Jump to content

Foust

Klubowicz
 • Content Count

  105
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wroclaw
 • Akwarium
  Jakieś jest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odciąć 1/5 z kostki moze nie jest łatwo ale możesz przeciąć kostkę na pół potem na ćwiartki i juz masz praktycznie porcje na Twoje zapotrzebowanie. Jeśli Twoje noże i z tym sobie nie dadzą rady proponuję zębami
 2. No ja nie używam waty 24/7 tylko przy przedmuchiwaniu zbiornika. Nawet jak zakładałem to po dniu według mnie była do wymiany. I w tym przypadku jak ze wszystkim, jeden będzie zadowolony inny nie.
 3. Używam tych pelet od miesiąca, osad jest wszędzie.. dno i skala pokryte pylem, rurowki maja czerwone osłonki a odpieniacz wali na czerwono. Aktualnie mam miksa np z aio, rozważam oddzielenie i kubeł.
 4. Ta instrukcja którą podesłał kolega jest na butelce (również na tej z Twojej grafiki) i wszystko jest tam napisane ! Codziennie lejesz, mierzysz raz w tygodniu. U mnie z no3 - 20 do 3 zeszło w 4 dni pozdr
 5. Kiedyś miałem podobny problem stale niskie pH rano 7,4 wieczór max 7,7 mierzone salifertem... robiłem wszystko.. rurki odpieniacza za okno i inne bajery wyczytane na forum. Aż w końcu kupiłem sondę i tuż po kalibracji pokazywała 8.2 pH Radzę się nie przejmować, jeśli chce się mierzyć dany parametr warto zainwestować w metodę która jest miarodajna jeśli kogoś nie stać lepiej nie robić w całe bo przez błędne wyniki można tylko namieszać w zbiorniku.
 6. spokojnie, po nowym roku będą
 7. Jak dla mnie dwie kostki np lasonogów to minimum przy twojej obsadzie. Wiec jak kolega wyżej zasugerował 2-3 jest dobrą podpowiedzią, a co do przepełnienia to zależy jakie spsy chcesz trzymać i jak wydajny masz system filtracji (odpieniacz, skala, jakiś siporax czy inne cuda)
 8. Z braku czasu zbijam cenę lampy do 900zl
 9. aktualizacja w pierwszym poście
 10. Aktualizacja w pierwszym poście
 11. Jeśli w wodzie odstanej są pozytywne związki to i zapewne negatywne też się znajdą. Wydaje mi się że taniej jest wlać jałową wodę i dolać mikroelementy z ręki których znasz skład, niż ryzykować że coś z wody może zaszkodzić życiu w zbiorniku.
 12. Tak jak kolega napisał, choć czasem nawet jeżeli spełni wszystkie kryteria moze odejść na wieczna rafę, ale generalnie błazenki to twarde rybki które dużo wybaczają. Skupił bym sie na tym żeby była ruchliwa, bez wklęsłego brzucha i bez uszkodzeń. Co do białych kropek dobrze jest poobserwować inne rybki w zbiornikach bo obieg moze być jeden
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.