Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Falownik by Loccutus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mialem juz u was nie pisac , ale mysle ze wam juz pewnie przeszlo jak i mnie ,wiec nie moge wam o tym nie powiedziec :(

Otrzymalem dzisiaj od Loccutusa falownik z pomiarem Ph , skalibrowalem Ph-Elektrode , wszystko ladnie zgrabnie poszlo , automatyczna kalibracja nie potrzeba bylo dlugo czekac ... podpielem pod niego dwie pompki firmy Aquabee i jestemw szoku :) smiga to przepieknie i orpcz tego nie wiem jak sie to dzieje ,a le te Aquabee Pompy maja miekki start , wogole ich jakos nie slychac podczas zalaczania :] nakrecilem filmik , porobilem fotki ktore wam zaraz tutaj przedstawie :)

Naprawde jestem w szoku , tak to pieknie juz od samego rana funkcjonuje .

Kawal czystej roboty Lesze , Gratuluje ! i testuje do upadlego :)

Pozdrawiam Swirlej2

tsunami2.jpg

film


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ciagnie sie ta budowa i ciagnie , zarzucili mnie reaktorami i innym sprzetem trzeba ludziom pokonczyc :] nie nabieram wiecej bo wlasnie zatesknilem tez za baniakiem :( i na jesien go mama zamiar zalac .

pozdr...

PS, Tutaj nowy Reaktorek ktory mam na ukonczeniu .

nowy kalkreaktor


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

zarzucili mnie reaktorami i innym sprzetem

Właśnie szukam kogoś kto mi zrobi reaktor najlepiej dwukolumnowy oparty na jakimś sprawdzonym patencie. Może jest ktoś chętny lub ma takowy na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja wymiekam z tymi reaktorami juz mam powoli dosyc , ja juz bez zastanowienia ide i to dlubie prawie nic nie mierze szablony tylko przykladam :( jak bledna owca schodze do warsztatu i dlubie dotad az juz na oczy przestaje widziec :) mam dosyc powaznie .

Nie mowie ze nie zrobie ale napewnie nie teraz , mam do skonczenia tyle sprzetu ze go juz zaczynam ustawiac na meblach w domu ..sami popatrzcie :/ zona mnie juz wyklina pomalu :)

diyx.jpg

pozdro...

Ps ; Ostatnio zabralem sie za taki Reaktor cos w stylu ATI , bylem na pewnym niemieckim forum zbudowali tam krzywe go....z silikonowa uszczelka i nie chcieli nawet przyjac do wiadomosci ze nalezy sie dac o-ring`a :)

Nowy Kalki

Co jeszcze nowego u mnie ? hmmm ano zadowolony jestem z budowy DD ktory po malej przerobce rebcia pieni sobie u niego w jak najlepsze :)

62_IMG_0711.JPG

To tyle , pozdrawiam i ide dlubac dalej :/


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie , jak dlugo wytrzymaja taikie pompy ktore co godzine zostaja wlanczane i wylanczane ? i czy wogole moze trafic takie pompy szlag jak aquabee , niby co tam sie moze w nich zepsuc ? rozmagnesowac sie moga ?

To takie jedno dlugie pytanie :(

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

ze go juz zaczynam ustawiac na meblach w domu ..sami popatrzcie :/ zona mnie juz wyklina pomalu :(

no musisz sobie tego mebla powiększyć bo mój juz tam nie ma gdzie stanąć w rządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zonie kwiaty Zbyszek i powiedz, ze to dla Waszego wspolnego dobra robisz :-) Powiedz, ze w Polsce Ciebie kochamy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ma juz kto kochac :( ale skoro tak mowisz to tak zrobie :)

pozdro...

Ps ; Pokazywalem juz t odzielo ? ..troche wam tutaj dzisaj zadymy zrobie , zawsze bedzei ciekawiej , poznije to nie wiem kiedy wpadne :)

img_3871.jpg

Kalki 2


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jest naprawde pierwsza klasa!

Ale Leszek tez odwalil kawal dobrej roboty!

