Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Sps zbielal:(

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mojej nieobecnosci krab musial go zepchnac ze skalki. Zastalem go zakopanego do polowy w piasku. Czesc w podlozu zbielala. Na koncowkach zostaly jeszcze zywe polipy. Parametry wody sa w jak najlepszym porzadku, inne zwierzaki nie wykazuja oznak choroby. Teraz nie wiem co zrobic... czy pozostawic go tak? Czy moze poobcinac martwe fragmenty i z zywych czesci porobic male szczepki? i troche z innej beczki: czy mozna kleic twardziele poxipolem?

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem poxiliną

I nie zauważyłem, żeby jakoś szkodziło to twardym, ale cieżko schnie w wodzie i trzeba pilnować aby przez dłuższy czas żaden krab nie kręcił się w okolicy

A co do bielenia, to też miałem taki przypadek, montipora mi spadła i połowa na której leżała była biała, ale nic z nią nie robiłem i żyje, część biała też się zazieleniła polipami


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyles mnie joopa. To moj pierwszy twardziel. Mial przyrosty, fajnie sie otwieral. Mimo slabego swiatla i malego baniaka wszystko bylo ok. Do czasu... Moj krabik wybral sobie najwieksza muszle jaka znalazl, ledwao ja nosil. Potem kilka wylinek i mam goganta! Przewraca wszystko w akwa. Przytwierdzilem spsa znowu do skaly i kolejny raz go zrzuca. Musze go przykleic porzadnie. Poczytam troche o tym poxipolu. Dzieki pozdrawiam.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxipolem kleilem - nie polecam, dugo wiaze w wodzie i trudno przytwierdzic do korala szczegolnie gdy grawitacja z nim walczy :), pozatym zrobilem probe w kuflu...w wodzie nawet po dobie bylo czuc zapach kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie pokleilem poxipolem. Po wymieszaniu poczekalem az lekko stwardnieje, nalozylem na skalke i korala. Suszylo sie okolo 5min na powietrzu i do wody. Teraz sprawdzalem i klej fajnie stwardnial. Wszystko sie trzyma. Klej wcale nie smierdzi. IMO do klejenia twardzieli czy skalek jest dobry, do miekasow wole gumki albo kropelke(trzeba osuszyc kawalek skalki przed klejeniem). Spsik powoli wypuszcza polipy.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie same mieszanie skaldnikow to trauma dla nosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. uwielbiam swoje kraby i zarazem ich nienawidze - zaraza jesli chodzi o koralowce :(


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dokleje mojemu tym poxipolem lancuch do muszli:D Jak zadaleko zajdzie i szkody narobi to sie o kilka oczek skroci:P Apropo krabow, wybieram sie do chorwacji i nosze sie z zamiarem przywiezienia kilku szt. Jak myslicie to dobry pomysl? Prawnie to legal, bylem w ambasadzie, tylko czy jakiejs choroby nie zataszcze do akwa... Ma ktos kraby z adriatyku?

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wkadasz do akwarium skale z oceanu, ryby z oceanu, piach z oceanu i reszte z oceanu to zakladam, ze nic sie nie stanie :-)

Jak jest wlasnie z ta legalnoscia przewozu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba jak choroba, temperatura moze je zabic, w Adriatyku zima sa duzo nizsze temperatury niz w akwarium rafowm...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do ambasady Chorwackiej. Pani powiedziala, ze nie ma jakis ograniczen. Wyjatek stanowia gatunki zagrozone, prawnie chronione itp. Powoluje sie takze na ksiazke Wernera Baumeistera. Radzi aby ograniczyc liczbe zwierzat do rozsadnych rozmiarow, tak aby wszystkie zmiescily sie w baniaku. Dodaje tez ze w morzu srodziemnym zanieczyszczenie wody powoduje nadmierne rozmnazanie niektorych pospolitych gatunkow. Tak z mojej strony dodam, ze jezdze do Chorwacji od dobrych 7 lat i nigdy nie mialem kontrolowanego na granicy auta.

A co sadzicie o jezowcach chorwackich, slizgach, rozgwiazdach i ukwialach konskich?

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z forum przywiozl ostatnio ukwiala konskiego popytaj go jak mu sie aklimatyzuje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poszukam. Na pewno przywioze pustelniki. Jak uwazacie, jakie powinny byc proporcje woda/powietrze/kraby?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przezywaja kraby w dojrzewajacej wodzie w akwarium, to i chwilowo w wysokim NH4 przezyja i nizszym pH, moim zdaniem pustelniki nie beda tutaj wyjatkiem, ale bez powietrza raczej trudno bedzie. Ja bym dal 1/4 wody i reszte powietrza. Jezeli chodzi o korale, to dalbym wiecej wody, ale nie wiecej jak 1/2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zabrac tez wode do butelek na podmianke. Ile krabikow na litr wody proponujecie??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zwierzaki powinno sie transportowac w niewielkiej ilosci wody bo wtedy stezenie tlenu bedzie stosunkowo wieksze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac ale trzeba wziasc pod uwage podczas podrozy rosnace stezenie amoniaku i spadek pH. Jezeli jednak bedziesz nowy_zarażony bral wode do butelek to daj mniej wody :-) Zawsze wiecej tlenu beda mialy :-) Albo kup taki brzeczyk na baterie jak ja mam. Nawet moge Tobie odsprzedac go za grosze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz.PL problem w ty ze jutro wyjezdzam:) Myslalem zeby kupic pojemniki plastikowe na zywnosc o duzej powierzchni dna i nalac z 5cm wody a reszte powietrza. Potem pojemniki do lodoweczki, razem z zimna cola:P Co kilka godzin odlewalbym polowe wody i nalewal z flaszek. Jak myslicie ile krabow mozna tak przewiesc?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarażony tyle ile jest Tobie potrzebne, niezaleznie czy beda to korale czy bezkregowce czy tez ryby. Na przyklad nie warto brac 20 skoro potrzebujesz 5.

Lodowka turystyczna jest OK, utrzyma temperature i jest szczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ile krabikow powinno przypadac na l wody, zeby sie nie podusily. A zawsze warto zabrac kilka szt. wiecej niz potrzeba w baniaku na wymiany za jakies szczepy:P


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W litrze wody to ze 4-5 krabikow bedzie max. Zalezy jaki rozmiar, ja mowie o srednich. To jest dluga podroz i lepiej nie przesadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.