Skocz do zawartości
Mycha

Coral Rx Coral Dip

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie używałam tego środka, a teraz mam pięknego korala z niechcianymi wężowidłami. Czy on rzeczywiście tak jak jest w opisie usunie mi pasażerów na gapę? Czy to bezpieczne dla korala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężowidła są pożyteczne


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężowidła są pożyteczne

Wiem, ale nie koniecznie jak mieszkają w koralu... Mam ich trochę w akwarium. Te wyglądają paskudnie, bo tylko wystawiają macki. Na zdjęciu na czerwono. I takich miejsc jest kilka.

post-11079-0-42365100-1429952611_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX jest bezpieczny dla korali a płukanie zrobiłbym nawet 8-10 minut


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie używałem / od pewnego czasu używam / wielokrotnie szczęka opada co potrafi łazić np. po zoanthusach z importu. Uważam że to powinien być podstawowy specyfik wszystkich rafowców.

Wiadomo - jajek pasożytów tym nie zabijesz ale wszelkiego rodzaju robale płaskie , ślimaki , wieloszczety , niezidentyfikowane glizdy zabija w kilka minut. Ja stosuję kąpiele 10-15min dip TM ale można użyć płyn Lugola , Levamisol , wodę utlenioną - wiadomo w odpowiednich proporcjach.

... tu przykładowy filmik co może siedzieć np. w Goniophorze

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innym skutecznym środkiem jest też http://www.zanclus.net/przeciw-chorobom-i-szkodnikom/977-dvh-coral-protec-20ml.html ale też kąpiel 10 minut


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tu przykładowy filmik co może siedzieć np. w Goniophorze

PK

O fuj :)

W takim razie czas zakupić i zrobić kąpiel koralowcom :)

Dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Mycha (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto o tym wspomina, ale tak na prawdę nie wystarczy pojedyncza kąpiel, jeśli koral jest rzeczywiście zaatakowany pasożytami (wężowidła to NIE są pasożyty koralowców). Robale składają jaja, na które niestety nie działa preparat. Można te jaja oczywiście mechanicznie usuwać, ale czy zdołamy pozbyć się wszystkich? Producent sugeruje powtarzać kąpiel w dipie co 4-7 dni i obserwować koralowca przynajmniej przez kolejne 3 miesiące (idealnie jeśli taki koralowiec przez ten czas jest w akwarium kwarantannowym).

link do strony producenta: http://www.coralrx.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężowidła to NIE są pasożyty koralowców

Dla mojego są, bo mu jedzonko wyjadają ;):rofl:

A tak poważnie to dzięki za cenne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak stosowałem i do tego stosowała jeszcze przynajmniej jedna osoba, którą znam i RX nie pomógł a to tak. I tak jak pisał @mast po tygodniu kolejna kąpiel a potem obserwacja

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX nie pomogł bo dawka jest za mała ,dawka jaką stosuje to 12 kropli na 1/2 litra ,a nie na 1litr , lecz nie działa na wszystkie robale


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz problem z Acropora Red / Black Bugs, Coral RX sobie z tym nie radzi, ale udało mi się te robale załatwić dodając trochę jodu. Generalnie zwiększyłem dawkę Coral RX Dip do 1,5 normalnej (t.j. było napisane 0,8ml na 400ml wody, dałem 1,5ml) do tego 4 krople Jodu tez na 400ml i moczenie 15 minut mieszając często wodę. Red Bugs zaczęły odczepiać się dopiero po około 8 minutach. Leczenie trzeba powtarzać.

Dodam, że ta mikstura była również zabójcza dla wężowideł i małych rozgwiazd, które przy samym Coral RX przeżywały. (Oczywiście te padły ofiarą tylko przypadkowo, a nie celowo).

Edytowane przez mast (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.