Wrzuc to na Meerwasserforum.info to sie Niemcy troche zdziwia :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj z nimi sie tam ciezko gada , rasisci straszni , zoabzcyli na mojej stronie ze akwarium kolegi z Polski i sie zaczeli cos burzyc , wkur...mnie okrutnie gebels :/

I tak w sumie pomyslalem , jak mam sobie zdrowie z gebelsem szarpac t wole wsrod swojakow , naet zaszczyt bo jak totaki gebels bedzie mi tu nad uszami cos pie... :(:)

Wracajac do tematu to wlasnie Leszek "odwalil" dobra robote , dlubanie w plexie jest mysle znacznie prostrze , a teraz jeszcze nawet prostrze , mam troche inny sprzet do dlubania , tez prosty ale jakze pomocny .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swir2 jaki bylby koszt takiego falownika z PH :( tak mniejwiecej :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phi , a Ty mnie sie nie pytaj tylko Leszka , wedlug mnie to to cudo warte jest hmmm z 500 zeta ? tyle bym za to mogl dac nie wiecej :):( a no wlasnie tam jest jeszcez pomiar PH i automatyczna kalibracja ktora mi poprawila humorek az tutaj do was postanowilem zawitac :) naprawde super to zrobil!.

Tunze kontroller skalibrowac ... to mozna ponastawiac i isc na piwo , niech sie kalibruje caly dzien Ph7 , na drugi dzien pujdziemy poprawic na druga noge, a za ten czas nam sie skalibruje Ph9 :) wow :)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Świra, mi przeszło z pół roku temu wogóle nudno było i jakoś spokojnie.

:)Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zabije ... Swir sie przeprosil z nano :(

Zbyszku, ja ciagle mysle i zastanawiam sie nad tym planktonreaktorem, musimy kiedys na GG pogadac nad tym ustrojstwem. nowy baniak stanie glownie pod lps-y wiec taka hodowla planktonu bylaby dla np. goniopor czystym blogoslawienstwem :). Gadalem z Michaelem z Welke i stwierdzil, ze na 250 litrow musialbym lac okolo 1.5 - 2 litrow dziennie i ze mozna to zrobic na 2 sposoby - podlaczyc reaktor pod baniak, zeby to lecialo automatycznie jak kalki, ale wtedy woda wplywajaca do planktonreaktora musi leciec przez UV albo odlewac recznie codziennie i uzupelniac swiezo rozrobiona solanka. tyle ze na 2 litry na dzien to taki reaktor musialby miec troche wieksza pojemnosc (JAKA??) zeby kolonia sie nie zalamala. jak to widzisz ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem TUTAJ temat to mnie zatkało - byłem pewien że sie Zbychu na AReefie pochwali ale że tu napisał to mnie naprawde zaskoczył. Falowniczek taki sobie prosty dosyć ale działa. Nie wzorowałem sie na niczym robiąc go bo powstał niejako z odzysku - nie wypalił inny projekt, elektronika została to sie ją zaadoptowało. Generalnie 2 kanały do których można podłaczyć 2 pompy max do 100W na kanał, każda pompa ma ustawiany oddzielny czas pracy w minutach, można również ustawić dowolnie długie przerwy miedzy pracą pomp też w minutach. Przerwa na karmienie - definiowalna w menu słowem taki se sprzęcik mały :(

pHmetr o rozdzielczości 0,01 stopnia z automatyczną kalibracją 2 punktową (7i9) bez funkcji sterowania zaworem.

powie ktoś po co we falowniku pHmetr - ano po nic - jest bo jest;) jak pisałem elektronika została zaadoptowana a skoro był na niej Interface pH to żal było nie wykorzystać....

Niech ci Zbychu służy, - jakby co wyszło w trakcie testów to oprogramowanie można zawsze zmienić, dodać jakieś losowe algorytmy itp, podłączyc do PCta i wrzucić nowy soft i masz zupełnie inny sprzęt. I to jest własnie najważniejszy powód dla którego buduję sprzęt tylko na uProcesorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Olek , czesc wam wszystkim , przyznaje ze sie juz na nikogo nie gniewam nawet juz na samego siebie :)

Leszek nic nie bede zmienial, czy tez dodawal...uwazam ze im prostrzy tym pewniejszy :( smiga pieknie i jakos te aquabee pompy sie cichutenko zalanczaja (wogole nic nie slychac ) ta przerwa na karmienie mi sie podoba i wogole jest super .

