Skocz do zawartości
tadzik443

Problem z euphylliami

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziec czy jest jakis robak pasozyt lub choroba co tylko i wylacznie atakuje euhyllie ? zadne inne lpsy lub miekkie nie sa atakowane tylko wlasnie eupyllie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ze to pasożyt a nie np parametry im nie odpowiadaja


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo osób ma z nimi problem , mi poleciały wszystkie jakie miałem w okresie kilku miesięcy , ja podejrzewam jakąś infekcje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykąp w Coral Protec profilaktycznie i przyjrzyj się czy któraś ryba Ci ich nie podjada


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wykąp w Coral Protec profilaktycznie i przyjrzyj się czy któraś ryba Ci ich nie podjada

Obsada rybna jest taka sama od kilku miesiecy doszla tylko murena i skrzydlica ale obie sa praktycznie kolo 1 skaly co do parametrow moze nie sa one bliskie 0 ale 1 euphyllia ma sie dobrze a za 5 dni leci i tak w kolko mialem euphyllie na szczece mega napompowana na 2 dzien zaczela schodzic a obok schodzacego miejsca na szczece dalej napompowana jak by ja chcialo rozsadzic i to w 3 innych baniakach w roznych parametrach i objetosciach euphyllie rozne rodzaje pod roznych oswietleniach i pod roznych cyrkulacjach

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

post-22434-1430640400,08_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ukwial ci nie parzy przybajmniej tej euphylii na foto bo cos niebezpiecznie blisko ten quadri


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz no nie ma takiej opcji zeby poparzyl bo kilka razy dziennie zagladam do akwarium zreszta inne euphyllie tez leca a inne maja sie dobrze do czasu ...

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze brown jelly? A temp Ci nie skoczyla za bardzo w dol lub w gore?

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem to dlaczego nie ida wszystkie glowki ? Tylko 2 lub 3 przerwa i zas kolejne jedno jest pewne ze chyba przestane kupowac euphyllie bo to nie ma sensu :/

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty gadasz ja u siebie mam las euphylii i dobrze sie wszystkiw maja;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik a te co Ci padają nie są przypadkiem sklepowe?

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem takich ślimaków cerithium caeruleum ?? Miałem jednego takiego i wpieprzal mi euphyllie mam foto jutro podeślę jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tadzik a te co Ci padają nie są przypadkiem sklepowe?

wysłałem z tapatalk

Nie sa sklepowe 1 sztuke mialem 18glowek zostaly az 3 mialem ja ponad rok czasu to byl moj 1 lps kiedys nie mam slimakow albo odchodzi od szkieletu tkanka albo zaczynaja sie brazowe gluty robic 1 dnia lebek napompowany normalnie a 2 dnia juz ja zaczyna brac zostaly mi 2 euphyllie po 1 lebku od 3 dni nic sie nie dzieje a za kolejne 2 znajac zycie pojda co do slimakow nie mam takich tym bardziej w kosteczce 30l bo tam nic nie przenosilem z duzego akwa

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz lpsy na patyki zamienic ;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardosc wody ? Moze trzeba porownac z kims zasolenie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 1.023 lub 24 bo mialem refrektometr od kolegi i 0.001 roznicy nie pamietam ktory mial wiecej p.s. probuje dojsc do temperatury ale tutaj jest problem i to bardzo duzy wedlug termometru elektronicznego mam 28 wedlug termometru na zewnatrz z sonda jest 24.7 wedlug termometru tradycyjnego 24 i sam nie wiem napisalem posta czy ktos by mogl pozyczyc sprawdzony termometr ale niestety brak odzewu

Tylko ze cale parenascie miesiecy jechalem na 1 termometrze pokazujacym 28 oC w mniejszym mialem 27.5 od kad pamietam raz jak mi sie rt2 zepsul spadla temperatura wedlug tego termometru do 24.5 ryby i korale wygladaly ospale korale rozlazle ale wszystko wrocilo do normy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos masz ta temp wysoka ja jak mialem w lato 29 to wlasnie 1 euphyllia mi polciala ja utrzymuje 26 caly czas tadzik zobacz patametry euphylli wiekszosc ma ma temp 26 stopni

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seico ja ogolnie mam goraco w domu dopiero wczoraj bylem w swojej administrachi spytac sie kiedy przestana w koncu grzac i akurat wczoraj byl ostatni dzien co nie zienia faktu ze 24h 2 wiatraki 12 szybko obrotowe chlodza ale nie wiem czy daja rade jest jakis inny sposob svhlodzenia akwarium bez kupna chlodziarki ? Moze jeszcze jak bym kupil 1 lub 2 wentylatory by pomoglo w szafce mam wilgoc skrapla sie na wentylatorach lampce i rurkach pcv dziennie idzie ok 10l dolewki

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup duzy wentylator pokojowy skieruj na tafle wody u mnie sprawdza sie idealnie...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprobowac Twojej metody ale pamietaj ze teraz mam ponad 5x wiecej wody niz Ty wracajac do sedna sprawy nadal nie wiem o co chodzi z euphylliami

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbij temp kup jakas mala szczepe swiezej euphylii i obserwuj proste


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seico najpierw musialbym dorwac dobry termometr zeby porownac z moim zeby nie okazalo sie ze termometr przeklamuje o 3stopnie do gory tj temp na termometrze 28 a w rzeczywistosci 25

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mom 2 jak znajde drugi to porownam jak bedIe tak samo to ci zyczna


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moze jakas srednia wyciagne

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylie nie są takie proste jak się wydaje - czasem potrafią ni stąd ni zowąd zwinąć interes i wyprowadzić się z akwarium. Podejrzewam, że jest to kwestia pasożytów, bakterii i innych szkodników które lubią sobie podgryźć euphylię od spodu. Ta którą masz jest w mnie wyjątkowo kapryśna. Jak masz możliwość podzielenia na poziomie szkieletu (bez uszkodzenia tkanki), to dziel ją na mniejsze kawałki i rozsadź w różne miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.