Skocz do zawartości
dawid_jg

Czy moja euphyllia juz nie żyje?

Rekomendowane odpowiedzi

No to spadlo KH za nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musze kupic testy i sprawdzic poziom kh. Czym najlepiej je podnieść? i do jakiego poziomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musze kupic testy i sprawdzic poziom kh. Czym najlepiej je podnieść? i do jakiego poziomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim ?

Zrób podmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to wystarczy? Wstrzymalem sie z podmianami i skrocilem czas swiecenia w akwarium ze wzgledu na glony zielone i cyjano... zamiast coraz mniej jest ich coraz wiecej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niskie KH pewnie i to problemy. U ciebie wystarczy podmiana nieduża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaka ilosc i jak czesto robic podmiany?

i odrazu jak ze swieceniem? teraz swiecej 7h dziennie. zwiekszyc czy zostawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż trochę zasolenie, ja też mierzę spławikiem i zawsze pokazywało 1.023. Kolega mi zbadał refraktometrem i miałem wyższe o 1 - 1,5. Dlatego teraz biorę na to poprawke.

Dużo się dzieje w Twoim akwarium (dojrzewanie) i widać że się źle czuje, szkoda jakby padła ale póki co da się ją odratować nawet z gorszego stanu by się dało.

Miałem swego czasu podobną sytuacje z Calaustreą i pomogło mi z dnia na dzień grotech a,b,c ale w Twoim akwa niczego bym nie dozował.

Jak najmniej wsadzania rąk do baniaka, odsysaj / zbieraj sietkiem cyjano z dna, może skieruj na nią cyrkulacje, nie drażnij / nie łap jej za polipy i myślę że dobrym pomysłem jej oddanie jej komuś na czas wyciągnięcia / przejścia dojrzewania.

Jeszcze tak profilaktycznie zapytam - takiego ślimaka nie masz czasem ? http://erybka.pl/product-pol-7576-Cerithium-caeruleum.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T2MEK2 coś te jednostki zasolenia Ci nie wyszly;-) Zasolenie rzędu 1.018...1.028 na euphylie nie dziala w taki sposób (sprawdzone na własnej skorze) Natomiast widać, że faktycznie wiele się tam dzieje. Zrób kilka większych podmian i powinna być poprawa. A potem zadbaj o jakość wody. Kup testy saliferta i systematyczność...

A jeszcze zapytam, ta szczepka to ze sklepu czy od kogoś z akwarium?

wysłałem z tapatalk

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepka od kogos z akwarium.wiekszych podmian tzn? Mam 54l zbiornik 8kg skaly i 4kg piasku zywego. I jak czesto te podmiany robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany żeby uzupełnić braki kh, sprawdzi sie przy może 3 lpsach. Rób test co tydzień żeby sprawdzić pobór przez korale wtedy będziesz wiedział najlepiej co ile. Według mnie co półtora tygodnia nie rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię 10%. Grunt to systematycznosc , bo ciezko podbić parametry samymi podmianami a każda zwłoka z podmiana wyjaławia wode jeszcze bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salimetrem splawikowym

Koniecznie sprawdź refraktometrem, u mnie spławik pokazywał 1.025 a faktycznie było 1.031.

Koledzy doradzają podmiany - i słusznie, lecz jeśli solankę będziesz mierzył spławikiem, to na nic taka podmiana.

Edytowane przez jac11 (wyświetl historię edycji)

Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj 2-4 podmiany w odstępach tygodniowych (okolo 25-30%) pomagają.

Ale nie zapomnij przeanalizować systemu. Cos u Ciebie nie funkcjonuje.

wysłałem z tapatalk

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.