Powiedz mi tylko jedno prosze , co to jest w srodku ten jakis maly okragly piszczyk (?) czy to alarm oglaszajacy przerwe na karmienie moze ? tam jest jakis piszczyk :) co to ? :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

ja sie zabije ... Swir sie przeprosil z nano :(

Zbyszku, ja ciagle mysle i zastanawiam sie nad tym planktonreaktorem, musimy kiedys na GG pogadac nad tym ustrojstwem. nowy baniak stanie glownie pod lps-y wiec taka hodowla planktonu bylaby dla np. goniopor czystym blogoslawienstwem :). Gadalem z Michaelem z Welke i stwierdzil, ze na 250 litrow musialbym lac okolo 1.5 - 2 litrow dziennie i ze mozna to zrobic na 2 sposoby - podlaczyc reaktor pod baniak, zeby to lecialo automatycznie jak kalki, ale wtedy woda wplywajaca do planktonreaktora musi leciec przez UV albo odlewac recznie codziennie i uzupelniac swiezo rozrobiona solanka. tyle ze na 2 litry na dzien to taki reaktor musialby miec troche wieksza pojemnosc (JAKA??) zeby kolonia sie nie zalamala. jak to widzisz ?

ja bym to widzial z rury 20 cm i dosc wysoki hmmm 50 cm najmniej .(Ciekawe jakie wymiary ma Gro-Tech ? wez sie dowiedz alemysle ze zblzone do tych ktore podalem.

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej interesi po jakim czasie sie pompy nieprzystosowane do falownika rozleca od tego wlaczania i wylaczania :(


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilm u siebie co godzine zmiana pompy , mysle ze troche posmigaja , a powiedz mi co moglo by sie w nich rozleciec ? To moze nalezy tam wytoczyc z porzadnego teflonu jakas tuleje zeby sie nie rozlecialy ?

Ja slyszalem inan wersje ze sie moga rozmagnesowac , i co wtedy straca na mocy czy jak ? to sie za lozy po roku nowy wirnik nei jest drogi :(

No tez jestem ciekawy tego co sie moze stac tym pompkom , chociaz one startuja idealnie , wogole zadnego klikniecia moze te pompy aquabee sobie tak moga smigac i smigac ?:)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczyk był do alarmu pH przewidziany ale nie oprogramowałem go wiec nie działa, a nie wyciągałem bo nie lubie sprzętu "szabrować" :(

Wildtom - mnie to też zastanawia i nie wiem czy traktować to jako realne zagrożenie czy strachy na lachy, zwłaszcza biorąc pod uwage falowniki np AquaMedica które działają na identycznej zasadzie jak mój i jednak ludzie je mają i nie słychać zeby pompy jak muchy padały.

Poza tym co oznacza (różnice w budowie) że pompa jest albo nie jest do falownika przystosowana? Czy do np AquaMedic Wave są dedykowane pompy ?

Moim zdaniem (nie jestem ekspertem zastrzegam) jedyne co moze paść w pompie na dłuższą mete to mało prawdopodobne ale złamać sie moze oś albo pęknie wirnik na skutek zmęczenia materiału - "walenia" wirnika o stoper. Z samym silnikiem pompy co sie może stać IMHO nic - uzwojenie załączane w zerze sieci - łagodniej już sie nie da...

Moze głos zabiorą osoby posiadające falowniki - jak to wygląda w realu i jak sie pompy zachowują - nie ukrywam że mnie to ciekawi bo temat falownika nie został przeze mnie "powieszony na kołku" w perspektywie jest sprzęt z regulacją obrotów działajacy z DOWOLNĄ pompą na 230V.

W każdym razie, jesli sie nie odezwą użytkownicy falowników - życie zweryfikuje moją "teorię" na pompach Swira :) hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu kumplowi rozmagnesowal sie maly PH:) W kazdym razie tak powiedzial mu znajomy elektronik. Pompka nie startuje normalnie, jak sie wlaczy wirnik tylko lekko przeskakuje i staje. Nie byla pod falownikiem, wiec czemu siadla, nie wiem...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dyskutuje ze Swirem na ten temat :(. IMO sa pompy i pompy. niektore startuja jak po masle, niektore mecza sie przy tym jak potepione - mialem taka OR, zeby zaskoczyla trzeba bylo ja kilka razy wlaczyc i wylaczyc, imaczej stawala po kilku obrotach. jak juz zaczela dzialac to hulala, ale przy starcie lubila sie zblokowac. jak podlaczysz takie badziewie do falownika to moze sie okazac ze co godzine na godzine nie masz cyrkulacji w baniaku.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.