Skocz do zawartości
weapon0077

450 bez sumpa Warszawa Low Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Dane techniczne:

Akwarium 150x50x60

Deltec Mce 600 + Reef Pack 250

Światło 2x120w Chaina Led

ok 7 miesięcy

Obsada jak na zdjęciach (jest więcej rybek ale do zdjęcia się pochowały)

Dolewka Tunze nano reef

Dozownik AquaTrend 4 kanały

post-22061-0-68793200-1423218410_thumb.jpg

post-22061-0-44622000-1423218417_thumb.jpg

post-22061-0-02568500-1423218419_thumb.jpg

post-22061-0-45561400-1423218420_thumb.jpg

post-22061-0-31825500-1423218423_thumb.jpg

post-22061-0-40130200-1423218426_thumb.jpg

post-22061-0-37853100-1423218429_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik Jebao wp40

2x Tunze 6015 (chyba)

Zasolenie ok 1.23

Mg 1350

ca 400

Kh 8.5

No3 Po4 blizkie 0

Soli używam Kent Grotech z Io

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak, ja musiałem zrobić koronę bo strasznie waliło po oczach od tych lamp tylko że Ty masz je nad samym lustrem wody ja około 15cm powyżej


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennieśrednio 50ml z balinga każdy...

Kh 0,5kg w 5l

Mg 1kg w 5l

Wapń 0.8kg w 5l

Peista

Podmiana wody raz na tydzień albo dwa 30l wody,

skała pół żywej z erybki reszta z malawi

Napisałem głownie ten ten tema aby pokazać że da się zrobić interesujące akwarium morskie całkiem niskimi kosztami sprzętowymi jak i utrzymania,

Świece też 120w tylko, 50 procent rozkręcone światło aby nie pakować się w koszt za prąd.

Recepta moja: Proste koralowce + proste rybki

No i tyle zachęcam i polecam...bo sam przechodziłem z słodkowodnego na morskie nie wchodząc w nowe akwarium z sumpem itp a też oko cieszy i jest ciekawe.

Plany na przyszłość to akwarium jednak z sumpem z dużym wydajnym odpieniaczem i wtedy można sobie pozwolić na cuda. Jak na początek przygody w większym akwarium, bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zbiornik wygląda. Akwarystyka morska nie jest tanim hobby. Będę obserwować wątek i żeby dalej rosło :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie low tech

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weapon0077 powiedz jak Ci się sprawuje Reef Pack 250 ???

Przyznam, że jestem zainteresowany zakupem takiego wynalazku do planowanego baniaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wykombinowałeś, korali masa aaaaa i nie takie wszystkie proste w utrzymaniu jak piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zadowolony jestem bardzo z reefpacka. Odpieniacz chodzi bardzo cicho i jest wydajny a co do filtra to wsadziłem tam allinonepalets i sprawdza się. Zaraz zrobię jaką aktualizację zbiornika, zdjęcie

zdjęcia

wczoraj dokładnie z dziewczyną się zastanawialiśmy ile akwarium ma czasu to wyszło na to że ok 5-6 miesięcy....Parametry przez baling bardzo wysokie Kh 8 Mg 1500 Ca 450 No3 0 po4 coś tam wskazuje (pewnie przyczyna dlatego że ostro karmię ostatnio by tego hepatusa podleczyć)

Widać jak już glony wapienne się ruszyły. Zmieniłem ostatnio oświetlenie a dokładnie zamiast rozkręcone światło na 120w to teraz ok 200w. Chciałem zobaczyć czy coś zmieni moc światła...

doszedł jak widać nasus ma ok 2 tygodni w akwarium a chemelion nowość ok 3-4 dni

post-22061-0-59085900-1425808115_thumb.jpg

post-22061-0-77917100-1425808130_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za brak sumpa za skały z malawi za odpieniacz bo za mały... Postawimy za jakiś czas 600litrów z sumpem 120l i będzie książkowo...:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiorniczek :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super bardzo mi się podoba Twój baniak

kibicuję i podglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne i ciekawie zapowiadające się akwarium. Będę śledził temat i może sam kolejne akwarium zrobię bez sumpa.

Pozdrawiam Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądają u Ciebie wahania poziomu wody, bo z tego co czytam odnośnie Reefpacka, to nie mogą być one zbyt duże (max ok. 1 cm) ???

jak sprawuje się dolewka, która jest w zestawie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jebao wp40 i generalnie cały czas faluje sobie woda... dolewka wtedy mi nie pracuje bo by wlewała co chwilę wodę, Mam tak zrobione że o 18 światło wyłącza się i przechodzi na 6w ledy jako do podglądania do 24,O 20 na minute włącza się dolewka i po minucie się wyłącza (tak mam ustawione ). W ten sposób mam ustawione 6 cykle. Średnio w 3 cykle i dolewka już nie dolewa, bo poziom wody jest ok.

więc to to działa...

Jeżeli chudzi o prace odpieniacza to i tak mi bez różnicy bo główna robotę robi mi deltec mce600 a ten jest tylko oby wspomagać.

Najwidoczniej nie schodzi poniżej jednego cm mi woda przez cały dzień...

30 litrów wody starcza mi na ok tygodnia dolewki, ale powiem szczerze ze nie badałem tego dokłądnie

aaa i ostanie jak masz bez falowania to podłączasz dolewkę i ona na bieżąco dolewa np co godzinę trochę wleje i tak w kółko

w zależności jak woda szybko tobie paruje/ ubywa. Te dolewki mają zabezpieczenie że jak czujnik nie wykryje poziomu wody wlewanej do max 30 sekund to odłącza dolewka żeby nie zalało zbiornika. Dlatego mam porobione te cykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super

dzięki za szybką odpowiedź, która rozwiała moje wątpliwości co do w/w sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium, inaczej ustawiłbym skałę, ale to rzecz gustu. Chelmon nic Ci nie podgryza?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie to wszystko wygląda, będę kibicować:D Myślałem że będą w takim same miękkie, a tu nawet kilka twardych się znalazło :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy masz na 100% rozkrecone?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dla was zła wiadomość, akwarium zostanie skasowane,

powód,

jest to pierwsza wersja zamówienia, ma być silikon bezbarwny, komin tył prawy czarny

post-22061-0-11076300-1426357437_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 12 mm to tylko OPTI - zmień bo to i tak już dużo większy koszt nie będzie przy całym akwarium a różnica jest DUŻA


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej byłem u kilku osób co mają szkła z opti, faktycznie może i jest efekt lepszy ale mi odradzano z tego względu że bardzo prosto je zarysować...więc nie kombinowałem i jest jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.