Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

szkło już ma - wątek tutaj

http://nano-reef.pl/topic/74757-ile-stopni-k/

Czemu, miałem ją w słodkowodnym i ok była.

Rafael filtr dałem jako ,, dodatek ", ponieważ odradzano mi filtr całkowicie.

coś mnie tknęło ...

masz na myśli tego posta ?

http://nano-reef.pl/topic/74492-filtr-do-54l/

i moją odpowiedź ?

bo chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli - nie musisz bo nikt Ci nie każe - jedno ale - MUSISZ wiedzieć co robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest z oświetleniem, ponieważ nie ma wyboru na 59cm a jak jest to za 800zł

Tylko to co znalazłem to takie najbardziej odpowiednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycuś, ile jeszcze założysz tematów dotyczących tego jednego akwarium? Pisz wszystko w jednym. Tania kaskada to Hanza HBL-701 bardzo fajna ze skimerem powierzchniowym. Pompki to tak jak piszesz JVP. Oświetlenie kupuj T5 2x24W. A 400zł na początek to wielkie niedoszacowanie. sól, testy, skała, lampa, piach... Jak się skończy na 800 będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W belce, którą zaproponowałem są t8 , a czy mogę je wymienić na t5 - czy jest taka możliwość?

Czy raczej nie będą pasować wymiarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W belce, którą zaproponowałem są t8 , a czy mogę je wymienić na t5 - czy jest taka możliwość?

Czy raczej nie będą pasować wymiarów?

Nie ma takiej możliwości żeby do lampy na T8 włożyć T5 ,całkiem inna grubość rur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, przerób sobie to na led 2x10w, tanio i dobrze;)


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kupić oprawki i starter pod T5 zamiast kombinować z t8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup normalną belkę 2x24W T5. Popatrz sobie w różnych sklepach internetowych jak wygląda sytuacja z dostępnością T8, a T5. T8 w tej chwili nie ma praktycznie żadnego wyboru na rynku. No i T5 nie wciśniesz w miejsce T8. Już pomijając nawet tą samą długość (którą nie wiem czy i tak gdzieś kupisz) to i tak jest inne mocowanie świetlówki (inna średnica rury) oraz inne stateczniki.

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz dobrze?

- aluminowa belka oświetleniowa 2x24W (60cm) slim T5

- grzałka aquanel 100w

- filtr kaskadowy FZN - 3

I mam jeszcze jedno pytanie, trochę nie na temat: Jakie płyn muszę wlać na początku?

Edytowane przez Dragon2588 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek bakterie a później np po miesiącu purigen i ultra carb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w czym problem na targowisku jest 54 litrowy komplet za 200 zł - chyba trzecie lub czwarte ogłoszenie ;-)

pisze ze zapuszczone ale... kupujesz za 200 zł , powiedzmy 100 zł na transport i zostaje ok 200 zł na ogarnięcie ;)

dla mnie dobry start przy takiej wielkości i takich pieniążkach jak chcesz wydać chyba najlepsza opcja


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko mam skompletowane, czekam tylko , aż będę miał czas , aby pojechać i kupić, ponieważ najbliższy zoologiczny jest 50km dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki fajny przelicznik 2000zl/100l. Ale moim zdaniem przy takim budżecie kupiłbym 2x10w led-y 14000k razem z zasilaczem to koszt 64zł +przesyłka i do go jakieś małe radiatorki np. 5x10cm i wiatraczki i myślę, że oświetlenie zamknie się w ok 100zł. Zamiast tej kaskady, można kupić LB-701 (kaskada na allegro), który z tego co pamiętam to koszt 35zł + plus przesyłka nie wiem ile. Moim zdaniem zamiast tego cylkulatora możesz dać resun-2000 (koszt ok 50zł). Skała 6kgx40zł=240zł, to musisz albo kupić suchą lub zaryzykować i jakąś z likwidacji po taniości. Do tego jeszcze piasek 4kg ok 40zł. Sól ok 50zł, jeszcze do tego RO+Di ok 250zł. Taniej już nie ma opcji, a teraz wychodzi 780zł, a nie wiem czy masz szkło, jeżeli nie, to kolejne 100zł i widzisz suma suma summarum wychodzi 880zł, czyli ok 2000zł/100l ;)

maxico

Za bardzo takiego przelicznika myślę że nie możemy brać pod uwagę....ja startuję z małą kosteczką do startu jeszcze długa droga a już jest pierwszy tysiąc zł przekroczony-ale mnie to nie przeraża...jeszcze kilka stówek i zalewam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam liczenia kosztów założenia akwarium ........ bo jak człowiek zacznie to pod koniec można zawału dostać ;) . Dodatkowo kolego pamiętaj iż akwarium wymaga cały czas pewnych nakładów finansowych ( sól ,chemia ,pokarmy ) a o koralach i innym życiu nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam liczenia kosztów założenia akwarium ........ bo jak człowiek zacznie to pod koniec można zawału dostać ;) . Dodatkowo kolego pamiętaj iż akwarium wymaga cały czas pewnych nakładów finansowych ( sól ,chemia ,pokarmy ) a o koralach i innym życiu nie wspomnę.

święte słowa....mój pierwszy niedoszły projekt poległ ze względu na chore przeliczanie i prognozowanie kosztów...teraz nie prognozuje.kupuję to co potrzebne i tym sposobem jakoś to "idzie".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święte słowa....mój pierwszy niedoszły projekt poległ ze względu na chore przeliczanie i prognozowanie kosztów...teraz nie prognozuje.kupuję to co potrzebne i tym sposobem jakoś to "idzie".

Pozdrawiam.

Też tak miałem... kupiłem akwarium 300l plus szafka i lampa led ps black p. i wydałem 3000 tyś :) po policzeniu dalszych kosztów odpadłem :) teraz sobie kupuję powolutku i rozważnie, a co najważniejsze nie mam takiego ciśnienia na szybkie odpalenie jak przy pierwszym projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Inne pytanie, czy jeżeli lampa jest o mocy 11 w czy mógłbym włożyć do niej swietlowke 24w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bez wymiany "elektryki" ? raczej wątpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.