Skocz do zawartości
jaro1970

rozgwiazdy - piekne zycie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przegladam zycie w postaci rozgwiazd sa piekne

czy mieluscie doswiadczenie

-krotko zyja ?

-czy moze akwa morskie to meczarnia dla nich?

- czy sprowadzane sa do naszych polskich sklepow ?(nie mowie o piaskowych)

interesuja mnie typu

Http://pl.reeflex.net/tiere/6325_Bothriaster_primigenius.htm

http://pl.reeflex.net/tiere/3184_Choriaster_granulatus.htm

http://pl.reeflex.net/tiere/5968_Goniaster_tessellatus.htm

http://pl.reeflex.net/tiere/2741_Nardoa_novaecaledoniae.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zamówienie prawie każdy sklep ściągnie Ci życie jakie będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne i przewaznie odzywiaja sie rowniez polipami korali...

Ostatnia moze wyzyje, ale akwa powinno miec duzo zywej skaly i ze dwa lata na karku.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, piaskowa. :blushing:

Juz mi nawet Linkii szkoda, choc niektorzy maja je kilka lat.

Przerobilem ich kilka, ale na te w ksztalcie "poduszki" bym sie nie zdecydowal (poza jedna, ktora mialem z miesiac - to bylo "frycowe" poczatkujacego w czasach, gdy nie bylo internetu). Moze to przesad, ktory uslyszalem z 20 lat temu, ale stosunek ceny do prawdopodobienstwa sukcesu mnie zniechecil.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to linki ze szkoda? Czy chodzi o moje linki www ? :)

Pisze na loginie partnera srednio sie tu orientuje ale zakochana jestem w tych

rozgwiazdach :)

Mam, piaskowa. :blushing:

Juz mi nawet Linkii szkoda, choc niektorzy maja je kilka lat.

Przerobilem ich kilka, ale na te w ksztalcie "poduszki" bym sie nie zdecydowal (poza jedna, ktora mialem z miesiac - to bylo "frycowe" poczatkujacego w czasach, gdy nie bylo internetu). Moze to przesad, ktory uslyszalem z 20 lat temu, ale stosunek ceny do prawdopodobienstwa sukcesu mnie zniechecil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak byłem w sklepie z zapytaniem o sprzedaż kilograma mchu to zobaczyłem jakiś 6-10 letni zbiornik - pamiętam go od zawsze, najpierw stał rok w jednym sklepie a potem było przeniesienie i w praktycznie niezmienionym stanie stoi do dziś w drugim miejscu, Zawsze był czysty zadbany i miło było popatrzeć na jednego pteropogona czy jakoś tak, ten czarno biały morski skalar że tak nazwę.

Było tam x skały i jakieś talerzyki sobie rosły, a dzisiaj jak zobaczyłem ten zbiornik to jezu... Po talerzach dużo nie zostało pewnie niedługo znikną, goniopora cała obrośnięta jakimiś długimi białymi nićmi jak i 90% zbiornika. Całe szyby obrośnięte algami, przedniej już dużo nie brakuje bo ledwie co widać.

Ale rozgwiazd to tam było tyle że nie mogłem doliczyć, po 20 przestałem, akwarium to prawdopodobnie reefmax bo panel na całym tyle był.

Nawet nie wiedziałem że tak się da zbiornik zapuścić, ten widok zostanie mi w pamięci na długo. Cholera a sam chce założyć 100l. Mam nadzieję że nie skończy się jak ten w sklepie.

Ale rozgwiazdy fajne, tamte były koloru piasku nad morzem i wielkości ok. 1cm to max. Siedziały sobie przyrośnięte do szyby i prawdopodobnie coś jadły.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to linki ze szkoda? Czy chodzi o moje linki www ? :)

Pisze na loginie partnera srednio sie tu orientuje ale zakochana jestem w tych

rozgwiazdach :)

Koledze Stani chodzi o rozgwiazdę niebieską. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie Rufik

A odnośnie tego co napisał Wtelek1 to wg mnie niedopuszczalne by tak zaniedbac zbiornik.

Sama wkurzać się jak widzę ze te glony obrastaja szybe no ale cudownie jest to pielęgnować by dawało widok. Uważam że żadnym wytłumaczeniem dla sklepu jest brak czasu. Znam sklepy gdzie zatrudnione są osoby do czyszczenia i mycia szyb nawet.

W twoim akwarium napewno tak nie będzie ale dziwi mnie ze chcesz tylko taki mały zbiornik będziesz żałował ze nie większy sama bym chciała 1000 l a mamy 300 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...)

Ale rozgwiazdy fajne, tamte były koloru piasku nad morzem i wielkości ok. 1cm to max. Siedziały sobie przyrośnięte do szyby i prawdopodobnie coś jadły.

asteriny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.