, najlepiej tam gdzie jest szybki prad wody.

Uwaga:kalkwasser mocno podnosi pH. tak wiec najlepiej dodawac go w nocy gdy pH ma tendencje spadkowa.

Na forum znajdziesz bardzo dozo info o roznych typach mixerow, ich wlasciwosciach, wydajnosci i sposobie dawkowania.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Z gory przepraszam, ze sie wcinam w temat:)Ale jesli chodzi o mieszanie Kalkwassera w butelce to jakie proporcje Stosujecie lub Stosowaliscie i ile najlepiej minut mieszac czy tam potrzasajac butelke?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2 litrow wsypuje niecale pol lyzki do herbaty kalkwasser powder i potrzasam ze 20razy, za godzine znowu i przed snem tez. Rano odlewam do drugiej butelki czysty kalkwasser, a do tego dosypuje 1/3lyzki i mam juz na kolejny raz :-)

Mozesz tez sypnac 1/3 lyzki i wszystko sie rozpusci, ale nie bedzie nasycony. Jak masz wage elektroniczna to odmierzysz ile sie rozpuszcza w 2 litrach i pozniej jak to wplywa na zbiornik, tzn jak bardzo zmienia sie stan Ca i tak IMHO jest najlepiej w przypadku butelki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Ja do 2 litrow wsypuje niecale pol lyzki do herbaty kalkwasser powder

Heheheheheh :)

Mixer ma fi 90 i h 50cm i tak to wyglada

1153-img_0020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten mikser Jarek :-) Rozumiem, ze wezyk od dolewki jest na samym dnie? Mozesz dac fotki gornego dekla?

Tez taki chce, ale pompka zeby byla w 2/3 wysokosci :-)

Jarek, jaki jest jego koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Super ten mikser Jarek :-) Rozumiem, ze wezyk od dolewki jest na samym dnie? Mozesz dac fotki gornego dekla?

No pewnie ze wejscie jest do samego dna, koszt okolo 200 zl

A usmiechalem sie nie dlatego ze mieszasz w butelce tylko z tego ile sypiesz :) Moj mixer ma pojemnosc okolo 3 litrow ja sypie 2 lyzki stolowe !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sie rozpuscic tylko nasycic :) wiec zdecydowanie za malo dajesz nic to nie daje moze poza zmetnieniem wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek a co ile dosypujesz i czy masz go podpietego pod dolewke??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana co 5 dni, nie mam podlaczonego do dolewki bo to dla mnie bzdura co ma wspolnego ilosc odparowanej wody ze spadkiem ph czy ca wiec dozuje na te chwile 1,5 litra i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sie zastanawiam czy bylby sens gdyby pompke na wyjsciu miksera podpiac pod jakis kontroler pH i dozowalaby kalkwasser tylko przy zbyt niskim pH. Wypowie sie ktos?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna.

Co za problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie pytalem czy mozna ale czy jest sens :) Bo jeszcze u nikogo takiego rozwiazania nie widzialem, a w sumie dobry sposob zeby zredukowac zmiany pH do minimum.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA JA JADE Z MIXSEREM 24H I JEST OKI , CAŁA DOLEWKA IDZIE PRZEZ MIXSER I WSZYSTKO ŻYJE


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie tez tak robie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super ze zyje pytanie tylko jaki w tym sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, niektorzy musza duzo wapna uzupelniac. Mi wraz z dokladniem korali coraz wiecej wapna takze idzie. Niektorzy maja 24h/dobe poniewaz maja takie zuzycie Ca albo i wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam lpsy , mam spsy i jakoś żyje i wyobraś sobie że nawet rośnie, nie mam problemu z glonami i z dozowaniem wapnia (jak narazie) więc niby dlaczego nie miało by tak być??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Kwiatek ma sporo racji. Dolewając" wodę wapienną" z miksera jako dolewka trzeba się liczyć z wachaniami wapnia na przełomie roku. To co zadowala korale w okresie letnim może w zimie być niewystarczające. Mam na myśli oczywiście ilość wyparowanej wody. Trzeba pamiętać, że nawet w lecie są chłodniejsze i cieplejsze tygodnie co związane jest z ciągłymi zmianami ilości wapnia w zbiorniku.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyglada z dawkowaniem w przypadku np. Grotech. Podaja, ze jedna lyzeczka miarkowa 7g na 10 L wody. To duzo za malo jak na zwykly Kalkwasser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.