Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mg - 1650 ??? czym mierzone bo Salifert się kończy na 1500 a do tego to tak z 300 za dużo, Ca też za wysokie

A gdy naciągniesz do strzykawki jeszcze jeden ml i kropisz dalej do zmiany koloru a później przeliczasz ?

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy naciągniesz do strzykawki jeszcze jeden ml i kropisz dalej do zmiany koloru a później przeliczasz ?

Oczywiście, że można i tak, tylko wydaje mi się, że to raczej błąd jest i niech kolega @nosens się lepiej upewni


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokosci wisi lampa?

Lampa wisi na wysokości 12 cm od tafli wody.

Oczywiście, że można i tak, tylko wydaje mi się, że to raczej błąd jest i niech kolega @nosens się lepiej upewni

Chłopaki zaciągali strzykawkę dwa razy, błędu nie było.

Wprowadziłem pierwsze życie w postaci koralowców euphylie, claustrea, pavone, dunke, montipory. Dziś także trafiła do akwarium pierwsza rybka pterapogon , ślimaki astralium i turbo.

Parametry na dziś:

KH - 7.0

NO3 - 0

Mg - 1440

Ca - 430

PO4 - O

zasol. 1026

W akwarium nadal glonów brak, skała czyściutka :thumbsup:

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wisi na wysokości 12 cm od tafli wody.

Chłopaki zaciągali strzykawkę dwa razy, błędu nie było.

Wprowadziłem pierwsze życie w postaci koralowców euphylie, claustrea, pavone, dunke, montipory. Dziś także trafiła do akwarium pierwsza rybka pterapogon , ślimaki astralium i turbo.

Parametry na dziś:

KH - 7.0

NO3 - 0

Mg - 1440

Ca - 430

PO4 - O

zasol. 1026

W akwarium nadal glonów brak, skała czyściutka :thumbsup:

Przydały by się jakieś fotki a co do dojrzewania na suchej skale to jeszcze sobie poczekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się jakieś fotki a co do dojrzewania na suchej skale to jeszcze sobie poczekasz.

Na razie nie ma czego fotografować, akwarium ma się dobrze. Glonów brak, zrobiłem pierwszą podmiankę a w poniedziałek zmierzę parametry. W poniedziałek trafią także do akwarium dwie nowe rybki escenicus stigmatura i decora.

Z obsady zastanawiałem się nad parką symbiotyczną cintus + krewetka pistoletowa...tylko czy ona jest na pewno bezpieczna? Z większych ryb myślałem nad centropyga bicolor. Chciałbym też jakiegoś ładnego szorstnika. Następnym zakupem będzie pompa dozująca i przymiarka do ballinga.

Wieczorną porą.

2mwv5vk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głębokie jest wycięcie na grzebień do przelewu ?

Wciąż waham się z dyspozycją do realizacji. Chciałbym jak najpłycej, może masz jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głębokie jest wycięcie na grzebień do przelewu ?

Wciąż waham się z dyspozycją do realizacji. Chciałbym jak najpłycej, może masz jakieś sugestie ?

Sugestie? Kup pierw grzebień i pod niego zaprojektuj wycięcie. U siebie mam 6 cm wyciecie i mam jeszcze możliwość regulacji, zostawilem poziom wody narazie 2-3 cm od krawędzi akwarium ale to z mysla o mocniejszym falowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

W akwarium zaszło parę zmian. Dołożyłem cyrkulację RW8 no i teraz dopiero ładnie buja. Z Ballinga dozuję na razie tylko KH bo na resztę konsumpcji nie ma. Za dozowanie odpowiada Kore 5TH zarówno płynów jak i kropelek. Naprawdę polecam ten dozownik, mega dokładny i prosty w obsłudze. Zaczynam też dozować Coral A, V, B, E po kropelce, połowę dawki. Odpieniacz ładnie wywala syfek, w końcu udało mi się go ustawić na sucho. No i zaczęło się dojrzewanie po upałach. Trochę brązowych glonów na skale no i gluty na piasku. Nie panikuję, wziąłem węgiel na wstrzymanie i nic nie robię. Samo przyszło samo pójdzie. Na razie nie dodaję więcej ryb. Uzupełniam ekipę czyszczącą o krewetki, wężowidła, ślimaki. W akwarium pojawiło się parę prostych spsów od Debory. Przyrosty widać, także jestem dobrej myśli :thumbup:

Parametry na dziś:

KH – 7.0

NO3 – 0.2

Mg – 1440

Ca – 450

PO4 – 0.00 Hanka

Zasol. 1.027

Fotka pod samymi ledami :blushing:

20zof0n.jpg

Pozdrowionka

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosens jakie bakterie dodawałeś lub dodajesz do zbiornika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosens jakie bakterie dodawałeś lub dodajesz do zbiornika? :)

Na starcie zbiornika BioS, a teraz podaję ProbioS i ProF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i czasem podaje naprzemiennie z ProF, ale w związku z zakupem dozownika, jak się skończy nie zamierzam podawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I poźniej zamierzasz tylko podawać ProbioS i ProF?

Pytam, bo zamierzam podobnie prowadzić akwarium, a widzę, że Twoje naprawdę fajnie się prezentuje :)

A dodajesz fitoplankton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I poźniej zamierzasz tylko podawać ProbioS i ProF?

Pytam, bo zamierzam podobnie prowadzić akwarium, a widzę, że Twoje naprawdę fajnie się prezentuje :)

A dodajesz fitoplankton?

Tak właśnie zamierzam, ale to tylko z powodu mojego lenistwa. Chociaż gdzieś widziałem opisy AF że w swoich zbiornikach stosują jedynie kropelki. Fito nie dodaje. Zbiornik docelowo będę prowadził tak:

Sól Probiotyczna + Bakterie, Pełny Balling + strongi w późniejszym czasie + coral A,V,B,E.

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :blushing:

Dojrzewanie w pełni, brązowe gluty atakują. Ryb nie dokładam póki się sytuacja nie unormuję. Jedynie uzupełniam ekipę czyszczącą.

Parametry na dziś:

KH – 7.4

NO3 – 0

Mg – 1500

Ca – 410

PO4 – 0.01 Hanka

Kiepska jakoś fotek z telefonu ale coś widać.

jt9t2p.jpg

5n19j5.jpg

To brązowe to glony czy przesadziłem z bakteriami ?

1ernus.jpg

20u4vgg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony. Cicha, niesłyszalna, pracuje na powrocie na silikonowym wężu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo cicho. Pomp ustawiona na max, nic nie skręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz wygląda moje szczepkarium. Porównując do poprzedniej fotki widać że koralowce rosną. Wyzwaniem jest zrobienie fotki pod ledami, nie wiem kiedy mi się to uda, na żywo jest ładniej :)

20zchdu.jpg

Plany na przyszłość:

- dodanie strongów do ballinga,

- filtr z phosphate minus oraz węglem, nie mogę sobie poradzić z okrzemkami na szybach, skała i piasek czyściutkie,

- kupno paru rybek, dołożenie acropor oraz Lpsów na dno

Parametry:

KH 8,0

Mg 1320

Ca 340 (cały czas podbijam)

Po4 0

No3 0

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.