Skocz do zawartości
rafik73

acropora fioletowa , brązowa, biała.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Na zdjęciu są 2 acropory jednakowego koloru. Z tym , że ta z tyłu jest kupiona niedawno i ma jeszcze właściwy kolor. Druga ta z przodu jest u mnie bardzo długo i była fioletowa następnie brązowa a teraz jest biała.

d39531f286.jpg

Parametry wody Ca-400, kh-7,5, Mg-1200, NO3-0,5, K-430, Fosforany nie wykrywalne na małej hance.

Oświetlenie 8x54W T5.

Poradźcie co robię źle???

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłodzona,karm korale i podawaj mikroelementy.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz nadal używał paletek w taki sposób to wszystkie tak będą wyglądać , wyprany baniak i korale zagłodzone , filtr z recyrkulacją a nie na pełnym obiegu do przeróbki i karmić to podstawa


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz nadal używał paletek w taki sposób to wszystkie tak będą wyglądać , wyprany baniak i korale zagłodzone , filtr z recyrkulacją a nie na pełnym obiegu do przeróbki i karmić to podstawa

Peletek używam od 2 miesięcy a koral jest u mnie ponad rok. Nie zaczął bieleć po uruchomieniu Peletek lecz dużo wcześniej. Ponadto mam ich tylko 250ml. Korale karmię min.1 raz dziennie a w weekendy 2-3 razy także w nocy. Ponadto dodaje 1-2 krople aminokwasów K-z co 1-2 dni.

Być może woda jest wyprana ale bardziej stawiałbym na odpieniacz niż Biopeletki .

Zwiększę intensywność karmienia i skręcę odpieniacz -zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile i jak często lejesz bakterie - o ile w ogóle lejesz ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 krople z K-z to trochę słabo , to rozrzedzony produkt , w AF masz 3 krople koncentratu , tu musisz bracie lac grubo , zdaje sie 1 ml na 100l .Karm korale jedzeniem dla korali w płynie lub w proszku , na mrożonki zbytnio nie licz .

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na mrożonki nie można liczyć ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 krople z K-z to trochę słabo , to rozrzedzony produkt , w AF masz 3 krople koncentratu , tu musisz bracie lac grubo , zdaje sie 1 ml na 100l .Karm korale jedzeniem dla korali w płynie lub w proszku , na mrożonki zbytnio nie licz .

Bakterii nie leje zbiornik jest stabilny.

Korale karmie :Preis Coral V power, Pokarmem Tropic Marine i jeszcze jakimś nazwy nie pamiętam -wszystko w proszku. Mrożonek dla ryb nie płukam. Mam też pokarm zblendowany dla korali z artemii jaj krabów. Też daję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale twarde odżywiają sie w specyficzny sposób , najcelniejszym jedzeniem ktore napewno wyłapią jest suche o odpowiedniej granulacji . Mrożonki sa dość duże , sa napewno dobrym jedzeniem dla Lps i pozostałych korali . Idealnym jedzeniem dla sps byłby i jest w naturze zooplankton , niestety w naszych warunkach to niemożliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak blenderem potraktujesz mrożonki ?

Amino z KZ jest skoncentrowane i podaje się je na krople,

Rafik zrób zdjęcie pozostały korali


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna blendowac jak najbardziej , kiedyś tez tak robiłem ale nasuwa sie pytanie ile z tej porcji trafi do paszczy korala a jaka cześć będzie zwyczajnie brudzić wode ale to już kwestia indywidualna . Od pewnego czasu podaje dedykowany pokarm i widzę ze efekt jest piorunujący .

Co do amino KZ maja takie i takie , ja miałem amino LPS , zapewne kolega ma te skoncentrowane .

Tak jak piszesz zdjecia całości by sie przydały .

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednego pracuje 1000ml pellet w 500l a u drugiego 500ml a u trzeciego 250ml. To nie ma nic do rzeczy ile,mozna się tak licytować do białego rana. Ilośc się odbiera do systemu,jesli nie wiemy jaka to ilośc filtr recyrkulacyjny idzie nam z pomocą. To nie jest trudna taka przeróbka. Mozna obyć się bez wiercenia. Zrobić na trojnikach i zaworkach-koszt 30zł. Rozmawiałem wiele razy z Rafałem i tez mi to wygląda na wypranie wody. Jedne korale są silne i dają rade a drugie po prostu są wrażliwsze. Po4 i No3 zerowe to wcale nie jest dobre wyjście prowadzenia baniaka. Kolego Egon skad masz info ze produkty KZ są rozcieńczone ? Słyszałem takie info ze to już nie jest ta moc w KZ co kiedyś ale bez przesady amminoacid ma kopa i większość osob co znam stosuje 1/4dawki lub wlasnie dwa razy w tygodniu. Samymi aminokwasami i suchym nie nakarmimy korali. Nawet w zeo potrzebują czegos jeszcze-mam na mysli wstrząsanie kamieniami. Czegoś u Rafika brakuje w wodzie. Może odświeżyć populację bakteri skoro ich nie leje ? Tak czy siak przerabiaj filtr na pellety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że głodzę korale. To kilka zdjęć korali które mają się u mmnie bardzo dobrze.

8001c89f42.jpg

b873114959.jpg

Wszystkie montipory i Lpsy które mam w dolnej części akwarium i są łatwiejszymi koralami w utrzymaniu mają się dobrze mają super kolory.

Problem u mnie dotyczy tylo acropor. Które brązowieją i jaśnieją.

77847423cd.jpg

767609ae67.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty ich nie głodzisz ;) robi to odpieniacz i rozkręcona pellety :) nie martw się dobry tata jestes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, i jednak przy silnym odpieniaczu uważam, że przy normalnej obsadzie rybnej one są zbędne, własnie wyłączam je z systemu, co z tego ze kamie co 2 dzień parametry zerowe a korale lecą z głodu.

Poza tym trzymanie paletek to dość niebezpiecznie jeśli ktoś nie ma UPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.