Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Jako ze przymierzam sie do do zmiany akwa rodzą się w mojej głowie różne pytania.

Akwarium będzie o wymiarach 150x50x50. Stelaż 150x50x90h. Czy jak zmniejsze rozmiar stelaza o grubość plyty meblowej czyli 18mm z kazdej strony tak żeby fronty szafki licowaly się krawędziami akwa to bedzie dobrze? Tzn czy akwa wytrzyma naprężenia? W końcu boczne szyby będą opierały się o płytę a nie stelaż.

Rozumiem ze blat pod akwarium ma byc 150x50 czy może rozmiarów stelaza?

Rozwiejcie proszę moją wątpliwość. Zamierzam na dniach zamowic stelaż.

Edytowane przez świerzak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,

blat bedzie mial taki sam rozmiar jak dno zbiornika z szybami bocznymi, takze mozesz tak zrobic, jak kombinujesz.

Uwazaj tylko, w ktorym miejscu bedziesz wywiercal otwory w kominie, zeby nie trafily w stelaz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mialem nadzieję, że kupię od kogoś gotowca i część zmartwien mnie ominie. Wyszlo jak zwykle.

Kolejne pytania:

1. Czy pod akwarium karimate cienka podłożyć?

2.Pod stelazem planyje plyte osb czy pod nia tez cos podłożyć bo pod aktualnym akwarium z rozpędu zapomnialem o tych detalach i sąsiad pode mną narzeka że mu coś brzeczy.

3. Czy zabudowywac szafkę od tylu czy zostawić bez pleców dla lepszej wentylacji? Bywając u niektórych z Was większość miala otwarte z przodu drzwi dla lepszej wentylacji. Z drugiej strony jednak co z hałasem? Praca odpieniacza, obiegowki i innych (nie wiem co tam jeszcze upchnę). Szafka będzie działać jak pudło rezonansowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło.

Stelaż zamowiony. Zgodnie z podpowiedzią Staniego zmiejszony o grubość płyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.tak kup sobie zielona karimate pod panele w castoramie

2.nie ma potrzeby na wiezch daj podwojna warste karmimaty z castoramy i na to sump.

3. To zalezy od gustu ja mam ok 75 procent plyty z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.